Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Jarosław Kaczyński ostatni obrońca „oblężonej twierdzy”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„Po ukończeniu 65 roku życia, człowiek powinien iść na emeryturę ze względu na pogarszający się stan umysłu” – Krystyna Pawłowicz (lat 68)

Trzeba niezwykłych zdolności politycznych by w ciągu pół roku wkurzyć górników, hutników, lekarzy, nauczycieli, przedsiębiorców, kobiety… i w końcu nawet swój twardy elektorat.
Bezsprzecznie dla obrony dzisiejszego rządu można wskazać tylko jeden fakt. Ludzie są zmęczeni ograniczeniami, boją się o pracę, boją się, że ich od wielu lat budowane firmy upadną, że czynsze za sklepy, obiekty rekreacji, hotele zjedzą ostatnie oszczędności, stąd są poddenerwowani. Bo wystarczy powiedzieć, że za sam własny ZUS przedsiębiorca co miesiąc musi wnieść co najmniej ok. 1500 zł, a co powiedzieć, jak ma jeszcze opłacić ZUS swych pracowników wypłacić im jakieś pieniądze, które wynikają z umowy o pracę i zapłacić za nich podatki?
 
Trzeba być politykiem na miarę Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego by w tym czasie wyciągać drażliwe tematy społeczne, jak aborcja, jak ustaw futerkowa, jak zamykanie kopalń. By kupować sobie flotę ok. 300 nowych limuzyn, bo w poprzednich już się tapicerka opatrzyła...
 
Czy mogą dziwić protesty kobiet? A jak wiemy, każda z tych protestujących kobiet to czyjaś dziewczyna, matka, żona albo siostra. Policja chroniła te protesty, „pogadają jak to kobiety i sobie pójdą” - tak myślano.

Ale mieliśmy święto 11 listopada i nagle doszło do utarczek między „prawdziwymi polakami” a policją i tu środowiska prawicowe wstrzymały oddech. Jak to protesty kobiet przebiegały spokojnie a nam nie wolno mieszkania racami spalić, przed Empikiem w Warszawie sobie burd porobić? Zaraz… zaraz... równouprawnienie musi być. Szybko jednak sprawnie działający manipulatorzy prawicowi wytłumaczyli, to nie wina rządu a jakiś „wrogich PiS” sił w policji oraz prowokatorów. A mieszkanie to pewnie sam właściciel podpalił, bo mu się remoncik zamarzył. I co to znaczy, że w tej sprawie zatrzymano 30-latka związanego ze środowiskami kibicowskimi. On nasz, on nie winny. OK., jak powiedział Kurski, naród głupi wszystko kupi, pewnie była taka grupka co to kupiła.
 
Dziś jednak działania w rządzie są całkowicie chaotyczne. Ustawa futerkowa poszła do zamrażarki, nie opublikowano ustawy o pandemii, gdyż miała dać lekarzom wyższe wynagrodzenie za ich poświęcenie, nie raz życia w niesieniu pomocy chorym, a na to pieniędzy nie ma, trzeba sobie premie wypłacać. Chaotyczne rozporządzenia jakie wychodząc z ministerstw powinny wzbudzać śmiech, choć z pewnością nikomu dziś do śmiechu nie jest. Bo co powiedzieć jeśli można Polaka ukarać mandatem za brak maseczki, choć gdy zada on pytanie, z jakiego powodu ma nosić maseczkę żaden policjant paragrafu podać nie może. Bo po prostu istnieje on w uchwalonej przez sejm lecz nie opublikowanej ustawie, więc go nie ma.
 
