Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
409 postów 9766 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Kto ograbił Polskę z 250 mld zł? … czyli po co nam komisje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyżby w grabieży tych pieniędzy uczestniczył rząd PO-PSL, z poparciem Mariusza Błaszczaka, Antoniego Macierewicza, Beaty Szydło, Zbigniewa Ziobry…? A może był to PO-PiS? Czy dziś PiS potępia ustawę za którą sam głosował?

 Nie ma PiS szczęścia do Komisji sejmowych, komisje te miały wynieść do stanowisk prezydenta miasta Małgorzatę Wassermann, Patryka Jakiego, podczas gdy utrąciły karierę polityczną Małgorzaty Wassermann, Patrykowi Jaki udało się zostać posłem PE. Znacznie gorzej poszło Markowi Suskiemu, którego nazwisko dziś nieodłącznie kojarzy się z "Carycą Katarzyną", wzbudzając uśmiech na ustach Polaków.

 
Komisja pod przewodnictwem Patryka Jakiego z pewnością w dużym stopniu przyczyniła się do pozbawienia Hanny Gronkiewicz Waltz stanowiska Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy ale równocześnie wykazała iż w procederze zwrotu kamienic brali udział urzędnicy Lecha Kaczyńskiego, w tym kamienicy w której „samospaleniu”, bo chyba tak należy określić wyniki śledztwa w tej sprawie uległa jedna z mieszkanek walcząca o prawa rugowanych mieszkańców kamienic.
 
Niewiele lepiej ostatnio poszło Marcinowi Horale podczas przesłuchiwania Donalda Tuska. Najpierw Donald Tusk wykazał mu iż posługiwał się danymi z raportu, tylko nie wiedział jakiego, nie potrafił odpowiedzieć, jak wyglądała ocena zjawiska w podziale na poszczególne lata, później zbity z tropu Horała wykazał się nieznajomością państw należących do Unii zaliczając do nich Andorę i Liechtenstein.
 
Na domiar złego podczas przesłuchania członek komisji Zbigniew Konwiński zauważył, że: „za tym projektem, który miał się przyczynić do grabieży, mówiąc językiem paskowym z TVP Info, 250 miliardów, głosowali pan minister Błaszczak, Antoni Macierewicz, Beata Szydło, Krzysztof Tchórzewski, Zbigniew Ziobro. I dalej dodał: „Można wyciągnąć z tego wniosek, że np. Beata Szydło uczestniczyła w grabieży 250 mld zł”.Czyż nie słuszny to wniosek?
 
Jest wiele spraw, wiele afer, które należałoby społeczeństwu wyjaśnić, choćby afera SKOK, która kosztowała klientów banków już prawie 5 mld zł, z której powinien się mocno tłumaczyć senator PiS, Bierecki. Praktycznie przy każdej aferze gdy pojawia się jedna z partii PO-PiS, zaraz przy niej wyrasta druga. Jak ktoś powie PiS afera SKOK, zaraz przy niej wyrośnie afera PO, SKOK Wołomin, która z tych prawie 5 mld pochłonęła 2,2 mld zł. Wobec takiej sytuacji a także na skutek tego, że komisje te praktycznie niczego nie udowadniają a są przepychankami między posłami różnych ugrupowań, ludźmi, którzy chcą zaistnieć w polityce, jednak najczęściej ośmieszają się, społeczeństwo traci zainteresowanie aferami. Wystarczy zapytać, ile na skutek działania tych komisji spraw sądowych wytoczono? Pytanie, na ile partiom, których członkowie raz po raz w jakiejś aferze biorą udział zależy na wyjaśnieniu czegokolwiek a na ile chodzi o zwykłe przepychanki partyjne, czy też o szopkę wyborczą dla mniej zorientowanych wyborców?

KOMENTARZE

 • " Nie ma PiS szczęścia do Komisji sejmowych"
  Dlaczego nie ma? PIS to akurat ma szczęście.
  Szczęścia to nie mamy my do PIS-owskich komisji
 • nie wydaje mi się
  "Nie ma PiS szczęścia do Komisji sejmowych, komisje te miały wynieść do stanowisk prezydenta miasta Małgorzatę Wassermann, Patryka Jakiego, podczas gdy utrąciły karierę polityczną Małgorzaty Wassermann"

  Komisje sejmowe raz na zawsze utrącił Maciarewicz, donosząc do prokuratury na zeznających przed komisją świadków.

