Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
406 postów 9722 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Ucieczka … z okrętu „dobra zmiana”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Spełniliśmy swą rolę w „naprawie” Polski, teraz widzimy swoje nowe zadania w parlamencie europejskim głosi grupa polityków PiS umieszczona na listach wyborczych tej partii w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Lecz lista kandydatów może budzić spore zdziwienie. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie Polska może walczyć o swoje sprawy, tyle, że w tym celu winniśmy wysłać tam osoby o odpowiednich kompetencjach. To nie może być „japoński gabinet z oknem na morze” gdzie doczekują swojej emerytury wysocy urzędnicy danej firmy, co przynieśli firmie duże szkody, których dla zachowani honoru firmy i honoru osoby z tą firmą kojarzonej, nie można ich wysłać na przysłowiową „zieloną trawkę”.
 
Beata Szydło
To, że osoba ta znajdzie się na liście wyborczej PiS, dla nikogo nie było tajemnicą, bo po zdjęciu jej ze stanowiska premiera, decyzja ta nie wynikała z utraty poparcia w Polsce, nadal Polacy ją lubili, jako przaśną, wiecową „naszą kobitę”. Bo rzeczywiście w tej roli się sprawdza. Jednak z powodów iż na łonie Unii poruszała się jak „słoń w składzie porcelany”, słynne „zwycięstwo PiS – na ich możliwości” 27:1, inne wyprawy, gdzie trzeba było ukrywać przed społeczeństwem kompromitację, „uroczyste wyprowadzenie flagi Europy z gabinetu” po przejęciu gabinetu premiera Polski, wielokrotne wypowiedz przeciw unijne, garsonki w kolorze „kurczaczka wielkanocnego” i całkowity brak przygotowania do pracy w strukturach Europy trzeba było ją w trybie awaryjnym zastąpić osobą budzącą zaufanie w Unii, znanym w środowisku bankierskim Mateuszem Morawieckim.
By przechować Beatę Szydło do czasów gdy zasiądzie w fotelach parlamentu jakże nie lubianej przez siebie Unii Europejskiej osadzono ją na stanowisku przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów, czyli osoby mającej ze strony rządy zająć się sprawami społecznymi. Te zagadnienia Beacie Szydło wyraźnie nie leżały. Widzieliśmy to, gdy w czasie protestu niepełnosprawnych wraz z opiekunami w Sejmie jeździła po jarmarkach, spływała Dunajcem robiąc przaśną, jarmarkową kampanię wyborczą PiS do samorządów. Dziś, by się przypomnieć społeczeństwu przed wyborami do PE działa w sporze ze środowiskami nauczycielskimi. Wyniki? No cóż, na miarę sukcesu 27:1?
Pani Beata Szydło zapewnia iż Parlament Europejski nie jest dla niej emeryturą polityczną, że będzie aktywnie włączała się w życie polityczne w Polsce? Czyżby tak, jak to robiła od momentu, gdy zastąpił ją Mateusz Morawiecki? Uczestnictwem w festynach wyborczych w kolejnych kampaniach?
 