Jarosław Kaczyński raz po raz uderza w pokryte już "patyną dziejów" struny „oblężonej twierdzy, choć „wina Tuska” już dawno w ocet się zamieniły, zaś „oblężona twierdza” już dawno stęchlizną starych murów zalatuje. No co prawda, to prawda, była ostatnio „renowacja oblężonej twierdzy”, gdy kobiety pod jego willą protestowały, gdy w oknach mieszkań okolicznego domu polscy artyści „Dziady” wystawiali, sugerując iż w latach 60-tych środowiska artystyczne żądały powrotu „Dziadów” na scenę, dziś sugerują ich zejście. Siedzący za kordonami ochroniarzy i patrolów policji wystraszony Jarosław Kaczyński miał prawo poczuć się „oblężonym przez kobiety”. Ostatecznie mimo tej „obrony Częstochowy” sprytne panie powiesiły mu na płocie wieszaki i pampersy, a to wzbudza nieufność względem ochroniarzy.
 
Gliński próbował podzielić artystów na tych naszych od „majteczek w kropeczki” i tych innych. Tyle, że okazało się, że na liście „dotowanych artystów” znaleźli się PiSiewicze, których nawet po kilku głębszych gdy już „każda kobieta jest piękna” trudno za artystów uznać, no chyba, że z tej grupy „artystów od wyłudzania pieniędzy podatników”, z czego środowiska PiS słyną. Jakże innowacyjnymi firmami okazały się firmy związane w osobą byłego ministra Szumowskiego. Wspomnijmy też sławetną akcję demaskującą, prowadzoną przez PSL za pomocą listy PiSiewiczów co się w spółkach skarbu państwa rozsiedli czerpiąc z nich pieniądze jak… trzymając się już tematyki rolniczej „wierzba”, potrafiąca szybko osuszyć nawet zasobną w wodę działkę. Kolejny pomysł odszedł do lamusa a Polacy pytają, kto nami rządzi, że nie potrafiono sprawdzić listy dotowanych „artystów”? Przyłapano złodziei za rękę? Nie... nie była to ręka Glińskiego…, z całą pewnością...
 
Wygląda na to iż władze popadły w panikę. Użyto gazu w stosunku do protestujących kobiet. Kontrolowana przez Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Kamińskiego policja staje się coraz brutalniejsza a to zwykle odzwierciedla poziom strachu rządzących, który najczęściej w krótszym lub dłuższym czasie prowadzi do upadku rządzących. Czyż inaczej nie działało PZPR wprowadzając stan wojenny? Zwykle policja wysyła nie umundurowanych policjantów do wyłapywania prowokatorów, teraz wysyła ich do bicia teleskopowymi pałkami kobiet. Staremu ZOMO-owcowi łezka w oczach się na pewno zakręci. Oni wtedy też, nas młodych Polaków protestujących na ulicach miast bez opamiętania ganiali i tłukli. Deja vu?
 
Wewnątrz samego PiS też mamy tarcia. Posłowie pozbawieni praw członków partii, którzy przeciwstawili się „ustawie futerkowej” pytają „dlaczego”, skoro w końcu partia przyznała im rację? A pomysł Kaczyńskiego okazał się bublem, z którego należało się wycofać? Działania rządu przypominają znane polskie powiedzenie „pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł”. Mieliście szanowny rządzie czas by się przygotować, dla nikogo nie było tajemnicą, że jesienią, w sezonie grypowym, wirus powróci. Co zrobiliście, by dziś „pcheł nie łapać”? Daliście mu pożywkę decyzjami waszego „wielkiego stratega?
 
Bo dziś mimo listopadowego czasu w kraju mamy sytuację gorącą. A jak myślę, każdy logicznie myślący powinien wiedzieć, że przy ok. 25 tysiącach wykrywanych nowych zakażeniach dziennie powinniśmy unikać zbędnych kontaktów. Zapytajmy więc pana prezesa, panie Jarosławie Kaczyński, czemuś rozbujał sytuację do tego poziomu emocji? Kolejny raz nie przypuszczaliście, że w okresie wzmożonych zachorowań na grypę również koronowirus się rozpanoszy? Ile lat jesteś „naczelniku” w polityce, byś nie potrafił przewidzieć jakie będą reakcje społeczne na pewne kroki? Gdzie powaga TK, który pod wodzą żony TW Wolfganga wydał decyzje zgodnie z Pana życzeniem, a dziś decyzji tej nikt nie opublikuje?
 
