Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Najdroższy patriota

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wedle różnych szacunków suma jaką pieniędzmi podatnika PiS wsparł, w różny sposób, dzieła Tadeusza Rydzyka przekroczyła już 164 mln zł. Warto pewnym rzeczom się przyjrzeć, wszakże to nasze pieniądze.

W ostatnim okresie media dotarły do umowy pomiędzy fundacją założyciela Radia Maryja a Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarządzanego przez ministra Glińskiego. Umowa ta dotyczy wsparcia dla muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Wedle tej umowy jeszcze w 2018 r. muzeum miało otrzymać 5 mln zł dotacji, w 2019 r. - 55 mln zł, a w 2020 r. - 10 mln zł.

 W sumie dotacja ma wynieść 70 mln. Ze swojej strony fundacja zadeklarowała 88 mln zł. Głównym wkładem są nagrania audio i video, których wycenę dokonał rzeczoznawca, specjalista od wyceny dzieł sztuki Adam Konopacki. I tej wycenie warto się przyjrzeć. Na ponad 43 mln zł Konopacki wycenił 725 godzin amatorskich nagrań wideo wywiadów o ratowaniu Żydów. Każda minuta współczesnych wywiadów wyceniona została na ok. tysiąc złotych.
 
Również wysoko rzeczoznawca wycenił ponad 8 tys. nagrań audio o łącznej długości 1,3 tys. godzin licząc po ok. 300 zł za minutę, oceniając ich wartość na 24 mln zł. Łącznie z nagraniami wideo daje to ponad 67 mln zł. Rzeczoznawca w swojej wycenie przyjął komercyjne stawki za wykorzystanie gotowego materiału w produkcji telewizyjnej i filmowej. No cóż, stawki takie stosuje się przy komercyjnych nagraniach profesjonalnych, co więcej, zwykle nagrania takie zakupuje się detalicznie, po kilka/kilkadziesiąt minut a nie hurtowo po kilka tysięcy godzin. Fundacja ma jeszcze wnieść do Muzeum relikwie, tylko czy wartość relikwii można wycenić? Rzeczoznawca Konopacki tego się nie podjął. (za Money.pl)
 
Należy przyznać iż nie ma jak to robić interesy z ministrem Glińskim. Pamiętamy, że za 100 mln Euro zakupiliśmy kolekcję Czartoryskich będącą w naszym posiadaniu bez prawa wywozu z kraju. Może warto zainwestować w kamerkę, magnetofon, 3-5 minut nagrania wartość całkiem niezłego sprzętu zwróci.
 
Inną ciekawostkę współpracy na linii Tadeusz Rydzyk - rząd (tym razem minister Ziobro) znajdujemy w zamówieniach Ministerstwa Sprawiedliwości. To ministerstwo, składa zamówienia ze środków przeznaczonych na wsparcie ofiar przestępstw oraz na przeciwdziałanie przyczynom przestępczości a także na szkolenia kompetencji medialnych dla pracowników wymiaru sprawiedliwości. W tym drugim przypadku w rozstrzygniętym przetargu dwie dotacje (po 1 mln 700 tys zł) trafią do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, jedna do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (około 1 mln zł) i jedna – najwyższa ok. 3,8 mln - właśnie do Torunia, do szkoły ojca Rydzyka., choć w ocenie projektów, oferta Torunia zdobyła najmniej punktów (Projekty KSSiP zyskały odpowiednio - 98,5 oraz 95,5 punktów, projekt KUL - 92,5 zaś szkoła ojca Rydzyka - 92 punkty). (za Rzeczypospolitą)

Za stanowisko promujące program unijny "Rybactwo i Morze" podczas jednodniowego pilniku a uczelni Tadeusza Rydzyka Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zapłaciło 120 tysięcy złotych. Takich dotacji idących w setki tysięcy złotych z ministerstw jest znacznie więcej, przykładowo 279 tysięcy na programy dla rolników w telewizji Trwam od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pytanie, czy są to aby najlepiej wydane pieniądze z kieszeni podatnika? Wszakże istnieją paragrafy pozwalające rozliczyć ministrów za niegospodarność.

Tylko czy u nas któryś rząd poprzedników rozliczył? Zasada, my nie ruszamy waszych, wy naszych jest jedną z najbardziej skrupulatnie stosowanych. Ilu dziś mamy polityków, co w pasiastym garniturku swoje czyny rozważają?  

