Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
406 postów 9722 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Panie prezydencie, nie jesteśmy judeo-chrześcijanami?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od dawna widzę, że Polska dorosła do tego, że czas powrócić do idei pozytywizmu, pracy u podstaw. Mimo dostępu do nowoczesnych urządzeń wiedza w narodzie upada, a co gorsze upada wiedza wśród elit politycznych

Wczoraj, czyli w dniu pożaru ubolewając nad stratą, jaką niewątpliwie jest dla kultury chrześcijańskiej jest pożar katedry Notre Dame w Paryżu, nasz prezydent Andrzej Duda na twetterze zamieścił następującą notkę.
U nas ludzie już się zgłaszają gotowi złożyć datki na odbudowę Katedry Notre Dame. Dziękuję za to, bo jestem przekonany, że odbudowa Katedry może stać się symbolem odbudowy Europy. Obbudowy Europy na jej prawdziwym, historycznym, judeo-chrześcijańskim fudamencie.” (pisownia oryginalna)
 
 
Panie prezydencie, z całym szacunkiem dla Pana urzędu i woli narodu, który Pana wybrał nie można robić takich błędów.
 
Czym jest judeo-chrześcijaństwo?
Po wniebowstąpieniu Jezusa, jak głosi Biblia, przywództwo nad uczniami Jezusa a także powstającym gronem chrześcijan, zwanych wtedy Nazarejczykami, przejmuje brat Pański, Jakub Sprawiedliwy oraz apostoł Piotr. Możemy o tym przeczytać w Dziejach Apostolskich, gdy ap. Barnaba wraz z ap. Pawłem przybywają do Jerozolimy, by wspólnie ustalić jak postępować z garnącymi się do nauki Jezusa poganami. W późniejszym okresie jednak sekta w judaizmie jaką bez wątpienia byli Nazarejczycy ma duże pretensje w stosunku do gmin chrześcijańskich tworzonych z nawróconych pogan przez ap. Pawła. W konsekwencji te dwa nurty rozchodzą się. Widzimy to w konflikcie między ap. Piotrem i ap. Pawłem opisanym w liście do Galatów a także w czasie ostatniej wizyty ap. Pawła w Jerozolimie. Właśnie nurt wyrosły z sekty w judaizmie Nazarejczyków określany jest judeo-chrześcijanami, czyli nawróconymi z judaizmu. Nurt tworzony przez ap. Pawła określany jest pogano-chrześcijaństwem, czyli nawróconymi z pogaństwa. Właśnie z tego drugiego nurtu wyrósł dzisiejszy katolicyzm, prawosławie i religie post-reformacyjne.
Absolutnie katedra Notre Dame w Paryżu nie wyrosła na fundamencie judeo-chrześcijańskim. Rzeczywiście fundamentem kultury, której skarbem jest świątynia Notre Dame był judaizm, jeśli popatrzymy na zawarty w biblii Stary Testament i chrześcijaństwo, jako nauka Jezusa, zawarta w Nowym Testamencie. Nie wyrosła zaś na fundamencie judeo-chrześcijaństwa a jeśli już to na fundamencie pogano-chrześcijaństwa czyli nawróconych z pogaństwa. Polscy, francuscy katolicy w swej przytłaczającej większości gdzieś wśród swoich przodków mieli poganina, który nawrócił się na chrześcijaństwo.
 
Tekst ten z racji szybkiego jego powstawania, tematu tego nie wyczerpuje do końca. Więcej o tych sprawach opisałem w artykule.

https://zawisza.neon24.pl/post/148212,ap-pawel-reformator-chrzescijanstwa 

KOMENTARZE

 • Pan
  pRezydent wie z której strony chleb posmarowany, wie także kto go smaruje, więc w judeochrześcijaństwie nie da się nikomu wyprzedzić.
 • Niestety, ale rezydent IIIŻydo-RP/Polin w tym jednym przypadku mówi prawdę
  Ona nie musi się podobać, bo to jest prawda przykra. I jak długo Polak tej prawdy nie zrozumie, tak długo będzie rządzonym, a nie rządzącym w swoim kraju.
 • @
  Bardzo interesujące.
 • Nie ma co się dziwić,
  najpierw zajrzę pod alkowę, żona niczym połowica gomółki też, religia wiadomo, niedaleko od paryża w brukseli żydowski unioparlament, partia interesu syjonistycznego wiadomo, walka z antysemityzmem wiadomo, act 447 wiadomo, nakręcony żydotrampek wiadomo, i jak tu "głupiemu" narodowi nie przemycić 5 literek układających się w jeden ersatz czyli oswajanie z polin trwa !!!
 • Też mnie, starego "antychrysta" tym swym "judeochrześcijaństwem" nasz prezydent trochę zaskoczył
  pozwolę sobie zatem przypomnieć, jak wygląda ewolucja chrześcijaństwa według Karola Marksa:

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2016/04/Judeochrystianizm-2.jpg

  //Chrystianizm powstał z żydostwa i znów się w żydostwo przeobraził.