Trzeba sobie postawić pytanie, czy biorąc pod uwagę ostatnio podejmowane przez Jarosława Kaczyńskiego decyzje, w stosunku do niego słowa dzisiejszej sędziny TK, Krystyny Pawłowicz nie były słuszne? Ale przecież drogi elektoracie PiS, sama pani Krystyna Pawłowicz za tę magiczną granicę wieku swój toast już wypiła, więc gdy wypowiadała te słowa, czy miała jeszcze na tyle „nie pogorszony” stan umysłu, by sytuację rzetelnie ocenić?
 
Gdyby jednak gdybyś drogi czytelniku koniecznie chciał ten tekst zaszufladkować, jest to humoreska na dzisiejsze czasy. Lecz czy to pierwszy raz Polacy śmieją się przez łzy? Jesteśmy pogodnym narodem, głupotę „władców” śmiechem zbywamy.

KOMENTARZE

 • Mnie
  Najbardziej wkurzyło nagłe ograniczenie handlarzy kwiatami i zniczami, zwłaszcza, źe było to z dnia na dzień. No i oczywiśvie zamknięcie cmentarzy. Nawet za komuny czarwonym takie rzeczy do łba nie przychodziły.
  Inna sprawa, że Trzaskowskiemu nie przeszkadzał wirus jak odbywał się ,,strajk kobiet,, natomiast 11 Listopada było ,,zagtożenie covidowe,,.
  PiS PO jedno zło........
 • Do @zbig71 05:24:32
  Dokładnie mówiąc to żydowska Banda czworga PO -PIS-SLD-PSL !


  Wszyscy dzisiejsi politycy WON !
 • @zbig71 05:24:32
  Jeśli chodzi o rodziny utrzymujące się z handlem kwiatami na cmentarzach to pokazali dokładnie, że na naszych przedsiębiorcach im nie zależy. Co do Trzaskowskiego nie wiem dokładnie na jakich zasadach odbywają się te dwie manifestacje. Czy przypadkiem marsze kobiet nie są to po prostu "spacery" ludności i wtedy nikt nikogo o nic nie musi pytać.
 • Ilustracja muzyczno-satyryczna do notki:)
  https://youtu.be/kp14Qynv2wM
 • Raz dwa ... ?
  "Po ukończeniu 65 roku życia, człowiek powinien iść na emeryturę ze względu na pogarszający się stan umysłu” – Krystyna Pawłowicz (lat 68)"

  Są trzy rodzaje ludzi, tacy co potrafią liczyć do trzech i tacy co nie potrafią.
 • @ele 08:43:44
  Nie inaczej...
 • Jak wielki jest syndrom "oblężonej twierdzy"
  niech świadczy fakt iż do bicia kobiet jako nie umundurowanych prowokatorów wysłano oficerów Biura Operacji Antyterrorystycznych.

  Nie ma pieniędzy dla lekarzy, ale dziś w nocy zwiększono zarobki administracji rządowej
 • @zbig71 05:24:32
  W wakacje też wirus im nie przeszkadzał. A tutaj jeszcze kupa forsy dla milionerów szarpidrutów. A drobne biznesy niech się walą. Najgorsze jest jednak to, ze ludzie nie łączą faktów. I dalej POPiS, PSL, SLD popieraja
 • @Zawisza Niebieski 09:11:44
  Ale Marsz Niepodległości to miała być przejażdżka autami. Ale policjanci kazali wysiadać i iść pieszo.
  We Wrocławiu nie było prowokacji i Spacer Niepodległości, przebiegł spokojnie. A tam procentowo, dużo więcej kiboli było.
 • @Wican 15:09:47
  Absolutnie nie łączą. Właśnie tych małych firm szkoda najbardziej.
 • @Wican 15:11:28
  Wiesx coś co z J.Międlarem? Coś cicho o nim ostatnio.....
 • W środę podczas Strajku Kobiet w Warszawie w tłumie znaleźli się policyjni "tajniacy", którzy stosowali środki przymusu
  bezpośredniego. Sieć obiegło nagranie, na którym widać mężczyznę bijącego uczestników protestu teleskopową pałką. Osoba ta nie miała żadnego oznaczenia, które mogłoby wskazywać na to, że jest funkcjonariuszem policji.
  Źródło:
  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26531297,agresywny-tajniak-to-antyterrorysta-juz-mial-klopoty-z-prawem.html#s=BoxOpImg5

