Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
421 postów 10043 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Kiedy słychać trolli wycie...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Język trolli to dość nowe odkrycie, pojawił się gdy walka polityczna o wyborcę przeniosła się do Internetu i narasta wraz obniżaniem się poziomu intelektualnego osób zajmujących się PR partii politycznych.

 Uwaga: przepraszam za zamieszczenie zrzutu maila, w formie oryginalnej, w języku specyficznym dla języka trolli, ale było to niezbędne dla analizy zjawiska, jednak przyznaję, mogącym dla niektórych być trudnym w odbiorze. Troll ostatecznie nie zawsze jest sympatycznym Szrekiem.

 
Kiedy dla zlikwidowania „przybudówek” (Samoobrona i LPR) Jarosław Kaczyński postanowił rozwiązać swój rząd wskazania sondażowe dla PiS były wspaniałe, dawały nadzieję na samodzielne rządy PIS. Przewaga ta gwałtownie stopniała, a przyczynę tego należy upatrywać w pojawieniu się w Internecie grupy młodych ludzi, którzy na portalach pogrążali pomysły PiS i promowały PO. Po tych wyborach PiS zaczęło budować podobną armię ludzi mających promować materiały przygotowywane przez centrum jako własne myśli Polaków sprzyjających danej partii.
 
Nie jest to jednak działalność przynosząca zaszczyty, ani wymagająca wysokich walorów intelektualnych, ot założyć blog i regularnie kopiować materiały przesyłane przez centralę lub pisane przez, często zawodowych, „dziennikarzy funkcyjnych danej partii”, stąd z czasem tą działalnością zaczęli zajmować się ludzie o niskim poziomie kultury i intelektu, tak narodził się heit. Hejt głównie występował w komentarzach, które w dobie Internetu stały się niezbędnym elementem komunikacji autor – czytelnicy, napędzającym portalom czytelników.
 
Klasycznym przykładem potwierdzającym te tezy była seria komentarzy pojawiających się i powielanych na różnych forach w czasie strajku nauczycieli w których bardzo zbliżonym tekstem zmartwiony uczeń skarżył się, że przez strajk nauczycieli może nie poprawić ocen. Zmieniały się imiona, płeć ucznia miasto ale treść była rażąco identyczna.
 
Hejt może przyjmować różne formy, od wrzucania komentarzy zupełnie odbiegających od treści tekstu, poprzez wrzucanie tasiemcowych tekstów kopiowanych z dowolnych źródeł, po głupawe dowcipy rysunkowe.
 
Przed takimi ludźmi, zwanymi trollami portale muszą się bronić. Są oni zabójczy dla portalu, bo nikt inteligentny mogący wnieść coś do portalu, ściągnąć czytelników na portalu na którym królują trolle swego tekstu nie zamieści. Po prostu będzie mu wstyd. Z czasem portal staje się bagienkiem trolli szerokim łukiem omijanym przez ludzi posiadających jakąś wiedzę. Wtedy portal schodzi do poziomu reprezentowanego przez trolle.
 
A portale w Polsce są potrzebne. W dobie, gdy wszelkie media o dużym zasięgu zależne są albo od PiS, albo od PO lub też są w rękach zagranicznych koncernów, zakonów medialnych portale blogerskie są jedyną formą wolnej wypowiedzi Polaków i o ich istnienie trzeba dbać.
 
Dlatego portale się przed tym zjawiskiem bronią, stosują różne metody, kasowanie komentarzy często dla wygody z zastosowaniem automatycznych algorytmów, co prowadzi do tego iż odrzucane są sensowne komentarze, zaś trolle szybko uczą się omijania słów wyłapywanych przez algorytm i z powodzeniem prowadzą swoją trollą działalność. Inną metodą, bardziej wychowawczą dla trolli, jest czasowe lub trwałe ograniczenie możliwości komentowania na danym portalu. Metoda ta jest skuteczna, gdyż strach przed „urlopem” i kilku urlopowanych na pokaz, skutecznie studzi temperaturę komentarzy. Ale troll jest trollem, tam gdzie wydaje mu się iż jest niewidoczny wychodzi jego cała twarz i cała „kultura”. Aby nie być gołosłownym, jako zdjęcie wprowadzające dla tekstu pokazuję zrzut z ekranu maila który niedawno dostałem na pocztę wewnętrzną. Treści nie będę powielał bo należy raczej do kanonu języka pijaczków spod murka niż szanowanego blogera.
 
Kim jest posiadacz tak kwiecistego języka? To „bloger”, którego teksty w znakomitej części stanowią kopię materiałów innych autorów, osoba, która zna hasła wyborcze PiS, zanim zostaną oficjalnie ogłoszone, osoba, która w dniu ostatnich wyborów już około 19:00* na swoim blogu podała wyniki sondażowe dość zbliżone do tego, co uzyskano po 21:00. Te poszlaki uprawdopodabniają tezę iż nie jest to zwykły bloger popierający tę czy inną legalnie działającą partię w Polsce, a człowiek, który dla takich a nie innych korzyści propaguje treści propagandowe tej partii, bloger zadaniowy. Oczywiście, żadna praca nie hańbi, ale uczciwym jest przyznanie iż to co piszę, to nie moje prywatne myśli a myśli pisane dla uzyskania konkretnych korzyści. Z tą tezą wydaje mi się, każdy uczciwy człowiek powinien się zgodzić.
 
Zaś sam tekst maila? Każdy powinien odpowiadać za wypowiedziane słowa. Cóż, mogło się zdarzyć, że dana osoba zrobiła to po alkoholu, w stanie ograniczenia umysłowego, każdy ma prawo do chwili słabości, ale nasza kultura, w takim przypadku, wymaga słów przeprosin. Czekałem kilka dni, słowa te nie napłynęły.

KOMENTARZE

 • Tylko
  kawał GNOJA.. ujawnia prywatne e-maile
  Prawda boli?
  EOT
  pajacu skończony
 • @Husky 13:45:54
  Za swoje słowa jest się odpowiedzialnym. Nie ma innej terapii dla trolla niż terapia szokowa. Czekałem, aż otrzeźwiejesz, nie doczekałem się, więc niech społeczność blogerska oceni.
 • @Zawisza Niebieski 13:52:27
  Zawsze byłem przeciwny ujawnianiu prywatnej korespondencji ale każda reguła ma wyjątki i to z pewnością jest taki wyjątek.

  Z problemem trolli mam do czynienia od wielu lat i doszedłem do jednego wniosku - usuwać bez pardonu! I jak życie pokazało mam rację. Troll dopóki jest w miarę sympatyczny i przestrzega określonych zasad może być nawet pożyteczny bo często prowokuje dobre i ciekawe dyskusje. Ale jeśli jest inaczej to za wszarz i kopa.
 • @Husky 13:45:54
  Rozczarowaleś mnie, oj strasznie mnie rozczarowaleś...
  Czyżby tak ci zaszkodziła obecność na pewnym portaliku wśród podejrzanych, zabiedzonych umysłowo trolli? Oni wszyscy wylecieli stąd za chamstwo.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:34:25
  //ale każda reguła ma wyjątki i to z pewnością jest taki wyjątek.//

  Jeśli tak jest to wybaczysz mi Jarku jak za chwilę wkleję bardziej pikantne p.w pod ta "notką"
  Wprawdzie trzeba być skończoną szują,( ba ciotą) by takie coś robić no ale skoro są wyjątki
  8-))))))

  ps.
  mam tu na swojej poczcie ich KILKANAŚCIE

  Jest zgoda ????
  Skoro jest bagno to może być i szambo

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:37:53
  Latał ten pajac za mną po portalu i zaczepiał. Olewalem go. Wielokrotnie pisałem mu żeby się wreszcie odpierdolił
  Zresztą pisałem Ci to na (p.w) .......ale nie ujawnię
  8-))))))
  Więc teraz by wreszcie dał mi święty spokój napisałem mu tylko co mi na sercu leżało
  o tak ,po ludzku , szczerze i może wystarczająco

  Pozdrawiam
 • @Husky 14:51:06
  A dotyczą tej konkretnej sprawy?
  Tylko nie mów, że Zawisza pisał do ciebie w takim tonie bo nie uwierzę. On zawsze jest miły i poprawny. A że zaoruje pisiakow koncertowo i wyją... Jak chce się robić za trolla to trzeba mieć silne nerwy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:34:25
  /Zawsze byłem przeciwny ujawnianiu prywatnej korespondencji ale każda reguła ma wyjątki i to z pewnością jest taki wyjątek./
  Ta.....a dupa nie z mydła i się nie wymydli.
 • Brak prawidłowej oceny rzeczywistości.....
  .....albo celowe wprowadzanie czytelników w błąd, mogło stanowić podstawę do sformułowanie takiej treści:

