Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Anglicy zagłodzili Polaka w śpiączce…

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pomysł napisania tego tekstu powstał już jakiś czas temu, wtedy wstrzymał mnie szacunek dla bólu rodziny walczącej o życie osoby im bliskiej. Dziś już ta osoba nie żyje, ale żadna śmierć nie powinna iść na marne. Wspomnij jego.

Jakże wielu krajów zachodu Europy jawi się Polakom rajem, bo przecież tam więcej zarobią niż w Polsce, tam ich rodziny będą miały lepsze szanse. Ale nie zauważamy, że mentalność katolicka różni się od protestanckiej i temu się dziwimy dopiero „po szkodzie”. Najprościej to wyrazić taką przypowieścią. Widzisz biednego co żebrze, bo nie ma co na śniadanie zjeść. Katolik da mu rybę, niech się pożywi, a protestant da mu wędkę, niech sobie rybę złowi. Ale jutro idąc do kościoła przy bramie katolik zobaczy tego samego głodnego, czekającego na kolejną rybę, zaś protestant, już tego głodnego nie zobaczy, bo rano obdarowany wędką pójdzie nad rzekę i kolejną rybę, na swe śniadanie złowi, co zaspokoi jego głód. Ale ta przypowieść nie jest pełna. Co będzie, gdy ten obdarowany wędką ryby nie złowi? Umrze z głodu, co już protestanta nie będzie interesowało. Potrafisz wnieść coś do wspólnego dobra, to bądź nam bratem, pomożemy. Nie, to umieraj, nie potrzeba nam tego, co chce konsumować ale nic nie wniesie.
 
Być biednym to jednak jest wstyd, pomożemy, byś z tego wyszedł, ale jeśli nie „dociągniesz” do reszty społeczeństwa, nie potrafisz? Społeczeństwo ciebie odrzuci, odmówi podania szklanki wody, bo już jemu zrewanżować się nie potrafisz. Patrząc na poziom życia krajów z dominującym katolicyzmem i krajów z dominującym protestantyzmem ta druga opcja wydaje się ekonomicznie korzystniejsza, i na tę korzyść piszą się młodzi silni emigranci z Polski. Tak, ta opcja motywuje ludzi do podejmowania codziennego wysiłku a nie do leżenia i czekania na Samarytanina, co rankiem kolejną rybę przyniesie.
 
Taką sytuację mieliśmy z Polakiem umierającym w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy uznali, że w jego stanie nic już do wspólnego dobra nie wniesie, więc jego pora na śmierć nastała. Nie ma sensu inwestować zarówno w terapię, żywienie jak i w utrzymywanie łóżka w szpitalu, dla tego co już społeczeństwu nic nie da. Taka jest mentalność protestantów, czy nam się to podoba czy też nie.  
 
Cóż zrobił ten człowiek? Urodził się Polakiem, jego rodzina, ojczyzna zapewniła mu utrzymanie w dzieciństwie, opiekę zdrowotną, wykształcenie na poziomie jaki był w konkurencji z rówieśnikami zdobyć, z jakiego był w stanie skorzystać z tego co Polacy oferują każdemu polskiemu dziecku, co w system edukoacji wstępuje. On jednak po skorzystaniu z tego co dała mu ojczyzna, zdecydował się swoją młodością, swoją siłą, swoimi umiejętnościami wesprzeć inne społeczeństwo, ono nie dało mu nic w dzieciństwe, gdy się kształcił, ale za jego pracę zapłacili lepiej, niż mogli Polacy.
 
Chcemy wolności wyboru, nie chcemy ograniczać przyszłości Polakom, niech mają wolny wybór, czy swoją pracą, podatkami Polaków wesprą, czy też inne społeczeństwa. Ale ten wybór nie oznacza iż w dniach siły to będziesz z nimi, ale gdy będziesz potrzebować pomocy, to znowu o pomoc Polaków poprosisz. Wybrałeś życie z tamtym społeczeństwem, ich kraj swoją pracą wspomagałeś, ich służbę zdrowia podatkami wspierałeś, to teraz korzystaj z tego co wybrałeś. Jeśli oni uznają, że wycisnęli z ciebie wszystko co mogli, a teraz uznali iż inwestować w ciebie nie widzą ekonomicznego sensu to z pokorą, wspominając swoją wcześniejszą decyzję, poddaj się ich decyzji. Nie jesteś już dla nich wartością.
Mogłeś wybrać rybę, wybrałeś wędkę, ale tej ryby już nie potrafisz złowić, więc głoduj, więc umieraj, tak jak każdy z obywateli ojczyzny, do której chciałeś się dołączyć. Ty umieraj, przyjdą nowi, może tacy jak ty, co w Polsce umiejętności zdobędą a im swoją pracą dobrobyt przyniosą.
 