  Film jak "tajnika" bije bez powodu metalową pałką za "wolność waszą i naszą":
  https://twitter.com/MichalSzczerba/status/1329353395229106178?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1329353395229106178%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwiadomosci.gazeta.pl%2Fwiadomosci%2F711488326531297agresywny-tajniak-to-antyterrorysta-juz-mial-klopoty-z-prawem.html
 • Podobnież - nieco wcześniej - naczelnik Kaczyński konsultował się ze swoim kotem w sprawie "Piątki dla zwierząt", a z duchem
  mamy - w sprawie zaostrzenia aborcji... To właśnie ta sobiepańska metoda podejmowania decyzji, generowania ustaw czy wreszcie konsultowania się ze środowiskiem w kwestii przyznawania środków jest dla mnie aberracyjnie absurdalna i (celowo lub nie) przynosi odmienny skutek - zamiast pomóc, kłóci nasze środowisko" - zauważył Tymon Tymański.

  johny bravo
  Z internetu: "Gdy umarł Lech Kaczyński ludzie wyszli na ulicę aby go pożegnać, gdy umrze Jarosław Kaczyński ludzie wyjdą na ulicę świętować"

  johny bravo
  "Co za czasy wróciły. Stan wojenny przespał, to go teraz odtwarza, ZOMO znowu pałuje, ceny rosną "kosmicznie", wybory wygrywa ten kogo KC PZPR-PIS wybrał, wiejski grajech od sztachetbalu się do Chopina i Moniuszki przyrównuje..., szkoda gadać."
  Źródło:
  https://gwiazdy.wp.pl/tymon-tymanski-o-wsparciu-dla-kultury-ostre-slowa-o-kaczynskim-6577597966244640a
 • Przecież ten facet /?/
  to POspolita pierdoła nie wiedząc czemu uderzająca trzonkiem młotka w gwóźdź.
  I tego pajaca boją się wszyscy w pisie ?
  To jaki Oni reprezentują POziom, dna ?
 • @Wican 15:11:28
  Cieszy, że we Wrocławiu był spokój, bo przecież tak powinniśmy to święto świętować. Mnie się marzy byśmy bawili się jak np. Amerykanie. Warszawa jednak jest tradycyjnym miejscem nawalanek między lewakami i prawakami.
 • @Zawisza Niebieski 21:39:05
  Bo ktoś tych ludzi podpuszcza.
 • @zbig71 22:20:35
  "Bo ktoś tych ludzi podpuszcza."

  Ja się czasem denerwuję sprawami na które ci ludzie reagują. Po obu stronach.

  Czy ktoś mnie podpuszcza? Pan nigdy nie demonstrował i nie wdawał się w żadną kłótnię? Ciekaw jestem.
 • @Pedant 22:33:47
  Byłem na demonstracji kiedy obalano rząd J.Olszewskiego. Na Uniwersytecie Warszawskim. To było za rządów Suchockiej.
  No i za komuny, koniec lat 80tych były zadymy Pomarańczowej Alternatywy. Ale to było bardziej dla jaj.
 • @zbig71 16:22:55
  Wcale ie cicho. Zrobił we Wrocławiu Spacer Niepodległości. Szykuje drugą książke. Zmusili go do zrzucenia sutanny nie za nacjonalizm tylko. Ale on głośno mówił i pisał o rozpuście we wroclawskiej kurii.
  W tym roku umarł stary lider kibiców Śląska Romek Zieliński. On razem z Jackiem różne rzeczy organizował. Jacek został sam, ale se radzi.