  Prawo, ustanawiające komisje, jest śmieszne. To i śmieszne są komisje.
 • @Hades 21:20:23
  Prawda, już poprawiam.
 • @ikulalibal 21:13:49
  To, ze my Polacy do komisji nie mamy szczęścia to prawda oczywista, "nasi wybrańcy" z narzędzia do ścigania przestępstw zrobili sobie festyn wyborczy, zamiast wielu zatrzymanych, osądzonych mamy purchel który spotkal się ze szpilką. Przestępcy czują się bezpiecznie, a naród ma igrzyska, tyle, że te igrzyska już narodu nie bawią, czyli co nam zostanie? Przestępcy pod ochroną polityków (jak sex - pedo afera podkarpacka) czują się bezpiecznie.
 • NIKT tak jak PIS nie grabi Polski
  SKOK'i to mega PISowski wałek ale czy największy?
  Oczywiście że nie, bo największy/największe były zaraz po układzie Magdalenkowym i medialnej szopce oszołomce przy okrągłym stolcu
  I to się ciągnie do dziś dnia - i jeszcze długo ciągnęło się będzie
  Powód jest bardzo prosty:
  - z jednej strony: chamy i złodzieje
  - z drugiej generalizując: "debile"
  Więc gdy po jednej stronie jest "debil", a po drugiej złodziej, który na dodatek ma co ukraść oraz zapewnioną nietykalność to efekt końcowy jest chyba z góry znany

  Co gorsza gro z tych okradzionych "debili" nawet wiedząc że zostali okradzeni, oraz przez kogo i tak i tak nie tylko im wybacza ale i nadal poklepuje po ..... korpusach

  Z tego co pamiętam w żadnej innej partii nie było tylu starych UB'eków i różnej maści swołoczy, wszelakich przekrętów czy mniej czy bardziej zgodnych z prawem wyłudzeń niż w partii jedynego słusznego miłościwego wodza z Żoliborza

  Wał wałem wała pogania, afera za aferą, debilizm za debilizmem, itd itp - a masa "debili" wciąż się cieszy

  Teraz znowu jest kupa śmiechu (może z przewagą KUPY), bo:

  - prywatna MAKIJAŻYSTKA jedynego słusznego wodza stała się szefową gabinetu politycznego w MSWiA
  :)) :)) :))

  Czyli nowej mynystery MSWiA, która tak oto zareagowała gdy niejako znienacka została o tym "awansie" powiadomiona:

  cyt.: "To resort dla mnie nowy, też niespodzianka, dlatego przede wszystkim będę się na początku bardzo intensywnie tego resortu uczyć. Jest mało czasu, ale ja się szybko uczę"
  :)) :)) :))

  To powiedziała NOWA szefowa służby która m. inn. chroni WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW RP - oby na prawdę szybko się uczyła :))

  MASAKRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Zawisza Niebieski 21:26:31
  Spoko. Każdy może się pomylić czy choćby zawahać
  Ja np. gdy słyszę słowa np. "menda" czy "gnida" od razu mam przed oczami wyobrażenie dwóch mord i chwilę się waham która w danym momencie bardziej pasuje: kaczelnik czy maciora
 • Z
  Wniosków jakie można wyciągnąć z prac komisji sejmowej do sprawy afery Amber-Gold , że zawiniły: Sądy, prokuratura, służby specjalne. Tyle lat trwała ta komisja i takie o to wnioski. Tylko problem polega na tym, że kto zawinił wiedzieliśmy ,zanim komisja powstała. Czyli cały pogrzeb na nic. Niepisana zasada ,,my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych
 • @zbig71 21:56:14
  Cały czas obowiązuje
 • @Hades 21:50:45
  W zasadzie to te w określenia pasują do obydwu idealnie, także można to dowolnie konfigurować
 • @zbig71 21:56:14
  //kto zawinił wiedzieliśmy ,zanim komisja powstała//

  No właśnie.My dowiedzieliśmy się tego co i tak wiedzieliśmy a PIS-iory wyczesały pare grosz.
  / Sama przewodnicząca przez prawie trzy lata funkcjonowania komisji dorobiła do pensji prawie 60 tysięcy złotych. "Szeregowi" członkowie komisji otrzymują miesięcznie po 1200 złotych. /
  https://natemat.pl/260085,ile-kosztuje-komisja-ds-amber-gold-wynikow-nie-ma-a-wydano-miliony

  Coraz częściej dochodzę do wniosku że jak to mówią "wart Pac pałaca a pałac Paca". PIS wart jest swoich wyborców a wyborcy zasługują wyłącznie na PIS.
  Szkoda tylko wszystkich pozostałych.Na przykład mnie.
 • @ikulalibal 22:09:05
  Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, a każdy jest zadowolony ze swojego rozumu.
 • @zbig71 22:04:48
  Dlatego napisałem: " która w danym momencie bardziej pasuje" :))
 • @Hades 21:43:18
  Ty powinienieś jechać do jewrokałchoza i wysciskać oraz dać buzi z języczkiem ryżemu matołowi, za to, że swoimi NIERZĄDAMI dał pożywkę takim "komentatorom!!!Lemingi nic nie rozumieją , ze komisje sejmowe są po to, aby obnażać złodzejstwo, nepotyzm i złe rządy i taką rolę pełnią dwie komisje w Sejmie!!!Ciekawe, co lemingi napiszą po wyborach do Parlamentu, gdy PIS wygra większością konstytucyjną???Wasz ryży idol już nic nie zdziała, bo została mu tylko emerytura i ciepła posadka w jewrokałchozie!!!
 • @zibi 23:06:44
  Może byśmy tak o matołach nie rozmawiali, bo porównując osiągnięcia w bezpośrednich debatach dla Kaczyńskiego określenie "matoł" byłoby niedościgłym obiektem pożądania. Jeśli Polacy sprzedadzą się za różne różne 500+, to będą sami sobie winni.
 • @zibi 23:06:44
  // komisje sejmowe są po to, aby obnażać złodzejstwo, nepotyzm i złe rządy//