Prawda to brutalna? Pewnie tak, ale wybierając życie z innym społeczeństwem warto popatrzyć nie tylko na to co da ci ono dziś, gdy jesteś w pełni sił, ale również na to, gdy już im nic zaoferować nie będziesz mógł. Przyjmij to z pokorą jako efekt decyzji, którą sam kiedyś podjąłeś.

KOMENTARZE

 • Wszystko co pan napisał o Anglikach to święta prawda
  ale dotykamy na tyle delikatnego problemu że przy najlepszych intencjach trudno znaleźć dobre wyjście.
  Nie znam szczegółów związanych z przypadkiem tego nieszczęsnego Polaka ale mam wrażenie że on zaledwie odsłania czubek góry lodowej.
  Większość zgonów w starczych chorobach degeneracyjnych to de facto śmierci głodowe i z tego trzeba zdać sobie sprawę.Idzie o to że na pewnym etapie rozwoju tego typu chorób następuje taka destrukcja tkanek mózgu w efekcie których zanikają podstawowe odruchy,na przykład odruch przełykania.Jeżeli nastąpi ten etap dni chorego są policzone.Teoretycznie można byłoby odżywiać tych chorych specjalnym pokarmem poprzez cewnik wprowadzony wprost do żołądka ale to niestety wymaga hospitalizacji tym bardziej że zanikowi odruchu przełykania towarzyszą i inne poważne komplikacje.Chorych cierpiących na tego typu schorzenia jest na tyle dużo że żadnego z państw,nawet najbogatszych,nie stać na zapewnienie im stosownej opieki.Nie ma środków na utrzymywanie specjalistycznych szpitali czy choćby licznych oddziałów geriatrycznych,armii pielęgniarek i lekarzy oraz koniecznej ilości niezbędnego sprzętu.Przy najlepszej woli ani lekarz ani tym bardziej rodzina, nie ma możliwości zapewnienia choremu opieki na takim poziomie jakiego wymagałby jego stan.Co pozostaje? udawanie tak ze strony rodziny jak i ze strony lekarza,że nie zauważamy tego że chory przestaje "umieć jeść" i że tradycyjne karmienie nie przynosi efektów.To straszna sytuacja ale taka jest rzeczywistość i zna ją każdy komu los dostarczył takiego doświadczenia.
  Ma pan panie autorze jakiś pomysł na humanitarne rozwiązanie tego problemu?
 • @ikulalibal 01:43:49
  Problem z tym, co nazwać humanitarnym rozwiązaniem. Każdy z nas który się urodził musi umrzeć. Pytanie co jest bardziej humanitarnym rozwiązaniem, podtrzymywanie sztuczne życia, gdy nie ma nadziei, że osoba kiedykolwiek będzie w stanie się z nami porozumieć. Łudzenie się nadzieją, że zareaguje na światło, na słowo, na pogłaskanie? Czy pozwolić jej umrzeć i we wdzięcznej pamięci wspominać. Ja wierzę, że człowiek żyje póty, póki po nim pamięć istnieje. Póki pamiętane są jego dobre czyny. Tak przechowuję moich zmarłych przodków.

  Mam pełen szacunek dla Ewy Błaszczyk, jako matki, bo sam wywodzę się z rodziny w której kobiety dla dzieci poświęcały swoje życie, ale nawet gdyby dziś jej córka się wybudziła to tych lat śpiączki nigdy nie nadrobi.
  Prawo natury, a więc boskie mówi, że przeżywają i dają potomstwo jednostki najlepiej przystosowane. Pozostałe stanowią pokarm dla drapieżników, które też muszą swe potomstwo wyżywić.

  Ja mam taką teorię, dlaczego mężczyźni umierają wcześniej. Żyjemy póki stanowimy wartość dodatnią. Kobiety, babcie są potrzebne dla opieki dla wnuczków, one niestety są w tym lepsze. A my, mężczyźni gdy już rodzinie utrzymania nie potrafimy dać odchodzimy tworząc miejsce dla nowych, silnych, gotowych góry przenosić.