  "Kiedy dla zlikwidowania „przybudówek” (Samoobrona i LPR) Jarosław Kaczyński postanowił rozwiązać swój rząd wskazania sondażowe dla PiS były wspaniałe, dawały nadzieję na samodzielne rządy PIS. Przewaga ta gwałtownie stopniała, a przyczynę tego należy upatrywać w pojawieniu się w Internecie grupy młodych ludzi, którzy na portalach pogrążali pomysły PiS i promowały PO. Po tych wyborach PiS zaczęło budować podobną armię ludzi mających promować materiały przygotowywane przez centrum jako własne myśli Polaków sprzyjających danej partii."
 • @Mariusz G. 15:03:00
  Oczywiście, że się nie wymydli ale może się potłuc :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:13:42
  Sorry! Nie znam się na szczegółach i ew. konsekwencjach tych igraszek. Staram się dupy nie udostępniać, nawet na zasadzie wyjątku. Zasada , to zasada. Pisanie postu o prywatnej wymianie zdań (nawet wulgaryzmów) jest mniej eleganckie od tychże wulgaryzmów. Jeżeli uważam,że ktoś nie jest dla mnie partnerem do dyskusji, to po prostu nie otwieram pochodzącej od nie go poczty.
 • @Zawisza Niebieski 13:52:27
  Z Interii wywalili jednego trolla - Ziemkiewicza.
  Są różne gradacje w ocenach trollingu.

  PS. Przecież znakomita większość tu piszących to różnej postaci trolle. Już ujawnienie swoich preferencji politycznych może być uznane za trolling. A już broń Boże seksualnych - typu :

  Lotna mi się spodobała
  ożenię się z Lotną,
  To nic, że jest taka mała
  lecz d.. ma psotną.
 • @Mariusz G. 15:20:54
  Do niedawna ujawnianiem prywatnej poczty zajmowały parchy z UB i SB .
  Dziś te rolę wcieliły się byłe parchy z SB-ecy ....bądź ich dzieci.
  Rodzinna tradycja
  To widać,słychać i czuć
  Nic nadzwyczajnego

  Pozdrawiam
 • @Mariusz G. 15:20:54
  Między prywatną korespondencją a wybuchem mowy nienawiści jest różnica. Nikt normalny takim językiem w korespondencji się nie posługuje. Mail ten nie jest wynikiem długiej korespondencji mailowej był to pierwszy mail, choć na tutejszej PW kilka maili wymieniliśmy.

  Taki wybuch i język pozwala postawić sobie pytanie, do czego taki człowiek jest zdolny. Z drugiej strony trzeba obnażyć prawdziwe oblicze człowieka, który na forach jest przymilny a w rzeczywistości taki jak wyszedł w tym mailu.

  Propaganda PiS budowana jest na kłamstwach i półprawdach, te rzeczy dla dobra społecznego trzeba obnażać, gdyż kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą. Nie raz obnażałem kłamstwa Huskyego, czy też innych, co przeszkadza mu w prowadzeniu działalności propagandowej, o której w tekście napisałem. Jednak dla czytelnika ważna jest informacja, czy ktoś pisze dlatego, że ma takie przekonania, czy też wykonuje zadania.
 • @35stan 15:03:39
  Z przyjemnością posłucham Pana ocenę tej sytuacji, byle nie były to "wina tuska"
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:46:28
  Panie Krzysztofie, niech Pan nie idzie drogą PIS-owskiego katolicyzmu, co kilka lat inna żona. Później wychodzi się jak Marinkiewicz na Izabelli. Niech Pan nawet podświadomie o Lotnej nie marzy. Bo jeszcze skusi?

  Co do resortowego Ziemkiewicza, wychodzi na to, że trolle ostatnio wychodzą z mody.
 • @Zawisza Niebieski 16:29:50
  Jak można pisać "wina Tuska" jak to tylko młotek w ręku Merkel?+
 • @Husky 16:19:50
  Jak widać odkryłeś prawdziwą twarz. Cóż ci zostało, każdy wie jaką rolę na portalach odgrywasz. Tubę kłamliwej propagandy PIS. Rzeczywiście propagandziści socjalizmu, gdy im rozumu nie stało wykrzykiwali o kułakach, krwiopijcach. Widać, że na podobnych wzorcach was szkolą.
 • @Zawisza Niebieski 16:29:50
  Wykluczając temat określony jako "wina Tuska" pokazałeś swoją twarz tchórza lub delikatniej ujmując- dyletanta ideologicznie zacietrzewionego.
  Chcesz dyskutować, ale na swoich warunkach, uznając niektóre tematy za tabu?
 • Husky to Troll Putina
  Nawet Emanuel Macron o tym wie.

  https://cdn.natemat.pl/0ec0c8336a0499c9e34d1af3371a0881,780,0,0,0.jpg

  Emmanuel Macron wciąż walczy o głosy wyborców. Ostatnio dał jasno do zrozumienia, że w razie wygranej nie będzie szukał sojusznika w Polsce. Teraz kandydat na prezydenta Francji jeszcze bardziej zaostrzył ton, "wrzucając" Jarosława Kaczyńskiego do jednego worka z Władimirem Putinem.
 • @Zawisza Niebieski 16:29:05
  Nie przekona mnie Pan. A siebie?- Udało się?
 • @Autor
  Przytoczonej treści nie można traktować w kategorii korespondencji. Jest to prostacki atak personalny i do tego karalny, a z epistolografią ma tyle wspólnego, co kaczelnik z prawdą.
  Każdy powinien powyższą notkę traktować jako ostrzeżenie przed wiadomym trollem.
  Jest jednak w tym też coś, co przemawia na korzyść trolla. Otóż po raz pierwszy udało mu się napisać coś samodzielnie, bez kopiowania. Maksymalne wykorzystanie zasobu słów własnego słownika tłumaczy nagminne wstawianie cudzych tekstów. Z takim slownikiem niwiele się zdziała na portalu blogerskim.
 • @Husky 14:51:06
  Z twojego komentarza wynika, że otrzymałeś kilkanaście podobnych PW. Jeśli są tak drastyczne jak ten twój to opublikuj bo to nie jest korespondencja w normalnym tego słowa znaczeniu i nie podlega żadnej ochronie.
 • @Husky 13:45:54
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/glodz-kaczynska-mialem-napisac-kazanie-potepiajace-picie-alkoholu-ale-nie-zdazylem-moze-wiec-pani-wyglosi-swoj-referat-o-wiernosci-i-trwalosci-w-malzenstwie.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:45:38
  zapraszam na p.w
 • @Husky 18:16:07
  Czy mogę prosić o dyspozycje sprzedawania biletów na wasze spotkanie?
  25 % zysku dla was.
 • @Mariusz G. 17:21:34
  Powiem tak, rynsztokowość tego języka zaszokowała mnie, nawet przyjmując poprawkę na standardy grupy trollików, ale nie pozostałem na własnej ocenie. Napierw ten tekst posłałem do konsultacji i opinia była jednoznaczna, pokazać prawdziwą twarz tego człowieka. Stąd czuję się dość przekonany iż korzyścią dla portali, gdzie działa jako PR-owiec PiS będzie ujawnienie kim jest, by czytelnicy nie dali się nabrać na piękne słówka o patriotyzmie, na wklejki o bohaterach narodowych. Jest taka zasada, każdy reżim w narodowe piórka lubi się przyozdobić. Tak robili komuniści, tak robi PiS. Czy Pan pamięta protesty kombatantów, że stosowali symbole Polski Walczącej, Powstania Warszawskiego?
 • @
  Zawisza , tym wpisem czyli ujawnieniem prywatnych
  treści utraciłeś całkowicie swoją wiarygodność
  jako rzekomy obiektywny bloger , każdy ma swoje
  sympatie i nie ma nic złego w tym ,że się je publicznie
  forsuje ale nie bolszewickimi metodami bo tak należy
  potraktować donos na innego blogera , co kogo obchodzą
  prywatne opinie na twój temat ? Trzeba przyznać ,że
  nie brakuje ci zuchwałości bo z opini o sobie
  wystrugałeś ofiarę "PiSowskiego " trollingu ,
  przy czym sam należysz do sieciowej awangardy
  "antyPiSowskiego" trollingu :)))))))
 • Nihil novi sub Sole
  Należało się spodziewać, że wymiociny psa H. na priv będą cuchnąć nieprzeciętnie, skoro na swoim blogu nie miał żadnych hamulców.
  Taki zawód:(
 • @Jan Twardowski 17:29:00
  Lubię słuchać ludzi ,którzy się na czymś znają i się tego nie wstydzą ujawnić.
  Mógłby Pan jeszcze powiedzieć z jakiego "paragrafu" jest to czyn karalny.
 • @puuuq 19:12:05
  Widzisz puuuq, ja zdaję sobie sprawę, że w społeczeństwie jest grupa ludzi, dla których taki język jest całkowicie akceptowalny, ale jak widzisz jesteś w miejszości.

