Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
406 postów 9722 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Tęczowy spór nad aureolą, czyli komu to i po co?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak jak patrzę na całą tę awanturę z ikoną Matki Boskiej z dzieciątkiem w kolorowych aureolach to ciśnie mi się pytanie, czy nie obraza Was reklama pewnych cukierków? Bo tam też mamy tęczę, żyrafę i do tego „imigranta” w kolorowym bereciku”?

Jak każdy wie, młodemu artyście, celebrycie ciężko dostać się na „salony”. Można próbować przez układy z obecnymi celebrytami, tak zwykle robią dzieci znanych celebrytów, ale jak nie ma takich możliwości to najprościej wywołać skandal. Można pokazać część ciała, którą normalni ludzie zwykle przykrywają, można stworzyć „instalację” z papieżem przygniecionym kamieniem albo jak właśnie zrobiła ta pani, łącząc dwa symbole, jeden ważny dla katolików z odczytywalnym dla nich symbolem ruchów LGBT. Prosty, tani zabieg i nazwisko tej pani, które celowo nie wymieniam, by dodatkowej reklamy jej nie robić, pojawia się na ustach wielu Polaków, dyskutują, sprzeczają się, wylewają łzy, szukają porównań. A przecież pierwsze przykazanie celebrytów brzmi „Nie ważne jak mówią, nie ważne co mówią, ważne by mówili”.

 
Oczywiście zaraz przy tej sprawie promyk wątpliwej sławy chcą chwycić politycy, w tym politycy w sutannach (by odróżnić od kapłanów). Jedni będą solidaryzowali się z urażonymi uczuciami religijnymi katolików, drudzy będą załamywać ręce nad cenzurą wiążącą ręce artystom. Pan Brudzińki pośle oddział smutnych panów, by sprawdzili zawartość szafek tej „artystki” i cały naród ma temat do dyskusji na kilka dni odmieniając jej nazwisko we wszystkich formach jakie nasz piękny język oferuje.
 
Nie ma co ukrywać, takie zachowania, będą się powtarzały, póty „celebrytom” będą przynosiły określone korzyści, w tym przypadku „święte oburzenie” i dyskusję o nich, dopiero brak konkretnych korzyści spowoduje, że poszukają innej formy. Zaś kary? I tak wszystko rozejdzie się po kościach.
 
Bezsprzecznie jest to akcja mająca mobilizować elektoraty PO-PiS’u. Również na pewno należy to widzieć jako element kampanii wyborczej Wiosny, Biedronia, która nadspodziewanie wysokie wyniki osiąga w sondażach. Tu też zwróciłbym uwagę na bardzo niskie moim zdaniem notowania Konfederacji, pierwszej realnej siły politycznej, która pojawił się na prawej stronie sceny politycznej od czasów, gdy Jarosław Kaczyński doprowadzając do przedterminowych wyborów zawłaszczył całą tę prawą stronę niszcząc swoich koalicjantów (Samoobronę i LPR). Lecz biorąc pod uwagę iż notowania przedwyborcze zwykle różnią się od rzeczywistych wyników, zwykle preferują partię rządzącą, ostatecznie nie kto inny jak Andrzej Duda swego czasu określił CBOIS jako wywiadownię opłacaną przez rząd, a Konfederacja jest ugrupowaniem mogącym uszczypnąć rządzącemu ugrupowaniu część elektoratu, tego który poprzednio głosował na PiS, a dziś nie zadowolonego z osiągnięć i poczynań rządu a równocześnie przeciwnego PO, te notowania można traktować jako niedoszacowane.
 
Jednak Polak mający doświadczenie z naszą po-magdalenkową, po-okrągłostołową targowicą, czyli inaczej mówiąc PO-PiSem rządzącym naszym krajem już tyle lat, powinien zapytać się, co to nasza „dzisiejsza targowica*” pragnie tym tematem przed społeczeństwem ukryć?
 
* Dzisiejsza targowica – każdy komu pod górkę do szkoły nie było i na historii nie wagarował, wie, że targowica to była zdrada narodu dokonana przez polityków oraz hierarchów kościelnych, z prymasem, biskupami, nuncjuszem papieskim i w końcu królem. Dzisiejsza targowica, czyli PO-PiS, albo jak kto woli KO-PiS ramię w ramię donosili do Brukseli na legalnie wybrany rząd, działająca rzecz obcych interesów, PO koncernów Europy Zachodniej, PiS Izraela, USA i Ukrainy. O ile donosicielstwa PO nie trzeba przypominać, bo chyba każdy pamięta, to mówiąc o donosicielstwie PiS można choćby wymienić pana Ziobro, co donosił w obronie kiboli, panią Kempę, czy pana Macierewicza.