KOMENTARZE

 • "Naród głupi to kupi"
  Spokojnie jak to krótko i zwięźle opisał główny piSSowski troll niejaki kureski:
  "Naród głupi to kupi"
  Dlatego do dawna mówię i pewnie jeszcze długo będę to powtarzał że generalizując Polacy to debile
 • @Hades 17:55:56
  Polacy nie są głupi, tylko ci co się podszywają pod Polaków, a reprezentujący ich jegomość z Torunia, jak i reszta panów w koloratkach
 • Biznesmen z Torunia
  https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/znamy-finanse-lux-veritatis-i-fundacji-nasza-przyszlosc/bc4y7t1

  https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/prokuratura-ma-sprawdzic-informacje-o-fundacji-ojca-rydzyka-lux-veritatis/e352wdl
 • Co
  Łączy Jerzego Owsiaka i o.Rydzyka? Obydwaj potrafili przez lata znakomicie wykorzystać ,,swoich,, fanów. Do czego? Do obrony przed wrogami. Po jednej i drugiej stronie były zastępy publicystów, polityków, nawet cwelebrytów. A głupi lud dawał się ,,wkręcać,, w to przedstawienie. I końca nie widać......
 • @zbig71 22:08:44
  Wiara darczyńców ich łączy, a swoją drogą gdyby "ojciec" nie miał sukienki organizacyjnej a np. zielone spodnie i był z poza tej kasty, to jego "interesy" tak by się kręciły ?
 • @Autor
  Św.Papież JPII dziękował Panu Bogu za to że jest w Polsce takie radio,które nazywa się Radio Maryja.
  Ja też dziękuję Panu Bogu,ze dał nam Polakom takiego kapłana jak ojciec T.Rydzyk.Gdyby nie on Polski by już nie było.Byłaby republika żydokomunistów i zboczeńców.
  I chwała mu za to ,że nareszcie miliony złotych idą w rece Polaków a nie do waszych brudnych złodziejskich kieszeni.Za panowania twojego fiurera ryżego padalca miliony złotych kierowane były do żydów , zydowskich i banderowskich fundacji
  Teraz co prawda pieniądze idą do zydów ale już cieńszym strumyczkiem.Wiekszość idzie do Polaków i to Polacy z nich korzystają.
  Dlatego też wasz skowyt i skamlanie możecie sobie wsadzić w zadek.To są też moje pieniądze i pieniądze milionów Polaków i od nich trzymaj swoje brudne łapy z daleka.Tak sobie życzy część Polaków i część pieniędzy jest przekazywana na dzieła o.Tadeusza czy wam się to podoba czy nie.
  Wściekle zwalczali o.T rydzyka żydzi,wściekle zwalczali też żydokomuniści teraz wściekle zwalczają takie hieny jak zawisza czarny czy zboczek hades.
  I mimo waszych wściekłych ataków o.T.Rydzyk przetrwał was a jego dzieła przetrwają na wieki .O nim Polacy będą pamiętać na wieki a wy wylądujecie 1,20m pod ziemią i pies z kulawą nogo o was nie wspomni.

  Brawo ojcze Tadeuszu.Alleluja i do przodu!!!!!!!!! na pohybel wszelkim zboczeńcom żydom i komuchom.
 • @matterhorn 08:34:22
  Niestety, ale w Polsce mamy podział na złodziei patriotycznych i złodziei nie patriotycznych. Wy stoicie na straży, by kradli złodzieje patriotyczni, ja nie chcę by złodzieje kradli. Rozumiem, że zanim rząd Szydło ukradł co im się należało to kieszenie wyprał, więc nie szło już do brudnych kieszeni.
 • @provincjal 09 07:45:17
  Zielone spodnie to nie czasem WSI?
 • @matterhorn 08:34:22
  Chyba Jony Daniels jest członkiem rodzin radia Maryja. Także ojciec dyrektor wie, gdzie należy szukać konfitur.
 • @matterhorn 08:34:22
  Podzielam stanowisko. Gdyby o.T.Rydzyk był premierem Polski, to jakże inaczej wyglądałaby nasza rzeczywistość.
  Tymczasem sejm w składzie koalicji i opozycji przyjął ustawę o przeznaczeniu prawie 16 mld zł na wsparcie deweloperki wiatrakowej. Dotychczas posadowione wiatraki stoją jak zaklęte, może się coś ruszy.
 • Porównajmy:
  dzieła o. Rydzyka: 164 mln PLN

  kirkut w Warszawie: 100 mln PLN
  planowane muzeum chasydyzmu???
  MHŻP sama budowa: 320 mln PLN

  Moi rodzice i ja od lat regularnie płacimy co miesiąc małą składkę na dzieła o. Rydzyka i jesteśmy z tego dumni.

  pozdr
 • @goat 18:30:27
  "Polacy nie są głupi, tylko ci co się podszywają pod Polaków, a reprezentujący ich jegomość z Torunia, jak i reszta panów w koloratkach"
  - nie uważam, żebym był głupi i pod Polaka tez się nie podszywam, bo nim po prostu jestem.
 • @zbig71 22:08:44
  "A głupi lud dawał się ,,wkręcać,, w to przedstawienie. I końca nie widać......"