  Sam mail, nie była to rozmowa dwóch ludzi, którzy o czymś tam poufnym rozmawiają, to nie były zwierzenia drugiemu człowiekowi, był to zwykły atak frustracji trolla. A ponieważ znam jego zachowania, jak się do różnych ludzi przymila należało jego prawdziwą twarz pokazać. Mogłem to zrobić skrycie, przesyłając jego znajomym, tym co z nim utrzymują jakąś portalową znajomość, i wtedy byłbym w stosunku do niego nie fair. Ja zrobiłem to z otwartą przyłbicą. A jeśli języka swojego się wstydzi, to już jego problem. Jak widzisz z wypowiedzi, obiecywał "napiszę ci to na portal", więc liczył się, że tekst ten pojawi się na portalach, i się pojawił.

  Widzisz, ludzi tak się zachowujących tylko ośmieszeniem, tylko pokazaniem ich można nauczyć kultury wypowiedzi. Inaczej do nich nie dociera.
 • @Mariusz G. 19:43:16
  Takie zachowanie można podciągnąć pod "zniewagę", art. 216 k.k.
 • @Mariusz G. 19:43:16
  Art.. 216 KK
 • @Zawisza Niebieski 20:10:13
  Salut . https://www.salon24.pl/u/zezem/328788,masc-na-trolle-i-inne-pozyteczne-rady Dostosuj się a problemów nie będzie . Pozdrawiam jestem poza siecią wracamy 12 w nocy , to coś napiszę . :)))
 • @Zawisza Niebieski 13:52:27
  A jakie treści zawierał mail skierowany do Huskiego, bo tu zamieściłeś jedynie jego odpowiedź?
  Bez tego można przypuszczać, że pisałeś w podobnym tonie i równie wulgarnie, a może jeszcze bardziej wulgarnie, skora taka, a nie inna była odpowiedź i zaczynała się na;
  –Spierdalaj w d…..
  Warto obejrzeć obie strony tego samego medalu.
 • @Oświat 21:35:32
  Ja nie kierowałem żadnego maila do Huskyego, to była jego inicjatywa, nawet nie wiem czym wywołana. Choć od samego mojego pojawienia się na niepoprawni przywitało mnie całe stado trolli minusując każdą wypowiedź, tworząc ze mnie wszelkie zło, jakie w zakresie języka trollowego istnieje, a więc onuca, bolszewik, dziecko SB i to tam w ich ubogim słowniku istnieje. Jego wypowiedź z pewnością wywołana była obaleniem jakiegoś fakenewsa, ostatnio obaliłem im mapkę, która miała sugerować iż obszary, gdzie PiS przegrało pokrywają się z miejscami stacjonowania baz wojsk radzieckich, ale nie jeden fakenews im obalałem.
 • @Zawisza Niebieski 20:01:34
  //w społeczeństwie jest grupa ludzi, dla których taki język jest całkowicie akceptowalny, ale jak widzisz jesteś w miejszości. //
  Na razie to ja widzę zupełny zanik rozsądku bo kilka inwektyw i to jeszcze na priv. to banał a nie powód do
  publicznej prezentacji w ramach t zw "mowy nienawiści" , nie trzeba twoich donosów by znać język "internetu" ,
  Oczywiście tylko sympatycy PiS bluzgają bo cała reszta to wyjątkowo kulturalne środowisko :)))
 • @puuuq 21:47:08
  Jeśli byś przeczytał tekst całego artykułu, to byś zobaczył, że historię trollingu wywodzę od PO, więc nie uważam, że trolle zasiadają wyłącznie po stronie PIS.
 • @puuuq 21:47:08
  Czyli wg ciebie inwektywy na PW to rzecz normalna i do przyjęcia?
  Gratuluję...
 • @Oświat 21:35:32
  Dlaczego zakładasz, że to co przedstawił Zawisza to była "odpowiedź"?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL
  Obok tematu , wiesz że wszystkie liczniki to k.rwidołek. Aleksa to pierwszy z nich .Jak wrócę do PL. to zadzwonię .Salute Amigo .
 • @Repsol 22:03:38
  Ok
 • @Jan Twardowski 21:25:52
  Na forach czy w portalach społecznościowych zamieszczane są “printscreeny” rozmów na komunikatorach, treści maili czy nawet SMSów. Często wraz z danymi rozmówców, a nawet ich zdjęciami. Czy aby na pewno takie działanie, mimo że powszechne, jest bezkarne? Jak może się bronić osoba, która nie zgadza się na publikację i z jakimi konsekwencjami powinien liczyć się publikujący?

  W zależności od tego co zostało opublikowane i w jakim charakterze, inne przepisy będą miały zastosowanie.

  PUBLIKACJA SAMEJ TREŚCI KORESPONDENCJI

  Rozmowy prowadzone pomiędzy dwiema osobami, niezależnie czy mają charakter prywatny czy służbowy, zawsze są objęte tajemnicą korespondencji, która jest chroniona jako dobro osobiste (art. 23 kodeksu cywilnego). Często spotykany jest pogląd, że dysponentem takiej rozmowy jest odbiorca wiadomości i niezależnie od zgody nadawcy może z nią zrobić co zechce… i np. opublikować ją na forum. Trudno się zgodzić z takim podejściem, gdy jesteśmy właśnie nadawcą treści i tak też uznał w wyroku Sąd Apelacyjny w Warszawie (VI ACa 1875/15), który stwierdził, że do publikowania treści korespondencji (listy, maile rozmowy na komunikatorze) już NIE wystarczy TYLKO zgoda adresata, ALE także zgoda NADAWCY jest niezbędna!

  Publikacja treści rozmowy bez zgody Nadawcy jest naruszeniem tajemnicy korespondencji, a więc można dochodzić: odszkodowania i żądania zaprzestania naruszeń (usunięcia publikacji) i usunięcia skutków naruszenia (poprzez publiczne oświadczenie np. ogłoszenie na stronie www. na koszt naruszającego).

  W praktyce sądowej jest coraz więcej spraw z tytułu działań,mniej lub bardziej świadomych, w Internecie. Na większości portali, zwłaszcza branżowych, nie ma już anonimowości dlatego działanie łatwo przypisać do konkretnej osoby. Warto więc zastanowić się czy na pewno “wrzucić do sieci prsc rozmowy”, bo może się to wiązać z określonymi konsekwencjami.

  Autorem tekstu jest Anna Widuch – Radca Prawny z kancelarii TransLawyers

  https://trans.info/pl/publikowanie-tresci-rozmow-na-komunikatorach-czy-na-pewno-bezkarne-590c417dba04fa73788b4803-19378
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:52:34
  Przede wszystkim po to jest obcja priv.
  by ją utrzymać priv. a nie dla wszystkich ,
  czy ktoś komuś życzy dobrze czy źle
  bluzga czy wyznaje miłość pozostaje
  do wiadomości zainteresowanych a nie każdego
  Tu trzeba nazwać sprawę jasno ,
  wykorzystanie treści z priv jest
  wyjątkowym draństwem
 • @Husky 22:33:12
  Najlepiej zachowywać się przyzwoicie, czy to pisząc publicznie czy prywatnie i wtedy nie ma dylematów.
  Jeśli mogę dać ci prywatną radę - zamiast brnąć i pogrążać się nie lepiej powiedzieć - "sorki Zawisza, poniosło mnie"? To, że go nie lubisz to widać i nikt ci nie każe inaczej.
  Akurat tutaj są porządni ludzie i docenią taki gest. Tych nieporzadnych już stąd usunęliśmy i robimy to na bieżąco :)
 • @puuuq 22:44:08
  Nie dogadamy się i niech każdy zostanie przy swoim zdaniu.
 • @puuuq 22:44:08
  Dla niektórych kretynów niepojęte jest, że obowiązują pewne normy zachowań, nakazujące nie udostępniać osobom trzecim prywatnej korespondencji.

  Niestety, żyjemy w takim kraju, w którym większość uważa, że jeżeli prawo czegoś nie zabrania, to jest to w pełni dozwolone.
  Ale niestety tak nie jest.Prawo tu dziala.
  Ale SB czuwa.
  Cóż, jak się nie wyniosło dobrych manier z domu, to potem trudno je przyswoić.Tradycje donosów wielu ma we krwi.To takie swoiste DNA

  Pozdrawiam Ciebie i każdego kto działając według niepisanych ale pożądanych zasad, dał się podejść zwykłej kanalii (jeśli zrobił to świadomie) lub prostakowi (jeśli nieświadomie).
 • @puuuq 22:44:08
  Opcja prov służy do rozmów prywatnych a nie ataków z użyciem języka domowego Huskyego. Myślał, że może nabluzgać i nic go to nie będzie kosztowało. Gdy jego zdania, o które nikt go nie prosił i nagle, gdy jego wypowiedź stała się jawna nagłe wycie trolli, że pokazano kim właściwie jest.
  Mentalność pani Dulskiej, można bluzgać, byle nikt o tym nie wiedział.