Anna Elżbieta Zalewska
Twarz reformy/deformy szkolnictwa. Dziś, gdy oczy społeczeństwa zwrócone są na ogromny konflikt w edukacji, gdy szkoły borykają się z ogromnymi problemami wynikającymi z tzw. reformy, w zasadzie przywracającej stan z okresu socjalizmu, pani Zalewska oświadcza iż „Wszystkie reformy się udały, wybieram się do Brukseli w związku z moją drugą pasją… energią odnawialną”. Biorąc pod uwagę działania rządu PIS, który zawsze był przeciw energii odnawialnej, kładąc w swych programach duży nacisk na energetykę węglową, schlebiając górnikom, których interesy najbardziej pilnuje dzisiejsza Solidarność działająca pod wodzą Piotra Dudy na zasadzie podobnej do PRL-owskich związków zawodowych, wspierających PZPR. (Związek zawodowy z natury jest w kontrze do rządu i z tej pozycji broni praw pracowników, Piotr Duda jak przywódcy związkowców PRL stał się klakierem PiS) Wszystko wykazuje iż pani Zalewska będzie właściwym kandydatem PiS w tym zakresie. Tak jak rozłożyła szkolnictwo, będzie próbowała rozkładać zagadnienia energii odnawialnej w Unii. Choć znając podejście do tych spraw wśród innych państw Europy, będzie to sukces na miarę „sukcesu Beaty Szydło” 27:1.
Panią Zalewską obciąża też afera z oddziałem PCK, kierowanym przez ludzi PiS, z którego ginęły ubrania, który zasilał finansowo kampanię wyborczą PiS, w tym pani Zalewskiej.
 
Patryk Jaki, miłośnik lokalnych społeczności całej Polski, co wybory innej
„L’home fatale” polityki PiS, młody, energiczny, lecz w swych działaniach przynoszący więcej strat niż korzyści. Człowiek, który był „twarzą” ustawy o IPN, powodującej konflikt z USA i Izraelem, zakończony upokorzeniem prezydenta Dudy w USA, wycieczką urzędników PiS po wytyczne do Izraela…. „Patriota” swej rodzinnej ziemi, Opolszczyzny, tam „zasłużył się” m.in. przyłączeniem wbrew woli mieszkańców kilku sołectw do Opola, czym wzbudził duży konflikt. Faktem jest, że dziś z tą częścią Śląska swej politycznej przyszłości nie wiąże. Przyszłą swą karierę próbował budować jako wielki „patriota warszawski”, lek na wszystkie problemy Warszawy, kibic Legii… Ta kampania wykazała duże zdolności Jakiego w festynowej organizacji kampanii wyborczej i całkowity brak umiejętności organizowania zespołu doradców, choćby słynne pomylenie czeskiej Pragi z Pragą warszawską, czyli mosty nad Wełtawą w Warszawie, greckie śmietniki obrazujące problemy z wywozem śmieci w Warszawie i wiele innych. Warszawiacy tej ściemy nie kupili, wynik wyborów był dla polityków PiS piorunujący. Bo choć nikt nie spodziewał się wygranej Patryka Jakiego, poziom porażki była piorunujący.
 
Dziś gdy na udowadnianiu, kto w bardziej niesprawiedliwy sposób reprywatyzował kamienice w Warszawie, urzędnicy Lecha Kaczyńskiego, czy też Hanny Gronkiewicz Waltz politycznej korzyści PiS nie zyska, Patryk Jaki zapragnął Brukseli. Tym razem wybrał rejon Świętokrzyski, chce reprezentować interesy mieszkańców tego rejonu, czyżby znał się na nich jak na problemach Warszawy? Czy już zaczął płacić podatki w Kielcach, jak to zrobił tuż przed kampanią samorządową w Warszawie? Spowodowało to wielkie niezadowolenie pani Szydło, bo Patryk Jaki udowodnił i zna się na metodach prowadzenia kampanii wyborczej, jakimi operuje Beata Szydło, czym może odebrać jej głosy.
 
Joachim Brudziński – największe zdziwienie
Osoba, która dała się poznać w polityce, jako polityk opowiadający dowolne bzdury, dla obrony polityki PiS, stąd na forach uzyskał przydomek „bredziński”, na obecnie piastowanym stanowisku, poza z pewnością negatywnie wpływającą na wizerunek PiS obroną kompromitującego siebie i resort Jarosława Zielińskiego, większych błędów nie popełnił. Kreowany na jednego z trzech kandydatów na następcę Jarosława Kaczyńskiego nagle udaje się na „emigrację polityczną”, która z pewnością wycofuje go z listy kandydatów na następcę Kaczyńskiego. Jaki jest powód? Utrata wiary w zwycięstwo PiS w następnych wyborach, które z pewnością dałoby mu kolejny raz wysokie stanowisko ministerialne? Nie ma co gdybać, choć pytanie jest zasadne, powinno spowodować zastanowienie się nad tym myślącego wyborcy.
 