  https://wprawo.pl/zeby-polska-byla-polska-spacer-niepodleglosci-we-wroclawiu-relacja-na-zywo/

  Cały czas szykany, a teraz będzie ostrzej, bo wyjdzie mocna książka.
 • @Zawisza Niebieski 21:39:05
  Gdyby nie było prowokacji to nie byłoby zmiaeszek. Lewacy są z założenia antypaństwowi i próbują blokowąc. Ale bez policyjnych prowokacji jest spokój. Poprzednich kilka lat było takichm ale teraz było zapotrzebowanie na zadyme, to zadyma była.
  A Amerykanie akurat świętują różnie. Niektórzy strzelają.
  Ja przede wszystkim uwazam, ze jeżeli ktoś jest za UE, to jest przeciw niepodleglości Polski. I świętowanie świadczy o hikpokryzji albo schizofrenii
 • @ele 08:43:44
  RAZEM Z TOBĄ!!!
 • I jak tu nie szanować Rosji ?
  Rosja robi wszystko to o czym piszę że należy zrobić w Polsce by Polska była niepodległa i suwerenna.. a suwerenem Polski był Polski Naród (nie żydowski, banderowski czy folksdojczowski to tylko mniejszości)

  Polecam przeczytać dokładnie co ruskie robią globalnej mafii na swoim terenie... oni ją wywalają od koryta władzy na wszystkich szczeblach...
  i robią to elegancko ..nie rasistowsko.
  Polsce potrzeba takich reformatorów.

  Przeczytajcie uważnie..

  https://topcor.ru/17440-rossii-gotovjat-privivki-ne-tolko-ot-koronavirusa-no-i-ot-cvetnyh-revoljucij.html
 • @Wican 09:07:23
  "Gdyby nie było prowokacji to nie byłoby zamieszek. Lewacy są z założenia antypaństwowi..."

  Raczej inaczej...
  Ta prowokacja stała się pretekstem do zamieszek ..zamieszki czyli obalanie PISU w trybie kolorowej rewolucji są w stałym planie mafii Sorosa.
  Znalazł by się inny powód... albo jeszcze inny.. choćby "praworządność"..
  albo "ograniczenie Covidowe"..

  Z drugiej strony aborcyjny samobój PISu pod naciskiem KK to też ewidentnie prawda.
  To KK poprzez swoich ludzi z mafii strzela do PIS.
 • @Oscar 11:26:07
  Ale zamieszki były też za PO. Tak naprawdę, to PiSowi one mogą służyć. Popatrz na protestych wściekłych bab. Powoli, coraz mniejsza frewkencja. Przedobrzyli chamstwem. A KK nie mial akurat nic wspólnego z orzeczeniem TK. Teraz oni woleliby mieć święty spokój, gdyż mają inne problemy. Akurat hierarchowie to nie wairaci, raczej wytrawni politycy. Obecnie problemy z kryciem pedofilii i z lawendowa mafią. Nie otwieraliby drugiego frontu.

  Akurat to typowa metoda dla samego Kaczyńskiego. Od 30 lat. I wciąż robi te same błędy. Potyka się o własne nog
 • @Wican 12:38:09
  To, że Kościołowi nie potrzeba teraz dodatkowych rozrób związanych z aborcją to oczywiste. Już 2 krotnie Kaczyńskiemu powiedziano, że nie Kościół potrzebuje takiego obrońcy. Kaczyński swój twardy elektoratu buduje na hasełkach "obrońcy Kościoła".
 • @Zawisza Niebieski 13:57:42
  I Kaczyński ordynarnie łże. Jego światopoglad jest zbliożny do Michnika, tak naprawdę.
  Ale tym razem, Kaczelnik znowu przedobrzył. Patrząc historycznie, norma u niego.
 • @Wican 14:05:55
  Jego idea to przedwojenna sanacja. Co niestety widać, słychać i czuć.
 • @zbig71 14:45:17
  Ale mniej zdecydowany. A to jest jeszcze gorsze.
 • @Wican 14:05:55
  W zachowaniu PiS do złudzenia przypomina PZPR. Próba przejęcia partyjnej kontroli nad sądownictwem, przejęcie mediów z kłamliwą propagandą sterowaną odgórnie jak przykładowo w PR3.