  Tak jak Pan napisał, żadne państwo nie stać na utrzymywanie niepełnosprawnych, zaś to prawo spowoduje znaczący wzrost tych niepełnosprawnych - płodów genetycznie zdeformowanych, czemu więc mamy zmuszać kobiety, do rodzenia, cierpień porodów, a później ewentualnie do porzucenia swych ambicji zawodowych. Zostawmy decyzję rodzinie a nie z buta zmuszajmy ich do tego bo jakiś oszołom ma wizję, że każdy plemnik połączony z jajem to życie. Przecież Bóg przewidział coś takiego jak poronienie, czyli metodę usuwania płodów niezdolnych do dalszego życia. A jakże często nawet sytuacji, gdy płód jest w pełni sprawny ale w organizmie matki brak jakiegoś hormonu. Aborcję płodów genetycznie uszkodzonych należy traktować jako "wspomagane poronienie", nie jako aborcję. Równocześnie nie akceptuję aborcji jako metody regulacji poczęć.
 • @Alfax 02:46:43
  Prawo jest prawem, a odczucie społeczne jest odczuciem. Nie raz czytam o tym, że dzieci nie chcą się opiekować rodzicem. I zawsze stawiam pytanie, czy rodzic opiekował się nimi gdy byli dziećmi? Czy to efekt tego, że dzieci przesiąknięte są znieczulicą, czy może tego, że gdy one potrzebowały miłości rodzica, tej miłości nie dostały.
  Dlatego, moim zdaniem należy walczyć o miłość dziecka, gdy tego potrzebuje, większość z nich, nie wszystkie, odwdzięczy się, gdy ty tego będziesz potrzebował.
 • Holandia, Belgia i inne, obecnie od paru dni Portugalia - dozwolona eutanazja.
  Pod płaszczykiem humanizmu, gdy pacjent nie jest w stanie się obronić bo ma zaawansowaną demencje to członkowie rodziny mogą zadecydować o uśmierceniu swojego członka rodziny.

  A przecież nie we wszystkich rodzinach chorzy obdarowywani są miłością ze strony członków rodziny, empatią, pomocą a nawet zainteresowaniem.

  Znieczulica w pełni słowa tego znaczeniu.

  Tego pokroju ludzie stanowią prawo, rządzą krajem i co najgorsze są pracownikami w służbie zdrowia, lekarzami, pielęgniarzami, "opiekunami" gdy w pewnym momencie chory jest uciążliwy bo wszystko należy robić, dbać o jego higienę, żywienie, toaletę, by żył.
  To rodzina, opiekunowie, służba medyczna by pozbyć się obciążenia korzysta z prawa do zabijania i skazuje bezbronnego chorego na śmierć.

  Co innego jak pacjent jest w pełni sprawnego rozumu i sam chce skrócić swoje cierpienie bo wie że umrze i nie chce przeżywać koszmaru bólu. Jest nieuleczalnie chory i świadomie wybiera swój kres.

  Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 02:54:06
  Zgoda w 100 procentach, że to ma podstawowe znaczenie.
  W Europie Zachodniej, często rodzice płacą dzieciom za to że pomogły w pracach domowych. Więc robią to nie bezinteresownie.
  Z poczucia ludzkiej pomocy starszym rodzicom a z oczekiwania zysku, zapłaty.

  Wina leży u podstaw wychowania. Naturalnie są winni rodzice którzy płacą za pomoc, lub nie okazują ciepła, uczuć dziecku a pieniądze dawane dziecku zastępują rodzicielską miłość.
 • @Zawisza Niebieski 02:54:06
  Ja opiekuje się od lat moją Mamą, w tym roku będzie mieć 95 lat.
  Jest zupełnie bezradna, robię wsztstko, dosłownie wszystko by była zdrowa i żyła więc wiem w 100 procentach jak to jest.

  I dziekuję Bogu z całego serca że jest pod moją opieką i że żyje, gdy byłem dzieckiem od obojga rodziców miałem miłość i serce, zawsze.

  Pozdrawiam :)
 • A mnie zainteresował inna sprawa tej smutnej historii.
  Nie chodzi mi moralny aspekt tej sprawy, a zupełnie pragmatyczne podejście do problemu opieki zdrowotnej.