Patrząc na powyższe osoby z listy wyborczej PiS, rodzi się pytanie czy nie jest to ucieczka przed grożącą odpowiedzialnością za popełnione czyny polityczne? Nad Beatą Szydło grozi odpowiedzialność, za nie drukowanie wyroków TK, o karną odpowiedzialność za reformę/deformę szkolnictwa dla Anny Zalewskiej domaga się część środowisk nauczycielskich. Oddanie pola w walce o schedę po Jarosławie Kaczyńskim, może wskazywać iż w PiS upada wiara w zwycięstwo w wyborach parlamentarnych na poziomie pozwalającym tej partii na utworzenie rządu na kolejne cztery lata, zaś kadencja w parlamencie UE, zapewni dostatnie życie emeryta politycznego, po życia tego kres. A jak wskazuje osoba Zbigniewa Ziobro, nie eliminuje możliwości powrotu do aktywnej polityki. 

KOMENTARZE

 • Zostawcie nam Polskę...
  Niech tam wszyscy politycy PiS i PO przeniosą się do Brukseli.
  Wtedy będzie łatwiej zrobić w Polsce porządek.
 • @Autor
  Sugeruję równie dogłębne rozważania na temat kandydatów PO (KO, czy KE).
  Tam nie ma żadnego zażenowania: celem jest koryto.
 • Zmarł Polak Albin Siwak.
  ...
 • @provincjal 09 08:02:09
  https://marucha.wordpress.com/2019/04/06/zmarl-albin-siwak/
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:44:46
  Ależ panie Krzysztofie, spokojnie może Pan to zrobić. I nie bądźmi dziećmi, koryto + to naczelny program całego PO-PiS i nie tylko. Tu nie chodzii o apanaże z PE, chodzi o to, że pod parasol immunitetu wieją osoby, które powinny się tu rozliczyć ze swych czynów, pani Zalewska, pani Szydło. Dlatego apel do Polakow, przy urnach pomóżmy sobie, niech te osoby najpierw rozliczą się przed Polakami. Cztery lata miało PiS, by rozliczyć polityków PO, wszystko wskazuje na to, że byli czyści jak łza. Teraz pora by kolejny rząd sprawdził "krystaliczną czystość" PIS. Jak Pan pewnie widzi, albo choć widzieć powinien, prokuratura sparaliżowana przez Ziobro nawet zapytać Kaczyńsiego o sprawę dwóch faktur od austriackiego biznesmena się boi, ojciec naszego premiera też uważa, że faktury za remont to Bóg zapłaci, bardzo pouczająca afera, trzeba by opisać. Dziś wiemy, że CBA zatrudnia ludzi z problemami psychicznymi, bo afery 15+ nie było, jeśli przypdkiem nie pojawi się kopia nagrania. Ech ten monitoring...
 • @Robik 05:56:10
  Myślę, że Bruksela to za blisko. Jakaś ładna wysepka na oceanie, szpadelek, grabki, trochę ziarna... jak twierdził Urban, rząd jakoś się tam wyżywi, miejm nadzieję, że politycy też.
 • @provincjal 09 08:06:02
  Jak wierzą katolicy, teraz Bóg go sprawiedliwie rozliczy.
 • @Zawisza Niebieski 08:48:33
  Na popisową bandę to i Boga za mało !
 • @Zawisza Niebieski 08:43:02
  Była "dobra zmiana" to teraz będzie "wielka wymiana". Popisowe szczury uciekają z tonacego okrętu.
 • @ Autor
  "Bo choć nikt nie spodziewał się wygranej Patryka Jakiego, poziom porażki była piorunujący."