  Chrześcijanin był od początku teoretyzującym Żydem, Żyd więc jest praktycznym chrześcijaninem, a praktyczny chrześcijanin stał się znowu Żydem.

  Chrystianizm tylko pozornie przezwyciężył realne żydostwo. Chrystianizm był zbyt dostojny, zbyt spirytualistyczny, by mógł inaczej zlikwidować surowość potrzeby praktycznej jak przez wzniesienie jej w niebieskie przestworza.

  Chrystianizm jest to wysublimowana myśl żydostwa, żydostwo jest pospolitym zastosowaniem chrystianizmu, lecz zastosowanie to wtedy dopiero mogło stać się powszechne, gdy chrystianizm jako gotowa religia dokończył teoretycznie autoalienacji człowieka od siebie samego i od natury.

  Wtedy dopiero mogło żydostwo zapanować powszechnie i uczynić z wyobcowanego człowieka i wyobcowanej przyrody rzecz zewnętrzną, przedmiot kupna i sprzedaży, znajdujący się w niewoli egoistycznego interesu i handlu.//

  https://www.marxists.org/polski/marks-engels/1843/w_kwestii_zydowskiej.htm rok 1844
 • Judeo-katolicy i szabes goje to wszystko niewolnicy.
  ...Niewolnicy żydowskiego "pana", żydowskiego "właściciela", żydowskiego "stwórcy".
  I na tym polega głębia naszego niewolnictwa, zniewolenia...

  Nie jesteśmy sobą nie jesteśmy Słowianami... jesteśmy żydowskimi niewolnikami...czy to w trybie szabesgoja czy to w trybie "owieczki KK.

  Na tym polega dramat Narodu Polskiego i to są kajdany które musimy zrzucić..by stać się znowu wolnymi Słowianami z własną a nie żydowską kulturą.
 • @
  Pojęcia judeo czy poganochrześcijaństwo to tylko dwie figury retoryczne
  bo prawda jest taka ,że bez żydów czyli samego Jezusa i tekstów objętych w ST
  nie byłoby chrześcijaństwa , a skoro generalnie poza tym ,że nie przestrzega się
  szeregu przepisów prawa mojżeszowego ale w pełni respektuje i korzysta z
  teksów ST to użycie pojęcia judeochrzescijaństwo jest jak najbardziej na miejscu
  Gdyby pomysł Marcjona o pozbyciu się wszystkich odniesień do ST
  się utrzymał a nawet przejął rolę kanonu czyli chrześcijaństwo odcięłoby się całkowicie
  od religii żydów , wtedy byłoby w pełni i tylko poganochrześcijaństwem ,poza tym Duda mówi o judeochrześcijańskiej tradycji a nie o jakichś współczesnych judeochrześcijanach
 • @puuuq 16:07:26
  Duda to mówi politycznie ...w ramach budowy judeo-polonii.
  Tak to należy czytać.
  A to jest w istocie scenariusz Judeo-Palestyński... tam widzimy jak wygląda Judeo-Palestyna w żydowskiej praktyce.

  Jestem przeciwny wszelkim "judeo" w wolnej Polsce, domu Słowiańskiego Narodu Polskiego. W Polsce żydzi to tylko obcy, wędrowcy, wroga i obca Narodowi Polskiemu kultura...
  i tylko zniewolenie przez KK zaśmieca od tysiąca lat kulturę Narodu Polskiego.