  //Ale ten wybór nie oznacza iż w dniach siły to będziesz z nimi, ale gdy będziesz potrzebować pomocy, to znowu o pomoc Polaków poprosisz.//

  Tekst sugeruje, że w Polsce chory Polak miałby większe szanse przeżycia niż w angielskim szpitalu. Jest to trochę dziwne, bo Anglicy bardzo są dumni ze swojej organizacji opieki zdrowotnej, a Polacy na swoją ciągle narzekają.
 • Payday.
  Polscy czyścibuce czy Europejczycy?
  W czasie dziania się tej tragedii upadku ludzkości.
  Rozumianej jako przymiotnik, mój Ojciec (75lat) powiedział:
  dlaczego nie protestują masowo Polacy pracujący w Anglii.
  Grożąc zbiorowym odejściem z roboty i powrotem do Polski??
  Dla Angoli to byłby cios.
  Gorszy niż nawet zerwanie tzw. stosunków.
  Ja: bliższa koszula ciału.
  A co do stosunków? Popatrz na los naszych weteranów wojennych na angielskim śmietniku historii.
  Oni Tam Już się czują "lepsi" od polaczków(celowo z małej) choć wielu regularnie Tu wraca.
  To sumienie mierzone na funty, przeliczone wg. kursu w kantorze i opinii "zwycięzcy" przyjeżdżającego "anglikiem" do rodziny.
  Nic to że na miejscu mogą być za plecami nazywani "czarnuchami", faszystami, damned catholic- ami, butlerami.
  I to bez narażenia na zarzut rasizmu czy mowy jakiejśtam.
  Można zamknąć uszy i oczy.
  Pamiętać tylko o payday.
  Dumny Albion?
  A może pełen kompleksów z powodu utraconej prawdziwej geograficznej hegemonii.
  Pozostało City, mogące runąć od pierdnięcia dyktujących kursy i tendencje.
  Nawet Indusów i innych obywateli byłych kolonii traktuje się lepiej i mają to zagwarantowane.
  Czy to co stało się na oddziale jest uważane za swoiste zwycięstwo nad słabą Polską?
  Być może.
  Czy jako zapowiedź cichego przyzwolenia dla ew. kolejnego ataku i bierności, bo to przecież slaves.
  Paradoksalnie, właśnie położenie i oddzielenie od Europy, również zgniłej do cna może się na Anglii zemścić.
  W razie zmasowanego uderzenia bronią masowej zagłady zostanie pustynią, możliwe że otoczoną kilkusetletnią kwarantanną.
  Zginęłoby wielu naszych. Ale... ich wybór.
  W stosunkach Polsko Angielskich na chwilę odsłonięto kurtynę nomen omen, kurtuazji.
  Pokazali swe zbiorowe oblicze.
  Ale... ich wybór również.
  And the day of payment is coming.
  Także dla nich.
  AVE.
 • @brian 08:17:27
  //Dumny Albion? //