  No tak, Jaki przegrał, ale czy Warszawa wygrała? Po prostu wygrał lokalny (?) polszewicki układ. I chyba tu jest problem. Sam nie wiem co jest nie tak z ludźmi. Jak w ogóle można poprzeć kogoś kto w jakikolwiek sposób jest związany z PO? Przykład Jakiego i tego co wygrał (już nie pamiętam nazwiska) jest może mało wyraźny, ale już ostatni z Gdańska świadczy o totalnej apatii lub zwykłym kołtuństwie - bo Braun to jednak nie Jaki, a Dulkiewicz... sam nie wiem czy ma jakiekolwiek osiągnięcia. I jak tu nie wybrać Brauna? A jednak się udało :-(

  Już pamiętam - przypomniałem sobie obrazek jaki zamieścił "ŚP" Huski ze Schetyną i osłem - serio, właśnie dzięki temu obrazkowi. No ale to może rezultat mojej słabej pamięci lub trafności obrazka lub niechęci do polszewii.

  5*
 • @provincjal 09 08:02:09
  Niech Mu ziemia lekką będzie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:06:24
  Właśnie obradują i dopasowują która d... do którego stolca "książęcego" pasuje :)
 • @Jasiek 10:09:24
  Warszawa wygrała na PO-PiSowe możliwości. PiS nie dal Warszawie możliwości dobrego wyboru. Warszaa wybierała mniejsze zło, a poziomy kandydatów jakie przedstawiły oba końce tego samego kija czyli PO-PIS pokazał wynik wyborczy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:06:24
  "Była "dobra zmiana" to teraz będzie "wielka wymiana". Popisowe szczury uciekają z tonacego okrętu."

  Tak "będzie";-( Przykład Gdańska już pokazał.
  Kuźwa, wcale się nie zdziwię jak wygra PO.

  Pozdro!
 • @Zawisza Niebieski 10:14:46
  "Warszawa wygrała na PO-PiSowe możliwości."