  Jakże PiS-trolle wychwalają Falentę, on ukazał jak to rozmawiali między sobą ci z PO, ale już płacz, jak ukazał jakim językiem posługiwał się Morawiecki. Jego słynne zdanie iż "masz zap... za miskę ryżu.

  A tu płacz, że pokazałem jakim językiem atakuje troll Husky, kim jest. Typowa mentalność Kalego, jak Kali ukraść krowę to dobry uczynek, jak Kalemu ukraść krowę, to grzech wielki.

  To że cham jest chamem, to dobrze, ale, że chama pokazano, o to już grzech wielki. Powiedz mi, czy człowiek kulturalny może być zwolennikiem PiS?

  Wybacz, że zapytam, ty w rozmowach prywatnych też takiego języka używasz?
 • @Zawisza Niebieski 23:50:40
  //Opcja prov służy do rozmów prywatnych a nie ataków //
  Czy tak trudno zrozumieć ,że rozmowa prywatna nie przewiduje
  jej rozpowszechniania, niezależnie od treści , atak czy komplementowanie
  nie ma tu żadnego znaczenia
  Moje "preferencje językowe" nie mają tu nic do rzeczy
 • @puuuq 00:10:51
  Widzisz, mówisz rozmowa prywatna. Tu nie było rozmowy prywatnej, były pewne komentarze pod artykułami zaś wpis Huskyego pojawił się jako pierwszy na mojej poczcie niepopków. Jeśli chodzi o moją opinię, po prostu popił, zażył jakąś substancję, nie wchodzę w szczegóły, nie moja sprawa i wylała się z niego "miłość PIS", którą nie raz widzieliśmy w wykonaniu różnych ludzi.
  Ja rozumiem różne ludzkie ułomności, czekałem jak wytrzeźwieje, przeprosi i srprawy by nie było. W tym czasie skonsultowałem się z kilkoma osobami, ale Husky nadal nie trzeźwiał, nie zrozumiał, że jedyną drogą jest proste męskie przeproszenie. Wiesz co, po prostu miałem gorszy dzień, wybacz. Ale jak widzisz Husky po dziś dzień nie wytrzeźwiał, nadal bruka internet swoim językiem.

  Nie była to spowiedź Huskyego, choć kiedyś rozmawiałem z księdzem, że są warunki w których tajemnicę spowiedzi ksiądz może złamać. Ja nie ścigam Huskyego, zobacz, że donos iż o 19:00 26.06 podawanie sondaży wyborczych było złamaniem prawa narobił by zarówno portalowi niepoprawni jak i jemu samemu duże problemy. Gdyby się na to zdecydował na Neon, natychmiast komentarz wyleciał by w kosmos.
  Mówimy tu o trollach i o języku nienawiści i chyba nie muszę udowadniać iż wpis Huskyego był czystym pokazem języka nienawiści.

  Stosowaną przez Ziobro zasadą karania jest, podnoszenie wysokości kar. Z tym ja się nie zgadzam. Dla mnie nie jest istotnym wysokość kary a jej nieuchronność. Jak już tu zostało poddane, jego zachowanie podchodzi pod paragraf KK. Ale nie jest moją intencją by rozważali to prawnicy, został ukarany natychmiast, właśnie tym tekstem, że musi się wstydzić za wypowiedziane przez siebie słowa.

  Swoją obroną człowieka posługującego się językiem plugawym sam bierzesz na siebie część jego winy, tak jak część winy kapłana pedofila bierze na siebie biskup go chroniący, przenoszący go do innej parafii. W najbliższym czasie będzie w Polsce biskup Malty i mam nadzieję, że on pokaże polskim katolikom iż Kościół ma być czysty a grzech jednego kapłana jego grzechem natychmiast potępionym przez Kościół, a nie grzechem Kościoła ukrywającego grzesznika.

  Tak samo Husky został ukarany tym tekstem dość dla niego boleśnie choć w powiedzmy sobie w bardzo ograniczonym zakresie, bo tylko pokazaniem kim jest. Kara spełniła najważniejszy warunek, była niezwłoczna i miejmy nadzieję, że on z tego wyciągnie wnioski. No ale jeśli chcesz dołączyć do ludzi posługujących się językiem plugawym, zawsze możesz stanąć obok Huskyego i wielu innych trolli takim językiem się posługujących, wiedząc iż Polacy nie popierają takiego posługiwania się naszym językiem.
 • @Husky 22:33:12
  Czyli celowo ch...mie piszesz co innego i inaczej publicznie, a co innego i inaczej prywatnie licząc na to że nikt prawdy nie ujawni
  Więc teraz zgodnie z ta "wykładnią" nie osoba fizyczna z imieniem i nazwiskiem tylko jakiś HUSKY biegnie z wyprostowanym ogonem do Sądu
  :))

  Jak dla mnie w takich przypadkach nie ma żadnej tajemnicy korespondencji
  Nie ma dopóki nie ma w niej spraw dotyczących orientacji sexualnej, zdrowotnej (poza tym że takowa ukazuje że jedna ze stron jest np. idiotą), danych związanych z jakimiś biznesami itp.
  A zwykłe rozmowy i to dotyczące bardziej osoby upubliczniającej?
  No problem
  Bo inaczej takie fajansiarstwo typu obszczymury londyńskie będzie się wciąż rozpleniało

  I teraz inaczej widzę to co kilka razy przeczytałem u JR o czyszczeniu portalu
  Wcześniej do mnie to jakoś inaczej przemawiało - teraz: PEŁNA ZGODA
 • @puuuq 22:44:08
  "wykorzystanie treści z priv jest
  wyjątkowym draństwem"

  A pisanie czego innego otwarcie a czego innego i to bezczelnie prywatnie już jest OK?
  To w jaki sposób takiego chłamiarza usadzić i a zarazem udowodnić dlaczego się postąpiło tak a nie inaczej

  Już widzę i słyszę wtedy te PIS'owskie wycie o likwidowaniu przeciwników politycznych, UBeckich metodach, Cenzurze, wykorzystywaniu statutu moderatora i narzędzi portalowych tylko jemu dostępnych...................
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:51:40
  "Najlepiej zachowywać się przyzwoicie, czy to pisząc publicznie czy prywatnie i wtedy nie ma dylematów"

  Albo jeśli nie przyzwoicie TO BYĆ SOBĄ I TU I TU
 • @Husky 23:03:34
  "Niestety, żyjemy w takim kraju"

  :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) Buahaaaaaa
  No nie.
  Aż spadłem z łóżka :))

  Jakie "żyjemy w takim kraju" ????????????????????

  Większość tu obecnych żyje w TYM Kraju ale TY ???
  Biegasz między londyńskimi domami i obszczywasz ich mury a a wolnej chwili JEDYNE co masz wspólnego Z TYM KRAJEM to Polska czcionka na klawiaturze :))

  Pojechałeś po bandzie :))
 • @Jan Twardowski 21:25:52 i Zawisza
  Dzięki! bo trochę mi się popierdzieliło.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:34:25
  Kopał Jaś Rysia.
  W końcu wnerwiony Ryś odwrócił się i dał Jasiowi w mordę.
  Jaś pobiegł do mamy na skargę, że go Rysio pobił.

  To jest tego typu historia.

  Huski odpowiedział Zawiszy –Spierdalaj do d…. i tak dalej.
  Zawisza pobiegł do mamy i się poskarżył, pardon poskarżył się w Internecie
  Huski takiego rozwoju wypadków nie przewidział, a Zawisza spryciula, czuje się zwycięzcą bo dokopał Huskiemu, no cóż, tu trzeba jednak użyć tego słowa, doniósł na Huskiego że go (pobił), wyzwał od…

  Jednym słowem, jedna baba drugiej babie wsadziła w du…grabie.
  Myślisz, że warto się tym przejmować?
 • @Oświat 08:09:47
  Podczytiwywuję tę nawalankę i tylko jednego nie mogę zrozumieć - dlaczego Zawisza się tak piekli?

  Bo jeśli jest cwelem jak mu to imputuje Husky - to nie ma się co denerwować.
  A jeśli nie jest - to tym bardziej może olać gostka, który imputuje takie brednie.