  Dumny?
  Nie ma.I nigdy nie było.Perfidny Albion to owszem,taka figura istnieje i są ku temu poważne powodu. https://fr.wikipedia.org/wiki/Perfide_Albion
 • @brian 08:17:27 Uważam, że Brytyjczycy dokonali prawnego morderstwa.
  Nasz rodak został w imię prawa zamordowany w Wielkiej Brytanii. Ale to żona podobno „poprosiła” aby go zamordować. To strasznie w takim miejscu oczekuje się pomocy a nie śmierci. Ten straszny Putin pozwolił leczyć się zagranicą rywalowi (wrogowi) politycznemu Nawalnemu a sojusznicy Anglicy nie pozwolili leczyć się Polakowi w Polsce. To ma być sojusznik? Co za kraj. A Angole to narodek tchórzy, oszustów i zbrodniarzy! Okradli wszystkie biedne narody tego świata i wymyślili Obozy Koncentracyjne. Ale silniejszym zawsze lizali dupę tak jak Hitlerowi w Monachium !
 • @ikulalibal 08:33:18
  Był czy nie.
  Ironizowałem.
  Dumny?
  Od zawsze?
  Wskaźnik morderstw i korupcji we władzach w ramach ówczesnej średniej.
  No i jak na owe czasy, nowoczesne trucizny.
 • "Anglicy zagłodzili Polaka w śpiączce…"
  ----------------------
  To jest swoisty przykład erozji człowieczeństwa. Nie zastanawiałem się - czy tak było, że w narodach słowiańskich od zawsze było więcej tego człowieczeństwa - czy może wszyscy zaczynali od jednakowego poziomu tegoż człowieczeństwa.
  Wniosek?
  Obserwując dzisiaj pozom degrengolady dzisiejszego, tzw. zachodu - można przyjąć, że tylko człowieczeństwo gwarantuje dalsze trwanie człowieka na Ziemi. Brak człowieczeństwa - do zjazd człowieka w niebyt - bo zaczyna się od tego, że lepiej, taniej, wygodniej, szybciej jest zabić - niż utrzymywać przy życiu i szukać sposobów polepszenia tej sytuacji dla wszystkich - bo tylko w ten sposób można szukać ludzkiego rozwiązania.
  Na koniec - wobec powyższego - nie zapominajmy, że ci - co to ich ojcem jest diabeł - cały czas uszczuplają nas z tego człowieczeństwa wszelkimi możliwymi sposobami.
 • @Anna-PK 03:34:23
  Pani Anno, gdy uczyłem się języka angielskiego co roku wyjeżdżałem do Wielkiej Brytanii na 2-3 tygodnie do szkółki. Jeśli chodzi o tę podstawową, ogólnodostępną służbę zdrowia Anglicy na nią narzekali równie z nami. Dumni są z tej za którą trzeba dodatkowo płacić. Ale z drugiej strony oni latają do lekarza po najdrobniejsze witaminki, w aptekach nie ma nikogo, kto by był w stanie doradzić w stylu, mam opryszczkę, czym ją potraktować.
 • @Alfax 02:54:27
  Tak, znieczulica, która od ok. 20 -30 lat jest celowo zaszczepiana młodemu pokoleniu przez zwyrodniałe teorie psychologiczne, wmawiające dzieciom, że rodzice to "toksyny" i dla własnego dobra należy zerwać z nimi kontakty, wykrzyczeć urojone krzywdy, porzucić jak zużyte odpady.Rodzice stają się dzisiaj kozłami ofiarnymi frustracji i niepowodzeń dorosłych dzieci, okupujących gabinety psychoterapeutów. Teorie dość szybko przyjęły się w nowoczesnym społeczeństwie dla wspólnych korzyści. Jedni zyskują w ten sposób dużą kasę, drudzy rozgrzeszenie z własnego nieudacznictwa. Przypuszczam, że to pokolenie coraz intensywniej będzie się domagało eutanazji dla najbliższych. Jest ona bowiem naturalną konsekwencją współczesnego wychowania. Zresztą już przecież można zwłoki rodziców, rodzeństwa, współmałżonka, dziecka wrzucić do gnojówki czyli "skompostować". Na tym gnoju taka ładna roślinka wyrośnie. Gdy myślę o swojej śmierci, to jednak eutanazja wydaje mi się czymś lżejszym niż śmierć głodowa. Ale gnojówka - to już za dużo.
 • @Alfax 03:11:38
  Myślę, że dają i pieniądze i miłość i z tych dwu wartości tylko pieniądze demoralizują.
 • @Anna-PK 03:34:23
  Może ten konkretny Polak tak, bo zrobił się wokół niego szum medialny, angażujący najwyższe władze państwowe. Ale tysiące dzieci po wypadkach i z rzadkimi wadami genetycznymi, nie mają żadnych szans na leczenie jeżeli po prostu nie mają pieniędzy. W Ośrodku Talara z chorych w śpiączce drą kasę bezlitośnie a jak nie masz, to zdychaj.
 • @
  KŁAMLIWA IDEOLOGIA AUTORA!

  Cytat z powyższego Artykułu:

  "Ale nie zauważamy, że mentalność katolicka różni się od protestanckiej i temu się dziwimy dopiero „po szkodzie”. Najprościej to wyrazić taką przypowieścią. Widzisz biednego co żebrze, bo nie ma co na śniadanie zjeść. Katolik da mu rybę, niech się pożywi, a protestant da mu wędkę, niech sobie rybę złowi. Ale jutro idąc do kościoła przy bramie katolik zobaczy tego samego głodnego, czekającego na kolejną rybę, zaś protestant, już tego głodnego nie zobaczy, bo rano obdarowany wędką pójdzie nad rzekę i kolejną rybę, na swe śniadanie złowi, co zaspokoi jego głód".

  ***

  No więc zrobili to Anglicy (jak w tytule) czy protestanci (jak w dalszej części Twojego Artykułu)? Radzę się zdecydować!

  W zasadzie znałem kilku protestantów. Nie jest mi blisko do nich... Wręcz jest mi daleko, jednak powyższe zdania to czyste przemycenie ideologii i traktowanie wszystkich z góry.

  Na jakiej podstawie Szanowny sugeruje, że dokonali tego morderstwa protestanci?
  No? Spytał Szanowny jednego, drugiego czy dziesiątego lekarza w tym mieście? Nie? O to niedobrze, ponieważ Szanowny może okazać się czasami oszczercą i rozsiewcą nienawiści.