  Nikt nie chce z nimi współpracować, na wysokie stanowiska dzieciaki wsadzają, ja nie mówię, że niezdolne, ale ich czas to nauka, praca na niższych stanowiskach, obserwacja bardziej doświadczonych, na stołki wiceministerialne przyjdzie czas. Stąd biorą się nieprzemyślane wypowiedzi, z których wszyscy się później śmieją. Jak ta o "przekwalifikowaniu się" w dobie zamknięcia gospodarki.
 • @Zawisza Niebieski 15:33:24
  "W zachowaniu PiS do złudzenia przypomina PZPR".
  Popatrz naiwniaku na dzisiejsze USA ..na skalę korupcji na t co wyrabiają tam "demokraci".. Popatrz na to co wygadują tam dziennikarze, urzędnicy, sędziowie...tm wszystko jest polityczne, smarowane pieniędzmi , szantażem, wymuszaniem (obawa o pracę..)
  Popatrz naiwniaku na Amerykańską policję na jej brutalność..
  PRL przy USA to oaza porządku, praworządności a milicja to dzieciaki przy policji USA.
  Gniazdem zgnilizny , globalnym gniazdem zgnilizny są USA.
  Nie da się tego nie widzieć..
  a jak ktoś nie widzi ..to ...sami wiecie są dwie możliwości..
  albo... albo...
 • @Oscar 15:57:26
  Podobnie jest z PISem..to dziewica w porównaniu z PO
  PIS to opcja Trampa a PO to opcja skrajnie zdegenerowanych "demokratów".

  Co nie znaczy że PIS nie ma wad podobnie jak Tramp..
  ale to opcje daleko bezpieczniejsze dla Polski niż "demokraci" i "obywatele"
 • @Oscar 16:01:32
  Tutaj ciekawostki o "demokratycznych" wyborach w USA
  https://wolnemedia.net/sztab-trumpa-o-mechanizmie-wyborczego-oszustwa/

  To twarde fakty...
  przy nich wybory na Białorusi, w Rosji, w Wenezueli .. to krystalicznie czyste i demokratyczne wybory..
  Jak ktoś dalej tego nie widzi to są dwie możliwości..
  albo... albo...
  dobra powiem.. albo pożyteczny idiota (szczery i uczciwy ale idiota)
  albo szuja która wie jak jest ale udaje że "deszcz pada" wprowadzając ludzi w błąd czyli polityczny wspólnik globalnych bandytów.
 • @Zawisza Niebieski 15:33:24
  "W zachowaniu PiS do złudzenia przypomina PZPR. Próba przejęcia partyjnej kontroli nad sądownictwem, przejęcie mediów z kłamliwą propagandą sterowaną odgórnie jak przykładowo w PR3."

  PRL miała względnie spójną ideologię, która w praktyce prowadziła do wielu dobrych rzeczy, z których korzystamy do dzisiaj.
 • @Pedant 17:21:05
  Rzekne Ci, że system PRL trochę mi się skojarzył z systemem Chaveza w Wenzueli. Podobne zalety. Likwidacja analfabetyzmu, awans społeczny wielu grup ludności. Mimo róznic kulturowych i geograficznych, jakoś narzucają mi się podobieństwa. Z tym, ze w PRL jednak, system był bardziej oligarchiczny mimo wyraxnych liderów, a w Wenezueli bardziej personalny
 • @Oscar 16:12:14
  Kolejny znamienny przykład zdrady narodu Polskiego przez solidaruchów
  https://pl.sputniknews.com/polska/2020112113410473-polska-nie-odpowiedziala-na-zapytanie-rosji-w-sprawie-zbrodni-ss-galicja-sputnik/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031