  A nawalanka fajna jest i klikalność wzrasta.
  czy od takiego bicia piany wzrasta poziom Neonu?
 • @Oświat 08:09:47
  Co to znaczy "odpowiedział"?
  To był atak a nie odpowiedź. Trudno jednak wymagać logicznego myślenia od kogoś kto żyje w rzeczywistości równoległej.
  Tępe są te twoje szpileczki...
  Coraz częściej przyznaję rację Zawiszy, Pislamizm to stan umysłu i specyficzna "kindersztuba". Jesteś tego jaskrawym przykładem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:41:50
  Panie Krzysztofie tu zapewne nie chodzi tylko o język - bo każdy potrafi sypnąć ostro jak z rękawa

  Sądzę że bardziej chodzi o zasady a jeszcze bardziej o WIARYGODNOŚĆ
  Czasami osoby ale może i częściej PRZEKAZU

  Czym innym jest inny pogląd - dla mnie aż tak to nie przeszkadza bo nie każdy musi mieć taki sam = to nie PIS
  Np. dla mnie bardziej przeszkadza jeśli ktoś na siłę wciska wizję nie swoją tylko PRZEKAZANĄ (od płatnika) DO ZAIMPUTOWANIA INNYM
  Wtedy to już jest zwykłe SKUTWRYSYŃ...WO a nie tylko manipulacja

  Jak sądzę jest Pan na forum nie po to aby przepychać się z jakimiś płatnymi manipulatorami i przekupnymi PCHLARZAMI a po to aby choćby próbować kogokolwiek przekonać do swoich wizji - oraz zapewne przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego, czego z pewnością nie dowie się Pan z mendiów telewizyjnych czy radiowych

  Jestem pewien że wolałby Pan dowiadywać się o sprawach rzeczywistych a nie zmanipulowanych
  Wiem że na ogół wszystko można zweryfikować, ale
  - po pierwsze jest to mimo wszystko strata czasu
  - a po drugie zweryfikować gdzie?
  Kłamstwa HUJ'skiego (bo to jego nowy nick na popapranych) zweryfikuje Pan czytając "niusy" HUSKY'ego czy ZAWIEDZONY'ego na popapranych?
  Przekaz będzie ten sam lecz jego jakość z duuuu...y (czyli z Nowogrodzkiej)

  Ten temat pokazuje dobitnie dwulicowość tego roznosiciela pcheł

  Zresztą czyta Pan czasami popapranych?

  To proszę poczytać co o tym portalu pisze na tamtym HUJ'ski oraz jego drugi nick ZAWIEDZONY

  Zresztą nawiązując do kilku nicków wczoraj w amoku wścieklizny przyznał się otwarcie do 4-rech pod jakimi "publikuje":

  Husky - 8 Czerwca, 2019 - 20:37

  POTWIERDZAM !!!!!!

  wystarczy

  To jego wściekła odpowiedź na wpis o jego 4-rech nickach na tych obydwu forach

  Po chwili zorientował się co zrobił bądź ktoś mu podpwiedział i DWOMA MINUSAMI ukryli komentarz do którego się odniósł
  i to właśnie druga część tego o czym była tam mowa w komentarzach:
  O tym jak manipulują przekazem PLUSAMI i MINUSAMI

  Także proszę sobie i wszystkim przypomnieć co o tym portalu pisali/PISAŁ tutaj a co piszą/PISZE o nim na popapranych:

  cyt.:
  "Uwierzą w to jedynia na ścierwoneonówce..."

  "Jest to znane z "Opara ze 'ścierwoneonówki' w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu" lub "Rosyjscy 'narodowcy' z Neon24 sterowani przez rosyjską agenturę wpływu""

  "Lecz takie łgarstwa mogą przejść jedynie na portalach takich jak sputnik.ru lub Neon24 znanym jako ścierwoneonówka: "Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu""

  "Inaczej z politruka wyłazi styl prezentowany przez bolszewicko-rosyjską ścierwoneonówkę: "Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu""

  "działasz na zlecnie rosyjskiej agentury ze ścierwoneonówki: "Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu" i "Rosyjscy "narodowcy" z Neon24 sterowani przez rosyjską agenturę wpływu""

  "Czyli w myśl neonowej zasady
  Pluj świni w oczy a ta twierdzi że to tylko ciepły deszcz pada
  Rozumiemy cie "szanujemy" cie "

  "jest widoczne, że antypolskie brednie jakie wypisujesz pokazują, że działasz na zlecnie rosyjskiej agentury ze ścierwoneonówki: "Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu" i "Rosyjscy "narodowcy" z Neon24 sterowani przez rosyjską agenturę wpływu""


  I chyba wystarczy
  Także to co upublicznił ZAWISZA to w sumie mały pikuś z sensie kurestwa jakie ogólnie odpitalają, ale jest to dowód jacy/jaki jest/są dwulicowi, fałszywi i zakłamani
 • 4 nicki HUJ'skyego
  Nie rozwinąłem dokładnie tych jego 4 nicków do których się w amoku wścieklizny przyznał:
  NEON:
  - Husky
  - kula lis
  Popaprani:
  - Zawiedzony
  - Andy

  Także jak widać nie tylko ja skojarzyłem dwa nicki ale i kilku nawet ludzi na popapranych

  Niby Jarek twierdzi że kula to nie andy ale nie jestem, a w zasadzie do wczoraj nie byłem o tym do końca przekonany, zaś teraz po tym co tam przeczytałem oraz osobistym potwierdzeniu przez obszczymura londyńskiego pytań już nie mam.

  Nie wiem na jakiej podstawie Jarku to wywnioskowałeś.
  Jeśli tylko po IP to nie jest to żaden dowód bo tylko z tych komputerów ktróre mam dostępne na jednym piętrze mogę się zalogować z 3-ch sztuk
  Chyba że możesz to sprawdzić inaczej - ale tego nie wiem

  Dla mnie od razu wydły się konta kuli i andy takie same
  - ten sam styl
  - ten sam knajacki i natarczywy język
  - to samo skrzywienie historyczno-polityczne
  - ten sam sposób pisania (choć to w miarę łatwe do "podrobienia" z celu podszycie się pod kogoś)
  - takie same wklejanki gotowych tekstów

  Tak samo HUY.sky i ZAWIEDZONY
  - te same teksty
  - to samo skrzywienie polityczno-historyczne
  - ale co widać najwyraźniej ten sam sposób manipulacji i zdziecinnienia, czyli wklejki obrazków z dopiskami

  No była wczoraj podana jeszcze jedna "zbieżność":
  DATY ZAŁOŻENIA KONT na popapranych
  - ANDY i ZAWIEDZONY założyli je AKURAT w tym samym czasie i niemalże w tym samym dniu kilka lat temu

  Cóż za zbieg okoliczności - taki sam jak ten że jak znikał HUY'sky to i znikała KULA, wracał HUY'sky wracała i KULA

  Zbiegi okoliczności oczywiście się zdarzają, ale:
  - aż takie ?
  - a poza tym jest wczorajsze przyznanie się do tego HUY'skyego
 • @Hades 11:11:31
  Język mogę mieć ostry, o czym się Pan przekonał.
  A była to reakcja na nieuzasadnione wulgaryzmy jakimi się Pan popisał na moim blogu - za co dostał pan zresztą bana.

  Wydaje się, że nie jest właściwą drogą podkręcanie spirali. Raczej sugeruję zbanowanie.

  Co do Husky'go.
  On przynajmniej nie udaje, że jest obiektywny od początku podając powiązania z PiSem i chyba nie krył zatrudnienia.
  Zatem - nie można mu zarzucać manipulacji, a jedynie natrętną i nachalną propagandę.
  To do zniesienia - wystarczy założyć "antypisowskie okulary".

  natomiast - dlaczego jest tak zaciekle zwalczany przez adminów?
  To ich prywatne boje - nie powinny być wyciągane na światło dzienne.
 • @Hades 11:31:01
  Niestety nie, Hades. Husky i Kula Lis to są różne osoby, są osoby na portalu, które znają Kulę Lisa, ja też go znam choć tylko z Neon. Kula Lis na Neon (poprzednim wcieleniu) jest od 2012, Husky od 2015. Co do pozostałych osób nie wypowiadam się, bo nie mam żadnej pewnej informacji a rozpowszechniać plotek nie lubię.
 • USUWANIE KOMENTARZY
  Przy okazji wczorajszej wymiany "uprzejmości" z zacietrzewionych wypowiedzi niejakiej Polskiej EMIGRANTKI ponoć sprzątającej domy w USA która tutaj pisała pod pseudonimem AgnieszkaS (tam AS)
  dowiedziałem się że owa "Administratorka" zanim podkuliła ogon pod .... (nie dokończę bo będzie to uznane za sexizm)

  WYKASOWAŁA PONAD 2000 KOMENTARZY

  Przecież to durne

  Nie wiem jakie one były ale zakładając że ktoś się do nich odnosił to jak teraz pod takimi notkami wygląda wymiana poglądów ???