  Może niedługo za namową Szanownego ludzie krzyczeć będą "na szubienicę z nim" lub będą zachowywać się jak te NIEKTÓRE chore kobiety strajkujące w różnych miastach i domagające się prawa do zamordowania dzieci.

  Całe szczęście, że nie jestem ani katolikiem ani protestantem, bo może jakiś Zawisza Niebieski mieszkający w Anglii napisałby, że Anglika zagłodzili katolicy!

  Współczuję Rodzinie, współczuję bliskim i powiem Wam, że mordercy mogą być tak wśród protestantów, katolików, Świadków... Badaczy. No ale Ty Kolego wiesz lepiej: Lekarze zabili Polaka bo byli... protestantami! Chłopie, ci lekarze byli przede wszystkim Anglikami i tylko Anglikami. No chyba, że któryś się zemścił za spalonego na stosie Husa. Głupia konkluzja prawda? Tak! Podobnie jak powyższy wpis! Chyba sam siebie wrzuciłeś na JEDYNKĘ! U mnie masz jedną gwiazdkę choć w zasadzie nie powinienem w ogóle oceniać tego artykułu!

  PS

  W tym komentarzu pominąłem fakt, że jesteś człowiekiem niewierzącym!
  Tak! Do tego faktu się nie odniosłem!

  No i czy prawdą jest, że to Anglicy zagłodzili Polaka? A może to uczynili NIEKTÓRZY Anglicy, albo NIEKTÓRZY Angielscy lekarze?

  Ja to przynajmniej wiem, dlaczego Protestanci poniżają Pana Boga ale zdaje się, że Ty podałeś im tym artykułem wędkę i rzuciłeś im na odchodne by sami sobie złowili jakąś rybę!

  ***

  Jeszcze jeden wtręt! Autor pisze:

  „Mam pełen szacunek dla Ewy Błaszczyk, jako matki, bo sam wywodzę się z rodziny w której kobiety dla dzieci poświęcały swoje życie, ALE NAWET GDYBY DZIŚ JEJ CÓRKA SIĘ WYBUDZIŁA TO TYCH LAT ŚPIĄCZKI NIGDY NIE NADROBI.
  Prawo natury, a więc boskie mówi, że przeżywają i dają potomstwo jednostki najlepiej przystosowane. Pozostałe stanowią pokarm dla drapieżników, które też muszą swe potomstwo wyżywić".

  PRAWO BOSKIE DOTYCZĄCE CZŁOWIEKA RÓWNIEŻ MÓWI, ŻE PRZEŻYWAJĄ JEDNOSTKI NAJLEPIEJ PRZYSTOSOWANE? Nie! Prawo Pana i Boga Jezusa Chrystusa tak nie mówi. To prawo szatańskie doprowadziło Ziemian do głodów, morów, wojen i rewolucji. To sprzeciwianie się Bożym Prawom miłości do Pana Boga i bliźniego doprowadziło do degradacji człowieka.

  Czy TY w ogóle wiesz o czym piszesz?


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @ikulalibal 01:43:49
  Tylko, że tutaj Ewa Błaszczyk chciała tego pacjenta do swojej kliniki. Nie zdiagnozowano śmierci mózgu. Dlaczego nie chcieli go puścic?
  Jest jeszcze inna kwestia. Nasi politycy twierdzili, że załatwili umierającemu paszport dyplomatycnzy. Kwestia czy mówili prawdę, czy kłamali? Bo jak mówili prawdę, a Anglicy nie pozwolili naszym zająć sie formalnym "dyplomatą" to by znaczyło, że nas olali. A nie słyszałem aby ich ambasador była wzywana do polskiego MSZ. A ni protestów polskiej ambasady w Londynie
 • @Zawisza Niebieski przed muzułmanami oni mieli respekt
  https://media.wplm.pl/thumbs/ed6/OTYwL3VfMS9jY181MWMxNC9wLzIwMjEvMDIvMDIvMTAyNC81NzYvZWEyYzViOTRiZTIyNDkyMmIxOGM4MDI0NDRhZWRkY2EuanBlZw==.jpeg

