Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
421 postów 10043 komentarze

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Karuzela PiSiewiczów - Sprzedać kurę znoszącą złote jajka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po wyborach 2015 osiem lat postu od stanowisk spowodowała iż zwycięski PiS ruszył po stołki i dziś z tych stołków maksimum chce dla siebie wycisnąć. Nie raz ze szkodą dla firmy i dla Polski

Niczym dziwnym nie jest i niczym nagannym, że po zmianie władzy zmieniają się ludzie na stanowiskach w firmach zależnych od administracji rządowej, spółkach skarbu państwa, nowa władza chce realizować swój program za pomocą ludzi do których ma zaufanie. Niestety, ten rząd wykazał się nepotyzmem w stopniu w jakim dotychczas w naszej polityce nie było spotykane. Nie liczyły się kwalifikacje a powiązania rodzinne, skłonność do służenia nowej władzy. Stąd pojawiło się pojęcie PiSiewiczów, czyli znajomków, rodzinek, pociotków obsadzanych na stanowiskach kierowniczych bez posiadanych na to kwalifikacji.

Ten proceder obnażyła akcja „PiSiewicze”, później również po karierze Bartłomieja Misiewicza, młodego, bez wykształcenia, z doświadczeniem wojskowym „dowódcy moździerzy aptekarskich”, który w osłonie Antoniego Macierewicza wyrósł na znawcę problemów naszej armii, i człowieka, którego w tych tematach wiele może, mówiliśmy o Misiewiczach. Sam PiS zrozumiał, że osoba ta będzie dla niego ciężarem i po krótkiej weryfikacji wiedzy usunął ze swych szeregów, ale gdy ten nadal powołując się na swoje możliwości, został zatrzymany. Nad nim rozpostarto parasol, jaki tworzy przejęcie kontroli nad prokuraturą przez Z. Ziobro. Sprawa Misiewicza, jak i afera KNF, Chrzanowskiego i wiele innych rozmyła się gdzieś pod dywanem, pod który zamiata się afery PiS.

Ale PiSiewicze przynoszą konkretne szkody dla naszej gospodarki i nie ma co wspominać tu o oklepanych problemach polskiej chluby, hodowli konia arabskiego, bo o tym każdy wie, ale wspomnijmy o innym wynalazku stawiającym Polskę w gronie przodujących technologii... grafenie, bo o tej aferze, czyli  przejęciu przez PiSiewiczów Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) już mało kto słyszał.

Wynalazek grafenu, uporządkowanej struktury atomów węgla o właściwościach dających szerokie możliwości w wielu dziedzinach, powstał w zespole dr. Strupińskiego działającym w Instytucie Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME). Po wprowadzeniu przez PiS nowych władz instytutu wymiany dotychczasowego dyrektora na dr Marciniaka człowieka bez doświadczenia naukowego lecz podobnież z doświadczeniem ekonomicznym instytut zaczął przynosić straty. Dr Marciniaka po protestach załogi zastąpił Zenon Godziejewski, który jak twierdzi dr Strupiński nie ma nawet tytułu magistra ani wykształcenia niezbędnego do realizowanej działalności naukowo badawczej w instytucie. Na niewiele zdały się działania „radykalne” jak wynajmowanie pomieszczeń laboratoryjnych instytutu bo nowe władze nie potrafiły znaleźć źródeł finansowania, zdobywać granty. Dr Strupiński miał odwagę wejść w dialog z nowymi władzami, za co został zwolniony a za nim zwolnione zostały pozostałe osoby biorące udział w badaniach nad grafenem. Z pewnością osoby, które brały udział w pracach na tak znanym na świecie wynalazkiem, jeśli tylko wyrażą swoją zgodę długo na intratne oferty czekać nie będą, zaś Polska kolejny raz stanie się eksporterem nie technologii a umysłów.
By nie być gołosłownym poczytajmy wywiad z dr. Strupińskim:
ale przeczytajcie też. PiSiewicze zamiast pracować nad rozwojem polskiej myśli technologicznej uznały za zysk sprzedaż maszyny służącej do produkcji grafenu. Koszmarny sen o idiocie, który sprzedaje kurę znoszącą złote jajka staje się rzeczywistością:
 
Na tym na ten moment przerwijmy nasze rozważania, bo ciąg dalszy nastąpi i myślę, że będzie bardzo ciekawy. Gdyż działalność i szkody, jakie PiSiewicze przyniosły naszemu krajowi, to temat szeroki i obszerny.
 

prawa autorskie: Jestem autorem tekstu, nie jestem dziennikarzem śledczym, dlatego korzystałem z szerokiego zakresu źródeł, dostępnych w Internecie, nie koniecznie dopuszczonych zgodnie z zasadą propagandy sukcesu Jacka Kurskiego, „naród głupi wszystko kupi”, jaką karmią nas media zależne od dzisiejszej władzy, zwane w naszym kraju reżimowymi. 