  Są odniesienia poszczególnych komentatorów do ....... czegoś czego nie ma
  To głupie i bez sensu

  Więc może usunąć opcję usuwania komentarzy - po czasie XXXX ???
  Nie ma tutaj w komentarzach (a szkoda) opcji EDYCJA więc opcja USUŃ pomaga w poprawieniu komentarza ale można ją ograniczyć czasowo aby później jak ktoś strzeli focha nie rozwalać ciągu całych dyskusji

  Lepsza byłaby opcja EDYCJA - ale z braku laku i kit dobry
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:34:40
  "Język mogę mieć ostry, o czym się Pan przekonał.
  A była to reakcja na nieuzasadnione wulgaryzmy jakimi się Pan popisał na moim blogu - za co dostał pan zresztą bana"

  To kwestia poglądu a w zasadzie braku obiektywizmu.
  Nie pamiętam co napisałem i co pana tak uraziło bo jednocześnie nie przeszkadza to Panu aby już kilkakrotnie określać i to kilku komentatorów czy blogerów SKURWYSYNAMI
  Także to są takie Pana podwójne standardy
  - jak ktoś puścić u mnie bąka to BYDLE, CHAM i won za drzwi
  - jak ja komuś nasrać na środku pokoju to małe "fo-pa"

  Ale ma Pan do tego pełne prawo
  "Pana cyrk - pana zasady"

  Zresztą nie wiem co Pan pisze bo od tamtej pory kompletnie nie wchodzę na pana notki co może Panu zapewne potwierdzić Administracja

  Powód jest prosty
  - nie ze względu Pana niejednokrotne chamstwo - bo sam taki potrafie być
  - nie ze względu na Pana "wizje" z których spora część jest dla mnie z dupy wziętych (bo szanuję je tylko do tej strony ŻE SĄ PANA a nie są "polecone" do wtłoczenia innym)

  A ze względu na to że nie mogę dodać ew. komentarza
  Mówiąc inaczej: po co mam czytać coś do czego nie będę mógł się donieść
  Dla mnie to sprawa jasna i oczywista
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:34:40
  "On przynajmniej nie udaje, że jest obiektywny od początku podając powiązania z PiSem i chyba nie krył zatrudnienia."

  Nie
  Jego ZADANIOWOŚĆ została wykazana dopiero w komentarzach przez komentujących
 • @Zawisza Niebieski 11:38:22
  No poznania osobistego w realu nie da się zbytnio już podważyć
  Co najwyżej nazajutrz rano można nie pamiętać pewnych szczegółów ;))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:34:25
  Oczywiście gdyż ,,troll" przejmuje portal i czyni go nieodpłatną (choć kosztującą pracę, pieniądze i nerwy) tubą propagandową jego prowadzących z partii.

  A z wyskokiem po napoju wyskokowym, tak jak napisał Zawisza Niebieski, może się zdarzyć (teoretycznie) porządnemu, tylko potem, powinien przeprosić, lub po wytrzeźwieniu potwierdzić.

  Teraz są aż dwa powody wskazania drzwi.
 • @Zawisza Niebieski 16:29:05
  Od 4% do 7% ludzi to psychopaci. A więc jest ich cała masa. Potrafią kokietować, ,,bajerować" otoczenie, tak że zaskarbiają sobie przyjaciół. Lecz tylko powierzchownie wydają się mili. Przy bliższym poznaniu wychodzą ich prawdziwe, wrodzone cechy i wtedy wywołują szok. Są eliminowani z grona znajomych.
 • @Hades 11:40:33
  To fakt, funkcja edycji komentarzy przydałaby się bo obecnie jedyną możliwością korekty jest usunięcie i napisanie od nowa.

  Co do Kuli Lisa to jeszcze raz powtarzam z całą pewnością - to nie Andy 2x.
  Podobnie Husky to nie zawiedzony, jedyne co ich łączy to zamiłowanie do obrazków. Co by nie powiedzieć o Huskym to idiotą nie jest a tamten to debil. Nie da się tak diametralnie zmienić stylu.

  Co do usuwania komentarzy to masz rację, robią się dziury i dialogi z "duchami". Kiedyś, jeszcze za NE i na początku NEon gdy usuwało się uczestnika znikało wszystko, teksty i komentarze. Z mojej inicjatywy została zrobiona modyfikacja - uczestnik może być zablokowany ale jego dorobek zostaje.
  Z Agnieszką S sprawa jest prosta, gdy już było wiadomo, że nie nadaje się na admina to w pierwszej kolejności usunęła komentarze dowodzące jak potrafiła się skonfliktować z innymi, potem wykasowała resztę. Oczywiście to wszystko można przywrócić tylko po co?
  Skrypt jest tak skonstruowany, że wszystkie ruchy można odtworzyć lata wstecz i wiadomo kto, co i kiedy zrobił. Pewien komentator gdy mu zwróciłem uwagę, że usunął kompromitujące go komentarze zarzucił mi kłamstwo. Zrzut jego działań z panelu administracyjnego pokazał, że miałem rację, usunął 520 własnych komentarzy...
 • @Hades 11:40:33
  Z doświadczenia wiem, że przy takich osobach jak Husky, AS, Kula Lis, czy tam Zawiedzony, Joszko (ten z Londynu), każdą informację trzeba sprawdzić. Oni już nie rozróżniają prawdy od kłamstwa.

  Całej sprawy z komentarzami ja nie śledziłem, wiem, że w pewnym momencie odkryła swoją twarz, zaczęła z ludźmi się kłócić na portalu, sam widziałem kilka "ciekawych", po czym skasowała i wtedy portal jej podziękował za współpracę.

  Co do usunięcia możliwości kasowania komentarzy to nie wydaje mi się to dobrym pomysłem, przecież my się tu nie śledzimy jak policjanci śledczy, a wszystkie komentarze są, tyle, że nie widoczne, w każdej chwili można przywrócić, czy też po prostu przypomnieć delikwentowi.

  To, że możemy im w każdej chwili przypomnieć, to co chcieli ukryć to najlepszy bat na trolle. Tego się boją, bo idą w zaparte, potem jeden zrzut z ekranu i troll ma buźkę jak pawian pupcię, mocno czerwoną. Wije się.

  Po ogłoszeniu odejścia przez Huskyego, całą paczką jako "spady z Neon" na Niepoprawnych zaczęli opowiadać niestworzone rzeczy o portalu. Tym mnie wkurzyli i napytali sobie biedy. Widziałeś jak Zawiedzony chodzi z kremikiem i wszystkim propojuje, myśląc, że każdy ma podobny problem jak oni.

  Ja z nimi nie walczę, ja im tylko wykazuję, gdzie głoszą kłamstwa i to powoduje ich zdenerwowanie do poziomu jaki widzieliśmy w mailu Huskyego. A jedyne co mogą, to pałki postawić. Próbowali wszystkiego, zrobić ze mnie zwolennika PO, SB-ka, analfabetę, wyszukiwali literówek w moich komentarzach a ból pozostaje. Konsekwentnie, kulturalnie, rzeczowo punkt po punkcie pokazywać ich kłamstwa wtedy trollik wyje.
 • @Zawisza Niebieski 12:35:35
  O NEonie zawsze wypisywali głupoty ale żyć bez niego nie mogą :))))
 • @Hades 11:52:02
  "W gnojowisku, za stodołą...."
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:19:59
  "Co do usuwania komentarzy to masz rację, robią się dziury i dialogi z "duchami". "

  Dokładnie. A poza tym wiele treści odpowiedzi nie jest do końca zrozumiałych czy też kompletnie nie trzyma się kupy gdy ktoś chce odnaleźć do czego się dana odpowiedź odnosiła
  Szczególnie gdy w takiej odpowiedzi nie ma cytatu do którego się ona odnosi
  Zresztą nie tak dawno był tutaj ten temat poruszany i zabierał w min głos jeden z bodajże byłych adminów który wspomniał że kiedyś nie było nawet odnośnika do kogo i z której godziny komentarza odpowiedź się odnosi
  Przepraszam że nie podam NICKU ale nie pamiętam (MAXX czy inaczej - sorki nie pamiętam)

  Jeszcze na takim portalu jakoś jest to do przełknięcia (choć szkoda że tak jest) ale na branżowym jest już to zupełna porażką - wiem bo widziałem
  Wychodzi totalne pomieszanie z poplątaniem
 • @Zawisza Niebieski 12:35:35
  Więc jedyny plus takiego usuwania jest taki że znika oficjalnej strony ale administracja dostęp do niego ma
  Przynajmniej w razie konieczności (a bywają różne) można po niego sięgnąć jak to właśnie było w przypadku który opisywał JR

  (sam przyznaję że conajmniej jeden swój skasowałem gdy z rozpędu palnąłem w nim mega babola, ale po pierwsze: nikt się do tego komentarza nie odniósł, a po drugie: jam ani nie figura, ani uznawana jednostka opiniotwórcza - mam zupełnie inny "cel" ;)) )
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:43:42
  "O NEonie zawsze wypisywali głupoty ale żyć bez niego nie mogą :))))"

  Tak bo to przyjemniejszy dla oka portal - mnie np. nawet rzadko czytając popapranych zawsze aż oczy bolą i wnerwia to pomieszanie z poplątaniem wśród komentarzy
  Po drugie NEON jest normalną platformą wymiany RÓŻNYCH myśli i poglądów - "tam" tylko jednego:
  PIS PIS über alles !!!