  Czyli "wygrała" - cudzysłów moim zdaniem jak najbardziej na miejscu. Afer, kołtuństwa, sodomii ciąg dalszy następuje :-(
 • @Zawisza Niebieski 10:14:46
  Warszawa zawsze wybrałaby Trzaskowskiego, niezależnie od konkurencji. Tak jak Dulkiewicz wybrano w Gdańsku. Po prostu tak "wypadało głosować". Ten naród już jest tak ogłupiony, że należałoby powtózyć pracę, którą w XIX wieku wykonali polscy narodowcu.
 • To
  Brudziński już nie będzie zwalczał faszyzmu?
 • @Wican 10:34:43
  Jeśli stawiasz taką tezę to trzeba by się zastanowić dlaczego? Przecież kiedyś Warszawa wybrała Kaczyńskiego. Czyżby dlatego, że rządy Kaczyńskiego i Marcinkiewicza na tle rządów Hanny Gronkiewicz Waltz były tak fatalne iż na tyle kadencji, Warszawa nie zaufa PiS? Czyżby dlatego, że propaganda PiS jest tak prymitywna iż ludzie inteligentni na to się nie łapią? Co dziś robi Kaczyński, już bez ogródek kupuje głosy, 500+ na dziecko, 880 dla emeryta, 500+ za krowę 100+ za tucznika. Ten człowiek spawia wrażenie iż ze strachu że przerżną wybory traci rozum.
 • @Zawisza Niebieski 11:03:41
  Przecież Lech Kaczyński, Marcinkiewicz czy Waltz to ideowo jeden uj. Typowy dla większych miast. Tam też nie patrzy się na merytorykę, a na ideologię i na co wypada. Bo przecież za któegoś z tych PiSiackich prezydentów stosowano otwarte licytacje przy sprzedaży jakiś terenów. Czyli ruch pozytywny. Społeczeństwa w dużych miastach są zatomizowane. Takimi łatwo sterować. A PiS i PO niczym się nie różnią. Stąd za rządów Tuska nie stawiono przez Trybunał ani Kaczelnika, ani Ziobra. Stąd teraz PiSiacy nie uderzaja w przywódców PO. A Schetynę łatwo byłoby załatwić. Począwszy od "sprywatyzowania" służbowego mieszkania gdy był bodaj wicewojewodą wrocławskim. A ma więcej za pazurami (ale nie będę ułatwiaj pracy dziennikarzy, ale można zapytać Romka Zielińskiego). Ich spór to teatrzyk piątej klepki dla gawiedzi. Dlatego tak na siebie wrzeszczą. Gdyby nie te wrzaski, to róznice byłyby niemal niezauważalne.
 • @Wican 11:43:21
  Pełna zgoda, że ieowo PO-PiS to jeden „uj”. Że układ my nie ruszamy waszych, wy naszych, dziś siedzą płotki w stylu misia Macierewicza, teraz by uniknąć wstydu przed wyborami, złapali Falentę . Chrzanowskiego już wyciągnęli. Ale z PO nie siedzi nikt. To wszystko co piszesz to prawda, różnica dla Warszawiaków między PO i PiS, jest fakt, że za HGW Warszawa się rozwijała, za Kaczyńskiego sparaliżowani paranoją Kaczyńskiego, że wszyscy są łapówkarzami urzędnicy nie wydawali żadnych decyzji, czyli miasto popadało w ruinę, brak inwestycji. Nawet metro w tym czasie przyhamowuje. I to jest przyczyna, że odchodzącą HGW, kojarzoną z inwestycjami i rozwojem miasta zastąpiono Trzaskowskim. Nie mówiąc o tym, że kolejne wpadki Jakiego pokazały, że dla niego miasto było kompletnym mzimu, liczył się tylko stołek.
 • @Zawisza Niebieski 11:57:51
  Tak do końca nie było. Akurat za Kaczyńskiego były otwarte licytacje. A szemrańcy tego nie lubią. U Waltzowej było szemranie, ale było. Narkobiznes też przyczynia się do wzrostu, choćby PKB. Waltzwoa powinna garować za reprywatyzację. Ale liderów się nie rusza. I Warszawa to mnóstwo kasy wywalonej w błoto. Jak we Wrocławiu, który znam lepiej. Najpierw w każdym mieście, należałoby przeprowadzić audyt, aby oceniać stan faktyczny
 • @zbig71 10:49:11
  "Brudziński już nie będzie zwalczał faszyzmu?"

  Już został zwalczony ;-)

  Pozdro!
 • @Wican 12:51:55
  Jesli chodzi o reprywatyzacje kamienic w Warszawie, z czasów Kaczyńskiego rzeczywiście był to proces istniejący, lecz marginalny. Za Kaczyńskiego mamy paraliż decyzji administracyjnych, co doprowadza do katastrof budowlanych, jak wypadnięcie części wiaduktu przy Bielanach na trasie Łazienkowskiej, prawie katastrofa wiaduktu przy dworcu Gdanskim. Wykwit masowych reprywatyzacji następuje tuż po odejściu Kaczynskiego w realizacji Kochalskiego, po dziś dzień prominentnego polityka PiS, piastującego wysokie stanowiska. Afery reprywatyzacyjne z udziałem PiS są przez Jakiego zamiatane pod dywan, co nie oznacza iż ich nie ma.
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-reprywatyzacyjna-z-udzialem-pis-jaki-jest-slepy-na-jedno-oko-artykul/99qwpsk
 • "Ucieczka … z okrętu „dobra zmiana”"
  To raczej nagroda a poza tym przecież do PE okupant atrapy Polski nie wyśle jakichś głupich tubylców.
 • Coś przyszło do mej średnio ZCYFRYZOWANEJ głowy, odnośnie tego (zaplanowanego na jutro?) STRAJKU NAUCZYCIELI
  Przeklejam to także tutaj, bo to ważna uwaga:

  Nauczycieli w Polsce jest obecnie ok. 700 tysięcy, jak sprawdziłem. Podniesienie im o 1000 zł brutto płacy na miesiąc, to daje 8,4 miliarda złotych w skali rocznej..