KOMENTARZE

 • Jakieś nalepki
  z "tęczową" Matką Boską zostały poprzyklejane do ścian klasztoru. A to już ewidentna prowokacja jakiejś wariatki, chcącej zaistnieć. I zwykły wandalizm.
 • czasy się zmieniają
  Kiedyś, za moich młodych czasów tęcza kojarzyła się z pięknem, szczęściem, radością czyli wszystkim co w życiu pozytywne. Teraz gdy na niebie powstanie, łezką się kręci. Tak to ludzie potrafili ten piękny spektakl przyrody zeszmacić. I to czym w dodatku, jakimś tam gejostwem.
  Smutne to.
 • @Autor
  No właśnie komu to i po co jest potrzebne?

  Jakaś pseudoartystka zbeszcześciła symbol wiary katolickiej,czyli ewidentnie złamała prawo.Ktoś złożył doniesienie do prokuratury i ta czy chciała czy nie miała obowiązek zajęcia się sprawą z urzędu.Na wniosek prokuratury policja doprowadziła podejrzaną na przesłuchanie i po 5 godzinach zwolniła.Czyli postepowali zgodnie z prawem.
  Ale dla lewacko-żydowsko-liberalnego ścierwa działania te stały się pretekstem do rozpętania antykościelnej nagonki na niespotykaną skalę.Cel był tylko jeden, upokorzyć katolików i przy okazji wieszać psy na rządzących,aby choć trochę uszczknąć im procencików w zbliżających się wyborach.
  A jeszcze niedawno jakaś kobiecina rzuciła świńskim ryjem w stronę meczetu i te same ścierwa domagały się surowego ukarania sprawczyni tego czynu.
  Ot i cały charakterek lewackiego ścierwa Nam wolno obrażać i kpić z uczuć religijnych ale jak ktoś nas obrazi to wściekły ryk na cały świat.

  I jeszcze kolejna sprawa łamania prawa.Wizerunek MB w aureoli jest zastrzeżony prawnie przez zakon Paulinów z Częstochowy.Więc każde wykorzystanie go przerabianie i kopiowanie bez wymaganej zgody jest przestępstwem karanym sądownie.
  No i niedawna awantura z kukłą Judasza.Jakież było darcie mordy na mieszkańców Próchnika.I nie da się ukryć że najwięcej ryja drą te same osoby i środowiska w większości żydowskie.
  Nie jestem zwolennikiem POjebków i PISiorów ale żydowskie zwłaszcza to lewacko-liberalne barachło dąży wszelkimi środkami do wywołania w Polsce bratobójczej wojenki.
 • @Stara Baba 18:41:38
  Również dla mnie tęcza to coś przyjemnego. Zapach ziemi po deszczu.
 • A należy zwrócic uwagę na jedno.
  Wszystko wciąż przesuwa sie w lewo. Chodzi o dyskurs publiczny.
  Bardzo szybko Polacy sie zmieniają. I staną się ofiarami cywilizacji żywotniejszych. Najpierw żydowskiej a potem islamskiej
 • @Zawisza Niebieski
  Faktycznie - było odwrotnie.
  To Konstytucja 3 Maja była przewrotem dokonanym za pomocą zdrady, a Targowica próbą odwrócenia tego zdarzenia.

  Niestety - splot okoliczności i brak wizji zmian RP, odnowienia - skutkował odwrotnymi efektami.
 • Tęcza ta zawłaszczona przez zboczeńców
  symbolizuje - męski odbyt - udekorowany spermą zmieszana z g*wnem - i tak należy tę tęcze postrzegać.
  Wniosek?
  Rzeczona profanacja wizerunku Matki Boskiej - jest bezdyskusyjna!
 • @matterhorn 19:19:50
  -"Wizerunek MB w aureoli jest zastrzeżony prawnie przez zakon Paulinów z Częstochowy.Więc każde wykorzystanie go przerabianie i kopiowanie bez wymaganej zgody jest przestępstwem karanym sądownie."-

  Kup se mlotek i walnij sie w leb.

  https://www.google.com/search?q=matka+boska&client=firefox-b-d&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj3oYep54ziAhXNK1AKHc3XAWQQ_AUIDigB&biw=1600&bih=767
 • 5*
  .
 • @krysz 23:07:34
  5* to pomylka.
  Dotyczylo innego komentarza.
 • @matterhorn 19:19:50
  "I jeszcze kolejna sprawa łamania prawa.Wizerunek MB w aureoli jest zastrzeżony prawnie przez zakon Paulinów z Częstochowy.Więc każde wykorzystanie go przerabianie i kopiowanie bez wymaganej zgody jest przestępstwem karanym sądownie."