  Ale czym innym jest pisanie samych głupot a czym innym zwykłe bezczelne obsrywanie z bluzgami włącznie i to nie tylko portalu jako nazwy ale i razem z administracją i wlaścicielem wymieniając ich imiona, nazwiska, czy nicki

  Dla mnie to duża różnica

  Baaa ale aby tego było mało w międzyczasie logować się tutaj i spokojnie miedzy nimi pisać komentarze - dla mnie większego bladztwa prawie nie ma
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:56:38
  ""W gnojowisku, za stodołą....""

  Nie musisz wszystkim opowiadać jak spędzasz wolny dzień i w jaki sposób się chłodzisz w takie skwarne dni :))

  Ja mam w domu klimatyzację a na podwórku basen i wolę jednak tą opcję

  Ale Pan Panie @Wojtas jeśli woli gnojowisko to ma Pan do tego pełne prawo
  Już dziś pisałem że prowadzi Pan Swojego bloga jak Pan chce - i tak samo nie wtrącam się w jaki sposób spędza Pan swój wolny czas :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:19:59
  "Nie da się tak diametralnie zmienić stylu."

  Ojjj jestem innego zdania
  Porównaj jak pisał do Zawiszy tutaj oficjalnie nawet gdy się spierali - i porównaj do wiadomości napisanej poza ogólnie dostępnymi blogami

  Gdybyś nie znał nadawcy nigdy byś się nie domyślił kto jest autorem takiej wiadomości
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:43:42
  Właśnie pani AS udowodniłem iż mimo tego, że na Niepoprawni oficjalnie twierdzi, że odeszła z Neonu definitywnie, praktycznie codziennie się tu loguje. Dla czytania logowanie nie jest potrzebne a skoro nie pisze komentarzy pozostała tylko jedna funkcja, ocenianie. Czyli oficjalnie głosząc zerwanie stosunków z Neon przychodzi tu, by oceniać teksty. Jak ocenia?
 • @Hades 13:39:34
  "Ja mam w domu klimatyzację a na podwórku basen i wolę jednak tą opcję"

  Na trollowaniu można aż tyle zarobić?
  Ale w końcówce zdania słoma z butów wyłazi; czyli te prawdziwe preferencje - "w gnojowisku za stodołą "
 • @Hades 13:35:36
  Tym kilku imbecylom którzy tam rozrabiają wydaje się, że są anonimowi i mogą sobie bluzgać do woli. Nic bardziej mylnego, zdziwiliby się, gdyby wiedzieli ile o nich wiadomo :) Nikt ich póki co nie rusza bo robią świetną robotę i reklamę. Anty-reklama bardzo często jest bardziej skuteczna.
 • @Zawisza Niebieski 14:07:12
  No popatrz... Codziennie się loguje?
  Teraz wiem skąd pały pod moimi notkami :))
  Niech jej będzie, gdzieś musi wyładować swoją lewacką frustrację :)))
  Jak sobie pomyślę, że ktoś taki miałby tu administrować to aż gęsiej skórki dostaję. To byłoby gorsze niż "sztuczna inteligencja" Gawriona :))
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:08:37
  "Na trollowaniu można aż tyle zarobić?"

  Nie wiem pytaj się Pan HUY'skyego - przecież utrzymujecie prywatne "kontakty"

  Ja ciężko pracuję po kilkanaście godzin dziennie a pomimo tego do kasy np. proboszcza nawet nie będę startował aby się porównywać - to po pierwsze

  A po drugie zamiast wciąż żyć w poprzednim systemie może Pan szerzej otworzyć oczy i wtedy zobaczyć że basen czy klimatyzacja nie jest już niedostępnym towarem z kapitalistycznych krajów i są ogólnie dostępne w wolnej sprzedaży (bez zapisów czy przedpłat) a zarazem w bardzo przystępnej cenie - jeśli nie ma się wyśrubowanych wymagań, co nieco się poczyta, oraz dokona zakupu w odpowiednio "tanich" porach roku

  Wtedy może się okazać że jedno i drugie można mieć np. zamiast dwóch/trzech nowych ciut lepszych niż marketowych rowerów, bądź jednych wakacji poza krajem - bardziej i częściej jest to więc kwestia wyboru niż grubości portfela
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:08:39
  "Anty-reklama bardzo często jest bardziej skuteczna."

  Co fakt to fakt
 • @
  Ja to jednak znam się na ludziach :)

  Troll kundel został dawno temu zmierzony i zważony. Na samym początku NE, przypomnę, że Husky to jego chyba 5 wcielenie.
  Dla nieświadomych, przypomnę, że to ja wymyśliłem i wprowadziłem do internetowego obiegu określenie "zadaniowiec", dzięki kundlowi jakby nie było :)

  Nie śledzę "gówno burz" portalowych, dopiero teraz z komentarzy dowiedziałem się na temat AgnieszkaS, przez którą zostałem zbanowany na jakiś czas, bo jej pocisnąłem.. Teraz wychodzi, że miałem rację, a jakiś idiota admin trzymał jej stronę. Ja będąc adminem (haha, był taki czas) nie rozwaliłem portalu,nie wchodziłem w spory z użytkownikami, a obiektywnie patrząc wypromowałbym dobry tekst nawet udowadniający wyższość związków homoseksualnych nad hetero, w myśl pluralizmu i wolności wypowiedzi. Dobry tekst i jego autor sam się obroni.

  Powracając do tematu notki. Potępiam publikowanie wiadomości prywatnych. To kim kundel jest chyba każdy na portalu wie, zadaniowiec pospolity. Jednakże, autora tego wpisu mam także za zadaniowca. Oczywiście widzę różnice w kulturze i wiedzy obu Panów, nie wyobrażam sobie kundla jako admina portalu, a Zawiszę na tej funkcji toleruję. Jeden jest proPiS, drugi jest antyPiS, oboje moim zdaniem wykonują zlecenie, jeden prostacko, drugi inteligentnie, ale jak napisałem na początku; "mam nosa do ludzi".
  Na tym zakończę wypowiedź, bo w głowie kłębi mi się kilkanaście nicków osób "poważanych na portalu", których wrzucam do tego samego worka, chociaż każdy inne zadanie wykonuje.. dobry obserwator neonowego życia, będzie miał to samo.. w uświadamianiu bezmyślnego planktonu neonowego nie mam interesu, więc zamilknę ;)

  Pozdrawiam myślących..
 • @wk..ny 14:52:57
  Zadaniowiec, czy nie zadaniowiec, to kwestia jak się określi to słowo. Nigdy nie twierdziłem, że kocham PIS, zawsze wyraźnie mówiłem, że tak nie jest. Jeśli się pisze tekst polityczny i chce się go okrasić przykładami, dlaczego nie wybrać i nie wykazać afer PIS, skoro oni w swej propagancie udają "niewiniątka", a co złe to "wina tuska".

  Dziękuję za ocenę mych działań jako admina. Zawsze wyznawałem zasadę iż mogę mieć własne przywatne zdanie ale będąc adminem liczy się jakość tekstu i sposób argumentowania przez autora jego tez.
 • @Zawisza Niebieski 15:25:04
  nie krytykuję, bo pochwalam jak punktujesz PiS.
  Oboje jesteśmy na portalu "od zawsze", czyli od czasu gdy PiS nie rządził. Byli w opozycji, a Ty nie punktowałeś PO rządzącej, a PiS w opozycji, to daje do myślenia..

  Dla nowych użytkowników portalu mienisz się "PO i PiS to to samo zło", jakieś dwa lata temu po atakach na Ciebie za bycie zadaniowcem Tuska przyjąłeś tę strategię. Niestety dla Ciebie, znam Twoją "tfurczość" dłużej :)

  Zadaniowiec z wyższej półki, a zadaniowiec zwyczajny; różnica wielka, ale worek ten sam..