  Na dzieła o. Rydzyka płacę regularnie, Owsiaka omijam z daleka i nie uważam się na "głupi lud"

  pozdr
 • @matterhorn 08:34:22
  Radio Maryja było tym lodołamaczem, który rozbetonował monopol michnikowszczyny - wielu do tej pory nie może tego o.Rydzykowi wybaczyć.

  Kol. Zawisza jest troche jak niedorzecznik Bodnar użalający sie nad losem aresztowanego przed kamerami mordercy

  pozdr
 • @Hades 17:55:56
  Ty chyba Chińczyk? Mądry naród.
 • @MacGregor 10:45:49
  Zdaje się że Jony Daniels jest członkiem rodzin radia Maryja. Także widać, że o.Dyrektor znakomicie potrafi wyczuć aktualną mądrość etapu. Czy jest to ,,wybieg,, ojca Rydzyka zabezpieczający to imperium medialne?
 • @MacGregor 10:48:36
  No cóż, nie ma jak konkurencja.
 • @MacGregor 10:48:36
  //Radio Maryja było tym lodołamaczem, który rozbetonował monopol michnikowszczyny//

  Było też tą siłą która do władzy wyniosła AWS czyli hybrydę UD i PC.
  A straty które spowodowały rządy tej formacji trudno oszacować.Wszystkie one (straty) w sensie moralnym obciążają Rydzyka.
  A właściwie dlaczego wyłącznie moralne?
 • @zbig71 11:42:24
  "Zdaje się że Jony Daniels jest członkiem rodzin radia Maryja. Także widać, że o.Dyrektor znakomicie potrafi wyczuć aktualną mądrość etapu."
  I kto Danielsowi zabroni? Rodzina Radia Maryja to wspólnota osób identyfikujących się z programem RM i słuchaczy.
  Daniels jest pewnie takim członkiem rodzin RM jak dobrym i wpływowym w świecie Żydem przy rządzie w Polsce. Ciekawe w jakim celu publicznie to ogłaszał ? Wcześniej oczywista dokumentując zażyłość z o.Dyrektorem fotografią -:))
 • @ikulalibal 11:58:18
  ".Wszystkie one (straty) w sensie moralnym obciążają Rydzyka.
  A właściwie dlaczego wyłącznie moralne?"
  A co tam będziemy sobie żałować! Wszystkie nieszczęścia, jakie dotknęły nasz nieszczęśliwy naród, obciążają o. Rydzyka.
 • @matterhorn 08:34:22
  Nie trzeba tak emocjonalnie. Ja też popieram inicjatywy Ojca Tadeusza Rydzyka. Zrobił wiele dobrego i to po nim po prostu zostanie. Mało jest ludzi, którym się skutecznie chce się chcieć. Imperium medialne, szkoła wyższa, wykorzystanie wód geotermalnych... to będzie trwało na lata, nawet gdy już ojca zabraknie.

  A do jego krytyków zwracam się z pytaniem. Co po Was dobrego i trwałego zostanie? No co? Zastanówcie się a nie ziejejcie zawiścią i jadem.

  Pzdr
 • @wercia 13:28:38
  Teraz to ci dopiero wyniosła ta siła do PE aż 6 byłych premierów. Jeszcze Szydło, da się zrozumieć, ale Buzek, Kopacz, Cimoszewicz, Belka, Miller!
 • @wercia 13:28:38
  //Wszystkie nieszczęścia, jakie dotknęły nasz nieszczęśliwy naród, obciążają o. Rydzyka.//

  Nie,nie wszystkie a tylko te zawinione.Dlaczego mamy udawać że Rydzyk nie uczestniczy w życiu politycznym? uczestniczy i to intensywnie.Dzięki jego tuby propagandowej (bo przecież nie religijnej rozgłośni) wybory wygrał (a):AWS sezon 1997-2001,PIS sezon 2005-2007,PIS sezon 2015-do nada.
  Rząd AWS opracował i wdrożył w życie reformy które jak się okazuje grożą naszej państwowości.Chociażby reformę administracyjną,tę "dzięki" której regiony mogą wkrótce przekształcić cię w feudalne księstewka.
  Więc niby dlaczego autor sukcesu niejednej kampanii wyborczej miałby nie ponosić konsekwencji na równo z tymi których nam sprowadził na łeb.