  Nas (emerytów po 65 lub tylko 60 roku) jest, jak czytałem, ok. 9 milionów. Jednorazowe OFICJALNE PRZEKUPSTWO PRZEDWYBORCZE (do UE parlamentu) kwotą brutto 1100 zł naszej – już niestety z definicji PRÓŻNIACZEJ – warstwy społecznej ma kosztować rząd RP ok. 10 miliardów złotych, czyli nawet więcej niż ewentualne CAŁOROCZNE DODATKOWE WYNAGRODZENIE za pracę nauczycieli.

  A po co mamy dostać, już za miesiąc, te dodatkowe 880 zł netto? Po to, aby wierchuszka PIS wprowadziła więcej, niż PO itd., przedstawicieli, tej partii obecnie rzadzącej, na wysokopłatne posady w EU Parlamencie. Co dla życia ludzi zwykłych w Polsce nie będzie miało przecież żadnego znaczenia.

  A więc była wystarczająca ilość pieniędzy by wesprzeć welesettysięczną warstwę nauczycielską, ale ją rząd – dbający o swe przyszłe posady w EU parlamencie – inaczej zadysponował:

  http://m.neon24.pl/4db69a5fe7290c4fa2397827a1030426,14,0.jpg

  Na neon24 czytałem, ze Polska „wyszła przed szereg” innych krajów UE mając zamiar wydać na zbrojenia aż 2,5 procenta budżetu (prawdopodobnie na kolejny zakup amerykańskiego złomu). I też czytałem, że w „ogonie zbrojeniowym” UE są Niemcy, które na wojsko zamierzają wydać tylko 1,35 % dochodu narodowego. Czyli gdybyśmy się tak NAGLE nie zbroili, to byłoby i na nauczycieli i na pielęgniarki (masowo uciekające do bogatszych krajów UE, czego nauczyciele, z ewidentnych powodów, nie mogą zrobić).

  A po co sie tak nagle zaczynamy zbroić? Bo nam tak kazali Amerykanie, którzy sie boją, że Rosja napadnie na ich bazy w Polsce. Nawet z tego powodu – wiary jednego z mych kolegów w Zakopanem, ze US Army instaluje swe bazy w Polsce, aby nas przed Rosją bronić – doszło do naszej ostrej sprzeczki, w miejscowym Piano barze.

  Ale przynajmniej dzisiaj pogoda na narty była doskonała, a co będzie jutro, to będzie jutro. MG.
 • Sporo racji, ale narzekanie że reforma szkolnictwa cofa do czasów socjalizmu
  Jest akurat bez sensu. Chodziłem wtedy do szkoły i wiem jaki był poziom. Gimnazja to była żenada i produkcja patologii. Nie spełniły żadnych założeń i zostało to udowodnione. Czytałem spora i rzetelna, a przede wszystkim fachową analizę. Jest gdzieś dostępna w sieci.
 • @Marqus 23:53:31
  //Sporo racji, ale narzekanie że reforma szkolnictwa cofa do czasów socjalizmu
  Jest akurat bez sensu. Chodziłem wtedy do szkoły i wiem jaki był poziom. Gimnazja to była żenada i produkcja patologi //