  No i ? już jakąś "obnażył" ?
 • @Autor
  Najważniejsze że pisowscy eksperci zostawili w szufladach plany uszczelnienia vatu do nauki.
 • "Kto ograbił Polskę z 250 mld zł? … czyli po co nam komisje"
  Po to czarci pomiot mordował masowo Polaków w ubiegłym wieku i rekami hitlerowskich Niemiec i rekami stalinowskiego CCCP i rekami Ukraińców - aby teraz bez przeszkód żerować na trupie Polski i sierotach po owej Polsce.
  Wniosek?
  Te rzeczone komisje to taki rodzaj wesołego oberka z przytupem - na trupie Polski - w wykonaniu czarciego pomiotu.
 • @zbig71 21:56:14
  Wnioski to ci te komisje podsuwają motłochowi jak świni pokrzywy. Ani nie wiesz kto za tym stał, ani w jakim celu. Może by czegoś można było się domyślić, jeżeli by podali gdzie ta kasa poszła. Nie bój się nie podadzą. Może się dowiemy jak ktoś chlapnie jęzorem, albo jakiś skruszony ujawni prawdę. Przypomnij sobie aferę ART-BI. Media i politycy przekonywali że dwóch cwaniaków okradło państwo żeby dostatnio żyć, dopiero później wyszło że kasa poszła na sfinansowanie akcji MOST. Myślę że kiedyś się dowiemy że za kasę z tych ostatnich afer też sfinansowano jakieś sk....syństwo.
 • @marek500 09:37:17
  Dokładnie tak.
 • Te 250 mld zł jest na styku polityki i przestępstwa,
  zgodnie z talmudzkim prawem każda strata finansowa gojów jest dla żydów i tu kropka.
  Nudne już jest gadanie o bożku żydów czyli złotym cielcu a jak byśmy prześledzili genealogię tych dzięki którym owe zniknięte paró.... ooopss złote i tu cytat:
  "– Zniknięcie tych parówek spowodowało niemały zamęt. To fakt...
  – ... Był to jednak zamęt grubymi nićmi szyty i wiemy, lep jakiej propagandy kryje się za tymi nićmi...
  – ... Dlatego też, te zniknięte parówki zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi...
  – To wszystko każe nam powiedzieć mocno i stanowczo...
  – ... parówkowym skrytożercom mówimy NIE!"
  Zawęźmy szukanie tych "parówek" do określonego kręgu na BW.
 • @ikulalibal 23:12:36
  "No i ? już jakąś "obnażył" ?"

  No TAK
  Zaorali sami siebie zarówno SKOK'ami jak i kamienicami :))

  - o sfałszowanej dokumentacji przedstawionej do prac posłom już nie wspominając
  - no i oczywiście należy zawsze przypominać słynną Carycę Katarzynę suSSkiego
 • @provincjal 09 13:56:07
  "styku polityki i przestępstwa"
  A to nie jest jedno i to samo ? ;))
 • @zibi 23:06:44
  "Wasz ryży idol już nic nie zdziała, bo została mu tylko emerytura i ciepła posadka w jewrokałchozie!!!"
  Tylko? Aż i to jaka! Sam kiedyś w przypływie szczerości wyznał, że najbardziej lubi sobie poleżeć i pogapić się w sufit. W tym wieku taki szmal i nicnierobienie to przecież dla ryżego szczyt marzeń.
 • @Zawisza Niebieski 23:12:25
  Ten twój "artykuł" to jest stek bzdur!!! Tak się robi wodę w mózgu ludziom, którzy nie mają prawdziwej wiedzy o polityce!!!
 • Komisje to teatr dla gawiedzi
  Najnowszy program w realu24 o SKOK Wolomin ale też o p.Jakim szokujące woiadomości, niestety układ magdalenkowy działa i nic się nie zmieni póki uklad trwa. Obejrzyjcie rozmowę póki nie zablokowali, nawet red. Szlachtowicz uciał wywiad dość niespodziewanie
  https://www.youtube.com/watch?v=lW-WjJWiduA
 • @zibi 23:06:44
  Akurat większych matołów od PiSiorków nie ma. Poczynając od 1-27 i San Escobar. I ty jesteś tak ograniczony, ze nie rozumiesz, iż poza Waszym POPiSem (faktycznie jedna sitwa) też istnieje życie. Ale ja rozumiem, że wstydzisz się, iż twoi idole cwelują Ciebie wciąż. Wypierasz więc to dymanie i wciąż wierzysz w notorycznych kłamców i sprzedawczyków. PiSIor to albo kretyn, albo pospilty zdrajca. W najlepszym wypadku naiwniak, czyli frajer.
 • @zibi 08:35:59
  Ty zaś masz pojęcie? Dawać się cwelować tak regularnie i jeszcze się z tego szczycić? Nie ma większych dyplomatołów niż PiSiory. A że ich czołówka prymitywna, to i wyznawcy głupsi.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031