  Kajdany można zerwać nawet po 1000 latach zwłaszcza że już są zbutwiałe a Naród mądrzejszy...bo wyedukowany w czasach PRLu...
  po raz pierwszy w swojej historii (pomijam tu solidaruchów bo w ich przypadku edukacja się nie przyjęła w ich główkach..katolickie kajdany okazały się silniejsze od "Pitagorasa" czyli od zwykłej logicznej nauki.
 • @Oscar 16:18:39
  Jaka judeopolonia ? żydzi nigdy i nigdzie poza Izraelem
  nie byli zdolni do przejęcia na tyle dużych wpływów by
  zorganizować sobie państwo ale teraz w Polsce wreszcie im sie to uda :)))))
  żydowska taktyka od zawsze polega na tym by mieć swoich ludzi
  w najbardziej eksponowanych miejscach by chronić interes swojej diaspory
  a ta w Polsce jest znikoma , stąd też dla kogo niby mają budować ten
  dziwoląg pt judeopolonia ?
  Jeszcze lepsza jest ta opinia o KK , że niby zgnoił naszą wcześniejszą
  kulturę , tę sprzed 1 tys lat
  A skąd Ty , czy ktokolwiek może wiedziać jaka to była kultura ?
  Gdzie są jej ślady ? poza tym , przed przyjęciem chrześcijaństwa
  nie było żadnej narodowej kultury bo nie było żadnego polskiego narodu ,
  to dzięki tej religii ten polski naród mógł dopiero się ukształtować
  i rozwijać , bez tej religii nie byłoby w ogóle Polski .
  Przedchrześcijańska kultura Słowian jest bardzo skąpo
  rozpoznana ale to nie ma żadnego znaczenia bo nawet gdyby
  ta kultura była na wyższym cywilizacyjnym poziomie od tej
  łacińskiej czy bizantyjskiej , to nie wiemy na czym ta wyższość
  polegała ,stąd nie sposób do niej wrócić
 • @puuuq 17:13:29
  ee tam...
  A kto rządzi w USA przy pomocy dobieranych marionetek ?
  Kto rządzi w UE przy pomocy swoich "mappetów"
  Kto rządził Stalinowskim ZSRR ?
  A kto w istocie rządzi Polsce skoro służby Izraela całkiem oficjalnie działają na terenie Polski a cała MSZ jest żydowski ...itd że o bankach nie wspomnę.

  Kultura Słowiańska.
  Istniała na pewno są przekazy i było niszczona starannie wykorzeniana mieczem i ogniem (ogień dobrze trawił zabytki drewnianej kultury Słowian)
  Co nie w kamieniu to nie przetrwało. Przetrwały przekazy.
  Kultura własna to wartość kultura obca to utrata tożsamości.

  Polacy nie są niewolnikami żydowskiego Boga...są Słowianami.
  Niestety niektórzy wybierają rolę niewolnika żydowskiego Boga .. i klękają przed nim gorliwie, i żebrzą (modlą) u niego o pomyślność przy pomocy wyświechtanych obrzydliwie, skrajnie lizusowskich wierszyków wyuczanych na pamięć bez zrozumienia.... składają dary temu żydowskiemu Bogu...
  klasyka niewolnictwa sprzed 2000 tys lat.

  A mamy XXI wiek.. podobno niewolnictwo już jest nielegalne...jak widać niewolnictwo ma się dobrze.
 • Pogano-chrześcijaństwo było
  reakcją na judaizm.I jako takie, było w istocie antyjudaistyczne. Ale nie tak dawno, oficjalne czynniki KK zaczęły bredzić o "starszych braciarz w wierze" itp. bzdury.
 • Tzw. judeo-chrzescijaństwo
  też ewoluuje nie nie wystarczy już nadstawianie drugiego policzka - bo teraz trzeba będzie i d*pę pedałowi nadstawić.
  Wniosek?
  Judeo-chrześcijaństwo znaczy tyle, że jak już zamordowaliśmy Syna Boga Ojca - Jezusa Chrystusa - to teraz bierzemy się za upodlanie i mordowanie ludzi przez Boga stworzonych.
 • @
  Prezydent Juda, powiedział prawdę. Przez przypadek, czy świadomie? Jest to nieistotne. Prawda to prawda. A sfajczonej katedry mi nie żal, jednego symbolu judokrześcijańskiej jewropy mniej. Szkoda tylko tych rzemieślników i ich kunsztu, którzy to budowali
 • Autor
  Notka, zwłaszcza tytuł mi się podoba, nawet 5 postawiłem, jednak moim zdaniem należy pójść dalej.
  - Bo sensu nie ma nie tylko "judeochrześcijaństwo", ale i "judeopogaństwo".

  Nie następowało żadne tworzenie religii pośredniej między judaizmem a chrześcijaństwem, ani między religiami pogańskimi a chrześcijaństwem.
  Nie następowało tworzenie żadnej tradycji judeochrześcijańskiej, ani judeopogańskiej.
  To co ich łączyło to wyłącznie chrześcijaństwo.

  Nie istnieje wspólna duchowość chrześcijaństwa ani z pogaństwem, ani z judaizmem.
  Nie ma możliwości zawierania kompromisów z zakresie systemów wartości między chrześcijaństwem, a pogaństwem, czy judaizmem.
  To zupełnie inne religie.