  Gimnazja w "czasach socjalizmu" ? Pierwsze słyszę.
 • Ucieczka ....z okrętu
  "wysłać tam osoby o odpowiednich kompetencjach"??? Ale skąd takie wziąć ,skoro po 1989 (aż do dzisiaj) nie było ich.Bo tak się dzieje ,że jeżeli ktoś takie kompetencje ma ,to unika polityki jak ognia i woli prowadzić nieduży sklepik osiedlowy.
 • @Zawisza Niebieski 08:43:02
  "wieją osoby ,które powinny się tu rozliczyć"? Począwszy od 1989, wymień mi polityków,którzy zostali rozliczeni za złe rządzenie ? Być może pamięć mi szwankuje ,ale nie przypominam sobie ? Polska to (niestety)nie Chiny i takie obawy są im zbędne.Kasa,kasa,i jeszcze raz kasa powoduje ucieczkę do Brukseli.
 • @Jwu 08:19:35
  Rzeczywiście, od czasu okrągłego stołu w którym uczestniczyli twórcy PO-PIS ze szczególnym uwzględniem L.Kaczyńskiego bo również w magdalenkowej targowicy obowiązuje ściśle przestrzegana zasada, my nie ruszamy waszych, wy naszych. Ale jednak promować tych wyjazdem do PE i emeryturą europejską nie można. Jeśli władza nie potrafi siebie rozliczyć, rozliczyć powinni wyborcy przy urnach.
 • @Zawisza Niebieski 08:59:15
  Wyborców można kupić ich własnymi pieniędzmi, np 500+. I ogłupić ludzi tymi ,, dobrodziejstwami ,, za które sami muszą zapłacić. Obecna władza przemilcza ważne tematy w mediach państwowych(w tym celu je przejęła) czego efektem jest bardzo mała wiedzą dotycząca aktu 447, największego zagrożenia od 1939r. I co chwilę blokowane są kanały internetowe, jakie ten problem nagłaśniają
 • @Zawisza Niebieski 08:59:15
  Słusznie piszesz ,tylko jest pewien problem, przy obecnym systemie wyborczym,to i tak nieudacznik mający "jedynkę"jedzie do Brukseli ,czy wchodzi do sejmu.I na to nie mamy wpływu.No chyba,że na partię ,którą reprezentuje dany delikwent,nikt nie zagłosuje?
 • @zbig71 10:17:27
  Za nasze pieniądze zaczęli proces eutanazji. PiS jest gwarantem realizacji żydowskich uroszczen więc będą robili wszystko, żeby kaczysci wygrali. Jak już dostaną swoje to ich spuszcza do kibla i zamontuja ekipę jeszcze bardziej swoją. Dlatego nie wolno głosować na Popis.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:28:32
  Ale w mediach państwowych i ,,opozycyjnych,, o Konfederacji cicho sza. A że ich odpuszczą do klopa? Kiedyś Gryguć powiedział to Selinowi na jakiś targach książki, to ten mu zaczął coś w odpowiedzi bredzić o papieżu JP2. Także absolutna zgoda, po wydymaniu Polski , żydostwo zniesie PiS że szczętem. Tylko dla nas marna to pociecha.
 • @zbig71 10:49:43
  Dlatego trzeba głosować na Konfederacje, czy nam się podoba czy nie.
 • @ikulalibal 00:09:50
  Trafiłeś i zatopiłeś.Chodzi o odpowiedź na wpis Marqus-a.
 • @ikulalibal 00:09:50
  Taki mądry inaczej jesteś czy zwyczajnie rżniesz głupa? Gdzieś pisałem o gimnazjum za socjalizmu?
 • @Marqus 08:38:41
  Przyznam ,że ja również tak zrozumiałem.A jeżeli nie socjalizm ,to wychodzi na to ,że pamiętasz gimnazja sanacyjnej Polski ??? Wooooow !!!
 • @Jwu 13:24:28
  No sorry, ale dla kogoś kto żył w PRL jest oczywiste, że wtedy nie było gimnazjów. Więc krytyczna uwaga dotyczy właśnie zlikwidowanych.
 • @Marqus 21:19:24
  No to teraz jestem w domu.I zgadzam się w 100% z Twoim opisem ww.szkół.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930