  Pięciolatkę udało się zabrać z Wielkiej Brytanii. I uratować. Brytyjczycy zaakceptowali wyrok islamskiego sądu. ZOBACZ uzasadnienie.. Pięciolatka dotarła na leczenie do Włoch po tym, jak jej rodzice wygrali sądową bitwę. Tafida Raqeeb była na leczeniu podtrzymującym życie w Royal London Hospital od czasu urazu mózgu w lutym 2019 r. Podobnie, jak w przypadku maleńkiego Alfiego Evansa, a także pana Sławomira z Polski, resort zdrowia próbował zablokować próby zabrania jej do szpitala. Ostatecznie trafiła jednak do placówki dziecięcej w Gaslini w Genui. Pytany o tę kwestię w tygodniku „Sieci” Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości i pełnomocnik rządu ds. praw człowieka, który zaangażował się w walkę o leczenie zmarłego w ubiegłym tygodniu Polaka przebywającego w angielskim szpitalu, to właśnie Wielka Brytania wybiórczo stosuje prawo międzynarodowe. Zlekceważyli naszą walkę o Polaka, zlekceważyli też walkę o życie malutkiego Alfiego Evansa, mimo że miał włoski paszport, a o jego transport do Włoch starał się sam papież. Ale zgodzili się uratowanie pięcioletniej dziewczynkę z Bangladeszu, akceptując wyrok islamskiego sądu przypomniał w tygodniku “Sieci”. 3 października 2019 r. Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa orzekł, że nie ma żadnego uzasadnienia dla powstrzymania wywozu dziecka za granicę. Sąd stwierdził w tej sprawie, że dylemat, jaki stawiają sprawy dotyczące, tak jak w tym przypadku, odebrania życia i kontynuowanie leczenia dziecka opiera się na fakcie, że odnosi się on, co wielu uważa za przerażające, ale pozostaje również uświęcone moralnie, ponieważ życie trwa. I dalej: dla lekarzy zajmujących się leczeniem takich przypadków, widziane przez pryzmat medycznego dobra, życie jest w najlepszym razie ledwie widocznym cieniem obciążony daremnym leczeniem lub, w najgorszym przypadku, zwykłym zapomnieniem. Dla rodziców, jest widziane przez pryzmat trwałej miłości i nadziei, że życie jest wciąż wyblakłym klejnotem, z którego ciało nie zostało jeszcze okradzione. Dziewczynka żyje do dziś. W tym kontekście orzeczenie tego sądu w tym postępowaniu jest poważne, wieloaspektowe i złożone. Sąd wydał zgodę na transport dziecka. Sąd zaznaczył przy tym, że musi ignorować zachęty mediów i kampanie, petycje oraz grupy nacisku, poglądy poinformowanych i niedoinformowanych komentatorów i autorów opinii. Sąd nie zrobił tego, ponieważ poglądy i opinie tych różnych kręgów wyborczych są w jakikolwiek sposób niepożądane lub nieważne, ale raczej dlatego, że decyzje Sądu w tych najbardziej wymagających sprawach są określane wyłącznie przez zastosowanie prawa, w celu podjęcia decyzji w sprawie przełomowa kwestia interesu. Dr Andrea Moscatelli, szef oddziału intensywnej terapii w szpitalu dziecięcym Gaslini mówił, że jego zadaniem jest zoptymalizowanie wsparcia funkcji życiowej. “Nawet jeśli uznamy to za mało prawdopodobne, ponieważ uszkodzenie mózgu jest niszczące” - zaznaczył. Matka dziecka mówiła, że tuż po przyjeździe do Włoch, córka była rozbudzona, spokojna, przewracała głowę na boki.
  Brytyjscy specjaliści argumentowali wcześniej, że jakiekolwiek dalsze leczenie Tafidy, u której doszło do krwotoku mózgowego, byłoby daremne. Szefowie Barts Health NHS Trust, który prowadzi szpital w Whitechapel, powiedzieli, że zakończenie leczenia podtrzymującego życie Tafidy leży w jej najlepszym interesie. Lekarze w Londynie argumentowali, że Tafida nie mogłaby czerpać korzyści z dalszego życia i powinna mieć „godność spokojnego umierania”. Rodzice Tafidy, oboje praktykujący muzułmanie, argumentowali, że prawo islamskie mówi, że tylko Bóg może podjąć decyzję o zakończeniu jej życia. Autor Edyta Hołdyńska