  Pozdrawiam
 • @Hades 11:31:01
  Słuchaj obesrany sedesie vel paljak paljak
  Ja jestem u ciebie gnoju jako ....HUY.sky
  Przez samo h
  Tu u mnie sedesowy...... CHUJ
  przez ch.
  taka mała różnica,

  panimaju
 • @wk..ny 15:41:04
  Wytłumaczenie jest bardzo proste, gdy pojawił się układ PO-PiS początkowo myśleliśmy iż będzie to układ partii Polaków przeciw SLD. Wtedy wierzyłem w ten układ, później mieliśmy rządy PiS i już wtedy to co reprezentowało PiS mi się nie podobało. Widząc nierównowagę, jaka wtedy panowała na portalu, portal wyraźnie był pro-PiS, stąd dla uzyskania równowagi podawałem przekręty PiS.

  Jeśli byś popatrzył na moje dyskusje, czy to na tematy religijne, czy to tematy polityczne zwykle w dyskusji staram się przyjąć stanowisko kontra zdania większości (adwokat diabła), nie na zasadzie by zrobić im na złość, a po to by w dyskusji rozważyć wszystkie opcje. Nic tak mnie nie denerwuje jak dyskusja, w której wszyscy poklepują się po plecach, nazywam to egzekutywą partyjną. Jestem z natury człowiekiem nie szukającym wspólnego stada, a starającym się z boku ocenić sytuację wprowadzając do dyskusji kontrargumenty pokazujące szerszy aspekt każdej z decyzji.

  Pewnie jak radził kiedyś Jarek powinienem napisać artykuł co myślę o PO i kto wie, może to zrobię :), choć nie lubię tak sztucznie się uwiarygadniać, tak robi właśnie zadaniowiec, co chce wejść do jakiegoś środowiska, najlepiej być świętszym od papieża. Ale tak na początek wystarczy, że powiem, iż Schetyna jest do niczego, z tym "przywódcą" PO długo będzie w opozycji. Dodatkowo PO nabija wyborców PiS dzięki poparciu manifestacji środowisk homoseksualnych. Nie tędy droga do sukcesu. O ile akceptuję wolność wyboru partnera seksualnego, o tyle manifestowanie swoich preferencji seksualnych mnie denerwuje.

  Patrząc na scenę polityczną i układ PO-PiS coraz bardziej widzę jak jedna partia drugą wspiera, przykład ACTA 2, do samego końca PiS było za, gdy już było dokładnie wiadomo, że przejdzie PiS się wycofało, PO poparło, dając PiS punkt wyborczy. Głupota to, czy dowód współpracy?
 • @Husky 16:56:33
  Widzisz Husky o mentalności Kalego. Jak Husky wymyślać przezwiska to dobre, patriotyczne dzieło, jak Husky określać kogoś wbrew faktom alfonsem, to też dzieło przeczyste, ale jak Huskyego nazwać CH..sky, toż to o boziu jedyna, Sodoma i Gomora, dzieło szatana.

  Lubisz te gierki baw się nimi w obie strony, to akceptuj jak inni je względem ciebie stosują, nie lubisz nie stosuj ich również ty. Bo tak to "Kali, tam są ludzie... Nie Panie to nie ludzie, to PiS-owcy". :)
 • @Zawisza Niebieski 17:08:05
  SPIERDALAJ !!!!!!
 • @Husky 17:12:08
  A będziesz gonił??
 • @Husky 17:12:08
  Rozumiem, zaorany, kolejny raz. Ale tak dla porządku to jest mój blog, więc co najwyżej to ty możesz "...w podskokach". Jak widzisz, pozwalam ci się ośmieszać, pokazuję, twoje zepsucie, twoją prawdziwą twarz, człowieka kulturze ludzi spod budki z piwem, posługujących się językiem marginesu społecznego. Pokazuję rzeczywistą twarz trolla spod znaku PiS

  Patmo lubi wierszyki
  O bagienku
  Poznaj bagienko w którym co chwila
  jakiś trollik łepek wychyla.
  W którym bryluje Husky,
  Czekając na oklasky.
 • @Husky 16:56:33
  Posłuchaj londyński obszczymurze HUY'sky

  Mam głęboko gdzieś czy będziesz mnie nazywał pijakiem czy sedesem

  1- opinia GÓWNIARZA jest gów....o warta
  2- a przy okazji każdym swoim wpisem potwierdzasz że jesteś zwykłym GNOJEM i ZADANIOWĄ Q...RWĄ

  Także różnica pomiędzy nami jest żeczywiście duża wylęgarnio pcheł

  Wiem że boli cię dupa bo spaliłeś fajansiarzu kolejny nick i wiesz że tym razem będziesz musiał odczekać ciut więcej aby znów tutaj zarabiać jako PIS'owska zadaniowa bladzina - ale to był twój wybór mendo
 • @Oracz 17:17:38
  "A będziesz gonił??"

  Toż podawał się za PSA - więc pewnie tak :))
  Widać bieganie po piłkę już mu się znudziło :))
 • @Zawisza Niebieski 17:26:45
  "twoją prawdziwą twarz"

  Zawisza ciut Cię poniosło:
  - twarz to ma człowiek
  - PIES ma PYSK - w tym przypadku zapewne PARCHATY
 • @Zawisza Niebieski 16:59:46
  Jesteś mądry i inteligenty, do tego starszy ode mnie..

  Nie wierzę, że dałeś się nabrać wtedy..

  Z perspektywy czasu widzę, że SLD było najmniejszym szkodnikiem dla Polski, pomijając wejście do NATO i EU, co by inni zrobili i tak. Taki Cimoszewicz mniej wstydu przyniesie w Brukseli niż Broszka.
  "komuchy" nakradły dosyć, chcieli tylko utrzymać to co mają, AWS czyli też pochodne chciały nakraść, bo nie nakradli wcześniej.

  Masz potencjał, powinieneś być anty systemowcem, a nie tylko anty PiSowcem..

  Pozdrowił
 • @wk..ny 17:37:36
  O! Wróciłeś już z parady, czy ze smartfona?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:34:25
  Oczywiście - usuwać!

  Dlatego usunąłem Ruszkiewicza ze swego blogu.

  Też stanowczo tępię trolle.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:23:19
  "Widzisz, mówisz rozmowa prywatna. Tu nie było rozmowy prywatnej, były pewne komentarze pod artykułami zaś wpis Huskyego pojawił się jako pierwszy na mojej poczcie niepopków"

  Czy "niepopki" to jest ten sam portal co Neon24.pl ?
  Dlaczego wpis na poczcie Niepoprawnych wywołał awanturę na Neonie 24?
 • @Janusz Kamiński 18:43:07
  Nie rzucaj się Kamiński, bana na 3 dni dostałeś ode mnie. W komentarzu powiadomiłem cię o tym z podaniem podstawy Regulaminu.
  Będziesz banowany tak długo aż nie przystosujesz się do standardów tutaj panujących. Rozrabiać to sobie możesz na niepopkach jeśli ci na to pozwalają.
 • @Talbot 19:18:04
  To wynika z treści notki, starczy uważnie przeczytać.
  Ale dlaczego mnie o to pytasz?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:26:28
  Bo mam ciebie za eksperta.

  Może masz rację - gdy pokłóciłem się kiedyś na PW Przeglądu Sportowego z pewnym gościem, to odpowiedź otrzymałem na Russia Today.
 • @Talbot 19:34:14
  Masz konto na RT?
  No no... :)) A Sputniku?
  Pytam bo chyba jako jedyny wklejasz tutaj ich teksty.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:40:16
  "Masz konto na RT?"

  A co w tym dziwnego?
  Wielu wielkich internetowych kanapowo/klawiaturowych "Polskich patriotów" TAM ma

  Wystarczy czytać komentarze żeby się zorientować :))
 • @Hades 09:33:21
  "Wystarczy czytać komentarze żeby się zorientować :))"

  Nie zauważyłeś ilu "patriotów" np. na popapranych posługuje się czasami ruską czcionką bądź rusycyzmami ? - z "amerykanką" i HUY'skym włącznie
 • @Zawisza Niebieski 18:45:35
  Kiepskie tłumaczenie, wręcz infantylne.

  „Napierw ten tekst posłałem do konsultacji i opinia była jednoznaczna, pokazać prawdziwą twarz tego człowieka. Stąd czuję się dość przekonany iż korzyścią dla portali, gdzie działa jako PR-owiec PiS będzie ujawnienie kim jest, by czytelnicy nie dali się nabrać na piękne słówka o patriotyzmie, na wklejki o bohaterach narodowych.”

  Każdy, kto czyta NEon i ma więcej niż dwie klepki wie o tym od dawna - i nie jest potrzebne do tego ujawnianie jakiejkolwiek prywatnej poczty.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031