  - Ci co przyjmowali religię chrześcijańską przestawali być i żydami, i poganami, zostawali chrześcijanami.

  A dudasz to powinien swój termin "judeochrześcijaństwo" przećwiczyć najpierw na teściu i szwagrze. Ciekawe co by mu odpowiedzieli na jego "ciągoty judeochrześcijańskie"?
 • @miarka 00:44:21
  Z problemem stosowania naukowych pojęć jak judeo i pogano chrześcijaństwo miałem na Neonie na początku prowadzenia tu mojego bloga. Absolutnie pojęcie to nie było zrozumiałe dla większości piszących tu katolików, wręcz nazwanie ich pogano-chrześcijanami, a nie daj Boże judeo-chrześcijanami było obrazą majestatuStąd w moich tekstach ja stosuję określenia ci co z pogaństwa i ci co z judaizmu. Najwyraźniejszą różnicę jaka występije między tymi dwoma odłamami to podejście do Jezusa. Dla tych co z judaizmu boskość Jezusa była rzeczą nie do pojęcia. Jest jeden Bóg i koniec. Dla nich Jezus narodził się z Maryi, był synem Józefa, zaś dzięki swoim cnotom w dniu chrztu został przez Boga powołany .
  Zgodnie z proroctwami starotestamentowymi Jezus by być uznanym za Mesjasza musiał być synem Józefa, męskim potomkiem Dawida. Jezus jako syn Boga, spłodzony poprzez Ducha Świętego to wyobrażenie z kultury greckiej. Tam Bogowie schodzili na ziemię i płodzili pół-bogów, bohaterów z ziemiankiami przykład Zeus i Europa. Ta zmiana podejścia powoduje w Biblii pewne komplikacje. Jeśli Jezus był synem Boga, to poza faktem iż prorocy zapowiadal Mesjasza jako potomka Dawida? Po co Biblia podaje drzewa geneaologiczne Jezusa i to w dwóch wariantach? Dla nawróconych z Judaizmu Jezus był rabim - nauczycielem, przekazującym wolę Boga.

  A Duda? Nie pierwszy raz okazał się nieukiem. A, że środowiska żydowskie i ukraińskie mu bliskie mogliśmy przekonać się nie raz.
 • @Zawisza Niebieski 05:00:14
  Zgadza się. Ja tu podkreślam, że przyjmując wiarę chrześcijańską i jedni i drudzy musieli przyjąć i inny sposób rozumienia i Boga, i narodzin.
  Narodziny Jezusa "z Ducha Świętego" nie mieszczą się w rozumowaniu ani żydów, ani pogan, a więc potrzebują rozumowania odmiennego w pojmowaniu natury Boga, albo pozostawienia tego jako "na razie", a może i nigdy jako dla człowieka niepojmowalne.

  Według hinduistów świat jest częścią boga, u pogan greckich czy rzymskich bogowie byli materialni, u żydów i chrześcijan świat materialny został przez Boga stworzony z niczego, a więc Bóg jest niematerialny.

  Warto tu zauważyć, że żydzi choć próbowali tu coś racjonalizować odchodząc od rozumowania pogańskiego, to nie rozwiązali pojmowania Stwórcy jako niematerialnego. - Potrzebowali np. stwierdzenia iż Bóg ukazał się Mojżeszowi pod postacią krzaka ognistego (później echo tego mamy i w chrześcijaństwie w postaci płomyków ognia nad głowami apostołów czy "jakby gołębicy" nad głową Jezusa).

  Chrześcijaństwo tu odmiennie jak u pogan i żydów wskazuje mieszkanie Boga w sercu człowieka (choć w Jego egzystencję duchową i w niebie, i w tabernakulum i w Hostii Świętej, i choćby w każdej okruszynie konsekrowanego opłatka też wierzy).

  Pojmowanie Boga różne, to i religie różne. Podobieństwa między nimi są potrzebne ale tylko dla nawracanych. Dalej jest rozumienie typowe dla danej religii.
  Nie tworzą się jakieś religie pośrednie typu judeochrześcijaństwo, nie ma mowy o żadnej wspólnej tradycji, ani wspólnych wartościach, czy prawach bożych lub naturalnych, a więc i wspólnych celach, nie ma mowy o wspólnym niebie.
 • @Zawisza Niebieski
  Judeochrześcijański islamista. Taka hybryda tera buszuje po europie, mieszanka wybuchowa dość niebezpieczna, moim zdaniem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930