  Trochę się spóźnili. Ta ikona jest popularna na wschodzie, it to na długo
  zanim z tego wschodu do Częstochowy przybyła.

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B0_%D0%91%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%B5%D0%B9_%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8
 • @Pedant 23:23:22
  https://i.pinimg.com/originals/d1/99/7c/d1997c3e3e9d1fdff018bd51e97a9886.jpg

  To jest bóstwo Voodoo (Haiti) Erzulie Dantor - czarownica, która ma rany na twarzy po bójce na noże ze swoją siostrą Fridą.

  https://www.youtube.com/watch?v=CM6aNzYMMCg
 • @Oracz 00:16:43
  Księga Wyjścia


  Dekalog1

  20,1 Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: 2 «Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
  3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.


  Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
  Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
  Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
  Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
  Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
  Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!
  Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=70
 • @Oracz 00:53:59
  "Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! "

  "dwa też cheruby wykujesz ze złota. Uczynisz zaś je na obu końcach przebłagalni. Jednego cheruba uczynisz na jednym końcu, a drugiego cheruba na drugim końcu przebłagalni. Uczynisz cheruby na końcach górnych. Cheruby będą miały rozpostarte skrzydła ku górze i zakrywać będą swymi skrzydłami przebłagalnię, twarze zaś będą miały zwrócone jeden ku drugiemu. I ku przebłagalni będą zwrócone twarze cherubów." (Księga Wyjścia, 25)

  Także w Świątyni Jerozolimskiej zostały umieszczone sakralne reprezentacje wyższych rang anielskich.

  Siódmy Sobór Powszechny potępił herezję ikonoklazmu (inspirowaną przez Islam), nakazując oddawanie czci (wenerację nie adorację) obrazom swiętym, przedstawiającym wcielonego Boga - Jezusa Chrystusa, i jego świętych. którzy się z nim zjednoczyli. Po to aby wyrazić wiarę we Wcielenie poprzez które spodobało się niewidzialnemu Bogu przyjąć widzialną i przedstawialną ludzką naturę
 • @Pedant 01:11:56
  Człowieku! Co mnie obchodzi siódmy czy dziesiąty sobór???
 • @Oracz 01:36:16
  "Człowieku! Co mnie obchodzi siódmy czy dziesiąty sobór???:"

  Człowieku, czy zrozumiałeś co napisałęm powyżej wzmianki o soborze? Chyba nie, albo udajesz.
 • @krysz 22:52:32
  Ty to nawet nie możesz się stuknąć w łeb bo zamieniłeś się łbami z pewną częścią ciała.
 • Autor chyba się droczy z czytelnikami
  Chyba jest jasne dla każdego, kiedy mamy do czynienia z głupią reklama, a kiedy ze świadomą prowokacją, w dodatku nie prowokacja ze strony jakiegos biednego homosia, a działaczki LGBT-AGD-RTV

  reszta to bicie piany

  pozdr
 • @Oracz 00:53:59
  Zacytował urywek Biblii - bardzo ładnie, copy-paste, ale o co chodzi?
  Znowu jakies ikonoklastyczne atawizmy z sekty rodem?
 • @MacGregor 09:23:36
  Jak by nie patrzeć, mamy w Polsce demokrację. Każdy może manifestować to, co chce innym przekazać, o ile jest to zgodne z prawem. Jedni demonstrują swoje przywiązanie do Kościoła, czy to katolickiego, czy to prawosławnego, w obu Kościołach występują procesje. Inni inne rzeczy. Jeśli chodzi o LGBT to nie interesuje mnie z kim kocha się jedna dorosła osoba z drugą, trochę mnie razi ostentayjne wynoszenie tych spraw na zewnątrz, ale jestem w stanie zrozumieć i usprawiedliwić tym, że inne orientacje były dotychczas tłamszone. Zaś ten przypadek dla mnie był zwykłą prowokacją a najlepszą metodą dla prowokacji jest jej ignorowanie. Mamy okres przedwyborczy, wtedy dochodzi do zaostrzenia polemiki i różne siły po różne metody sięgają.
 • @Pedant 23:23:22
  Bez przesady, zastrzeżenie aureoli to jakby chceć opatentować koło. Ikona częstochowska to przecież dzieło mistrza, którego prace już dawno przeszły do dorobku ludzkości, jaki był udział Paulinów przy powstawaniu tego dzieła? Im to dzieło podarowano pod opiekę nie oni go stworzyli.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930