KOMENTARZE

 • To zgodne z takim prawem sprzedać kurę znoszącą złote jajka?
  .
  Bo w konstytucji liczba nieparzysta daje równowagę władzy.
 • A ja na to.
  A znasz grę w kamień, nożyce, papier? To też równowaga.
 • PiS nie ma kadr.
  POpaprani też wstawiali znajomków bez kompetencji na stanowiska, ale to nie byli aż tacy dyletanci jak w PiSie.
  To nie tylko szemrane towarzycho ale też nieudacznicy. Przypomnę, że na przetarg ogłoszony przez MON Macierewicza, z ofertą spóxnił się Autosan, czyli firma pośrednio podlegająca temuż MON (bezpośrednio to chyba część PGZ).
  Ale co się dziwić, skoro Antoni Macierewicz uznał zasługi dla obrony kraju 26-letniego wówczas Misiewicza twierdząc, że Misiewicz już od dekady specjalizuje się w tej tematyce. Czyli 16-letni Misiewicz już zaczynał być specem od obronności. A nie dość, że niekompetentny karierowicz, to jeszcze arogancki "buc".Ale potem Antoni wziął jeszcze młodszego polakoamerykanina o dziwnie brzmiącym (jak na ponoć Polaka) nazwisku
 • Gra o polski grafen
  Wątek grafenu jak wszystkie został spłycony i zmanipulowany przez tego autora! Tylko zacytuję:
  "Grafen jest największą nadzieją branży technologicznej. Od pewnego czasu jest przedmiotem zainteresowania przemysłu ze względu na różne właściwości, w tym elektryczne i mechaniczne. Ponadto jest również ogromną szansą dla polskiej innowacyjności i biznesu, bowiem to właśnie polscy naukowcy opracowali technologię taniej produkcji grafenu.
  Tymczasem okazuje się, że chęć na zyski z polskiego grafenu ma coraz więcej osób. W środowisku naukowym zawrzało po tym gdy w atmosferze skandalu doszło do zmiany dotychczasowego szefa Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) w Warszawie. Dotychczasowemu szefowi Instytutu – dr Zygmuntowi Łuczyńskiemu, który w środowisku ma opinię zasłużonego w badaniach nad grafenem fizyka skończyła się kadencja. Ubiegał się on o kolejną i wystartował w oficjalnie ogłoszonym konkursie na dyrektora ITME.
  Choć konkurs wygrał, pokonując trzech pozostałych kandydatów, a jego wygraną potwierdziła nawet Komisja Konkursowa, problemy zaczęły się, gdy Rada Naukowa Instytutu wystosowała do resortu gospodarki pismo z rekomendacją i wnioskiem o powołanie dr Łuczyńskiego na kolejną kadencję.

  Najwyraźniej jednak resort miał inne plany, a minister Janusz Piechociński nominacji nie podpisał. Lider PSL nie zwracając uwagi na prośby Rady Naukowej Instytutu, Rady Głównej Instytutów Badawczych, a nawet list podpisany przez 190 pracowników ITME z poparciem dr. Łuczyńskiego, przekonuje, że w przypadku konkursu złamane zostały procedury. Resort gospodarki zarzuca organizatorom konkursu, że nie wszyscy kandydaci przeszli „pełną ścieżkę konkursową”.

  To prawda, ale to nie jest niezgodne z prawem. Nie wszyscy kandydaci dotrwali do końca procedury konkursowej, bo odpadli wcześniej – zwraca uwagę Tomasz Rożek.
  Tymczasem resort gospodarki konkurs unieważnił i rozpisał nowy. Tak wyłoniono nowego dyrektora ITME, którym został Ireneusz Marciniak – były prezes Grupy Azoty Kędzierzyn Koźle"

  "W tym samym okresie, kiedy Azoty zaangażowały się w projekt związany z grafenem, zakupami tarnowskiej grupy zainteresował się rosyjski potentat chemiczny Wiaczesław Kantor. Złożył on ofertę zakupu większościowego pakietu akcji Tarnowa. Zarząd spółki i rząd uznały to za próbę wrogiego przejęcia i wezwały do nie przyjmowania oferty.
  W efekcie Rosjanom udało się przejąć tylko 12 proc. udziałów. Dzięki przejęciu przez Tarnów Zakładów Azotowych w Puławach udało się obniżyć udział Kantora w Azotach do 9 proc."