  PS
  a poza wszystkim mam osobiste porachunki z Rydzykiem.Nasze związki powstały w momencie kiedy z mojej strony wpłynęła wpłata datku na " Kościół NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji" w Toruniu
  Sukinsyn twierdził że buduje kościół i ani słowa nie wspomniał że będzie on miał formę synagogi
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e8/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Maryi_Gwiazdy_Nowej_Ewangelizacji_i_%C5%9Bw._Jana_Paw%C5%82a_II_w_Toruniu_%2810%29.jpg

  jak również że będzie to jaczejka dla jakiś dziwnych przedsięwzięć.
  Bóg czasami wybacza a ja nigdy.I dlatego nigdy temu śmieciowi tego nie wybaczę.
 • @ikulalibal 13:54:53
  Nie przekonasz polaków, bo "tatulo" to ich rebe z poparciem mossadu !
 • @krzysztofjaw 13:33:12
  "A do jego krytyków zwracam się z pytaniem. Co po Was dobrego i trwałego zostanie? No co?"

  Daj mi tyle kasy co on dostał a zobaczysz...

  Masz jeszcze jakieś kretyńskie pytanie?
 • @matterhorn 08:34:22
  Mam głęboko w w 4-rech literach co kto o nim mówi
  To naciągacz i geszefciarz
  I totalnie by mi zwisało co on robi gdyby nie robił tego z moich pieniędzy czego sobie nie życzę - i takich jak ja jest o wiele więcej niż "WAS" Toruńskich sekciarzy - a może i beneficjentów tych wyłudzeń

  Gdyby rozbił cokolwiek tylko i wyłącznie z własnych zbiórek i bezpośrednich datków nawet słowa bym nie pisnął - może poza uśmiechem i lekką polewką z sekciarzy
  I nie jest tu mowa o oszukańczych zbiórkach jak ta najsłynniejsza na "ratowanie" stoczni a zwykłe datki bezpośrednie prosto w łapę, czy nawet ten 1% podatku od CHĘTNYCH - OD OSÓB FIZYCZNYCH A NIE KAS FIRMOWYCH/PAŃSTWOWYCH

  Ale dopóki wyłudza kasę z puli ogólnej czyli o od tych co tego nie chcą to mnie to po prostu WKURWIA i nadal będzie to zwykłym wyłudzaniem
  Zaś banda jełopów zawsze będzie szczekała o jakimś ataku na jakiś kościół gdy tylko się ten temat poruszy
  To tym bardziej śmieszne że biznesmen z Torunia ma się tak do Kościoła Watykańskiego mniej więcej tak, jak świnia do lotów w kosmos
 • @zbig71 22:08:44
  Za to dzieli ich przepaść
  - czarny bierze najwięcej z kasy Państwa czyli od garstki tych co się na to godzą i od wielokrotnie większej grupy którzy się na to nie godzą - i nie wiadomo gdzie ta kasa ląduje
  - kolorowy bierze najwięcej bezpośrednio od ludzi i tylko tych co sami dają bo chcą - i wiadomo na co to idzie
  A to są spore różnice
 • @MacGregor 10:43:00
  "Moi rodzice i ja od lat regularnie płacimy co miesiąc małą składkę na dzieła o. Rydzyka i jesteśmy z tego dumni"

  I tak właśnie powinno być: daje ten kto chce i ile chce, a nie łupią gnoje i złodzieje po kieszeni wszystkich
 • ...
  Zadłużenie Skarbu Państwa 12/2015 r.
  https://finanse-arch.mf.gov.pl/document ... 015_12.pdf
  834.541,0 mln zł

  Zadłużenie Skarbu Państwa 04/2019 r.
  https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ile-wyno ... 43592.html
  1 bilion 5,3 mld zł

  Zadłużenie wzrasta średnio o 3 mld zł miesięcznie. 8 miesięcy x 3 mld zł = 24 mld zł
  1 bilion 5,3 mld zł + 24 mld zł =1 bilion 29,3 mld zł

  Czyli zadłużenie wzrośnie o mniej więcej 200 mld zł.
  | Wolnyswiat.pl

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031