  Zagadnienie grafenu było szeroko omawiane chociażby przez Witolda Gadowskiego https://www.youtube.com/watch?v=DB9pQ4_iU2k&feature=youtu.be&t=9m43s
  Tutaj widzimy jedynie próbę upolitycznienia tego tematu
 • @scorpio 09:26:07
  Dzięki za uzupełnienie tematu. Faktem jest, że grafen jest jedną z wielu gałęzi którą obecny rząd i PiSiewicze zniszczyli. Tu nie chodzi o brak funduszy, bo to jest inwestycja znosząca złote jajka a ludzi małych, którzy dla swych ambicji gotowi zniszczyć wszystko, co dobrego w Polsce powstało.
 • @Wican 08:53:52
  A znasz grę w kamień, nożyce, papier? To też równowaga.  Równowaga przedmiotów martwych nie jest równoznaczna równowadze istot żywych.
  OCZYWIŚCIE równowaga przedmiotów martwych obowiązuje istoty żywe po śmierci.
 • Polska Fundacja Narodowa płaci miesięcznie
  amerykańskiej firmie 300 tys.zł za "propagowanie Polski w internecie" Pieniądze są przeznaczane na takie usługi jak prowadzenie konta na fecebooku, e-maile, podróże, posiłki i inne wydatki firmy, która żyje na koszt polskiego podatnika. Założone przez firmę strony cieszą się zainteresowaniem od kilkunastu do kilkudziesięciu wejść w skali światowej.
  Przedstawiciela PFN nie chcieli udostępnić ani umowy zawartej z amerykańską firmą ani informacji o finansowaniu przez Polskę tej hucpy. Zainteresowany dziennikarz zwrócił się do strony amerykańskiej, w USA wpływy od obcych rządów są informacjami jawnymi. Ciekawe czy zajmie się tym prokurator.
 • @wercia 10:27:17
  Ktoś za to powinien siedzieć i to przez długie lata.
  A durni Polacy będą w intencji PiS jeszcze pościć!
 • @wercia 10:27:17
  PISarczyk, który przemówienia trampka we warszawi PISał prof. /?/ chodkiewicz czy jakoś tam, wraz z rodziną tam się mocno przewija i były blagier, były vicek FN też.
  Czym się różni peło od psisu ?
  Wiem, że dojcze oned to podaje ale...
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/opowiesci-o-wydatkach-polskiej-fundacji-narodowej-w-usa-czesc-2-czyli-rodzina-na/nk1hgwe
 • @goodness 10:01:21
  wcale nie. Instytucje również moga się szachować a system będzie działał. Przy parzystej cyfrze, można nastąpić blokowanie wzajemne.
 • @Zawisza Niebieski 10:01:10
  Ostatnie wybory!, poparcie dla totalnej opozycji w Zakładach Karnych średnio 75% PO , 5% PiS , lumpenelity wielkomiejskie trochę mniej, konfiskata rozszerzona PO było przeciw, a w kasie 3,3 mld...Kontrakt Pawlaka 2010r, mało kto wie, że anulowano Rosjanom opłaty za tranzyt gazu Jamałem do Niemiec od 2006r. do 2022r., straty około 100mln USD rocznie!, tylko po Smoleńsku było to możliwe......SKOK Wołomin, 2mld zł strat pokrytych z funduszu bankowego!, a chłopaki z WSI kasę wywieźli na Cypr i tam wyprana w ruskich bankach u kumpli z FSB, wraca do kraju w postaci inwestycji.
 • @Zawisza Niebieski 10:01:10
  Jak człowiek słyszy złodziei z PO-PSL to ma wrażenie jak by tą biedną Polskę jakieś wszy mówiące tylko po polsku oblazł. Te żałosne Państwo Mafijne nazywało się Tuskolandia.
 • Nie wolno dzielić magdalenkowej ferajny - co to
  menora tam sobie na stole stała - na PO, PiS, PSL, SLD, etc. - bo wtedy robimy z siebie durnia wobec okupanta atrapy Polski. Ponadto - ta rzeczona kura nie jest polska bo Polski już nie ma - jest tylko jej atrapa - więc i ewentualne, złote jajka przez nią znoszone - nie będą przeznaczone dla sierot po Polsce.
 • @Wican 11:16:21
  Mnie nie chodzi o byle jaką pracę systemu jakiejś instytucji. Demokracja to nie silnik z popsutym czwartym tłokiem, który będzie słabiej pracował.

  Wszystkie jednostki przedstawicielskie demokracji, wyróżniają się trzeźwością umysłu, posiadają zdrową doskonałą równowagę, dlatego ich praca jest najwyższej jakości, bez wzajemnego blokowania.

  Przedstawiciele demokracji są dokładnie wybierani najlepsi z najlepszych w 12 warstwach społecznych. W granicach piramidy 12 proporcjonalnych warstw demokracji jest tylko 2025 miejsc stałych dla posłów wybieranych z ludu, a nie jakiejś partyjki.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031