  Ps...Polska może się co najwyżej obruszać i dąsać, a mahometańczycy mogą urżnąć łeb nawiedzonemu urzędasowi, więc nie będą z nimi zadzierać. W tym przypadku widać, że siła oddziaływania muzułmanów jest większa aniżeli katolików… Muzułmanów boją się, bo oni są bezwzględni i mogliby posunąć się bardzo daleko wobec lekarzy czy sędziów… Tolerancja Anglików kończy się tam, gdzie zaczyna katolicyzm. Islam to co innego, islamu zwyczajnie się boją. Anglicy jak większość Europejczyków boją się tylko islamistów, pozostałych mają w nosie. Żyjemy w czasach kiedy siła stała się argumentem, a nie siła argumentu. Mordercy jak widać rozumieją tylko argument siły. Żałosne. Tylko dlaczego nazywają się ludźmi cywilizowanymi? Wyobrażacie sobie ten dżihad, gdyby dziewczynkę zagłodzono w szpitalu w Anglii? Wygląda na to, iż w przypadku Tafidy, sędziowie uwzględnili przede wszystkim ich własny komfort życia czy nawet bezpieczeństwo. Ciekawi też jakiego pochodzenia są i jaką religię wyznają ci sędziowie? W przypadku Tafidy zachodziło realne zagrożenie, że banda terrorystów wysadzi szpital wraz z personelem w powietrze, więc woleli wypuścić małą z łap……Bo wiedzieli, że islamiści im tego nie darują. Sędzia zapłaciłby własnym życiem za wydanie wyroku śmierci na dziecko islamskie. Smutny wniosek ale jedyny jaki się nasuwa. Powinniśmy (Polacy, Katolicy, Chrześcijanie) zradykalizować jak skrajni wyznawcy Mahometa i stanowić realne zagrożenie odwetowe, którego m.in Brytyjczycy się boją i z tym się liczą.
 • @Wican 13:45:33
  Gdyby Polak był muzułmaninem lub żydem a jak nie to ulice by płonęły! No i Polonia położyła lachę. Jakby Polacy w Anglii wysadzili w powietrze to i owo, to i pana Sławomira by wypuszczono. BTW, czy prokurator w Polsce wszczął sprawę o morderstwo w angielskim szpitalu a jeżeli nie, to dlaczego? WB zamordowała Polskiego dyplomatę a prze sądem islamskim się ugięła jesteśmy traktowani przez WB jak państwo drugiej kategorii a podobno byliśmy strategicznym partnerem WB nie było Pana premiera stać nawet na symboliczny gest wycofanie ambasadora do Polski! Po prostu nasza obecna dyplomacja i szacunek w cywilizowanym świecie jest poniżej Bangladeszu. My mamy niedojdę Morawieckiego i Raua z innymi żydami w rządzie unii niewolności i byłych działaczy z PO. Bangladesz ma silniejszą dyplomację widać nie mają koszernych.
  Polska w rozmowach z obcymi powinna nauczyć się AROGANCJI. Mówić tu jest Polska. Tak jak rząd Australii z Google. Inaczej zawsze nas będą olewać.
 • @Zawisza Niebieski
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16122584211d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Ahmed jako front burzowy czyli kolejne politycznie poprawne kretyństwo z Niemiec (FELIETON)
  Ahmed jako front burzowy czyli kolejne politycznie poprawne kretyństwo z Niemiec (FELIETON)
  02.02.2021 12:00


  prnt scrn taz.de

  Idiotyzmy polityki (i propagandy) migracyjnej przypominają rzucenie kamienia w wodę, po którym robią się coraz szersze kręgi. Po prostu trzeba wciskać propagandę wszędzie i zawsze. Ostatnio także do... prognozy pogody. Tak – dobrze państwo przeczytali. W Deutschlandzie nawet prognoza pogody ma oddawać pozytywny przekaz z tłem migracyjnym. Na początek poszedł niż Ahmed. Ponieważ w pierwszych tygodniach 2021 roku na mapach pogody pojawią się niże i wyże o takich, często bardzo egzotycznych (czasami bardzo swojskich), imionach. Jednak nie jest to ostatnie słowo propagandzistów multi-kulti w IV Rzeszy. W swojej kolejności czekają: „Goran”, „Chana” oraz... „Bartosz” i „Bożena”.
  Kretynizmu multi-kurwti nowy poziom

  Fragment mapy pogodowej z nowymi imionami to nowa strategia zaprzyjaźniania niemieckich Niemców z importowanymi Niemcami. Otóż „nietypowe imiona dla zjawisk atmosferycznych to efekt kampanii "Wetterberichtigung" (pol. korekta pogody), zorganizowanej przez platformę internetową "Neue deutsche Medienmacher*innen" (NdM), we współpracy z podobnymi dwiema platformami ze Szwajcarii i Austrii. Wykupiły one razem prawa do nadania imion wybranym przez siebie 14 niżom i wyżom”.

  Bożence to dajcie podwyżkę i normalne świadczenia

  Zachwyceni piewcy politpoprawności ogłosili, że „to coś więcej niż poprawność polityczna”. I tak niemiecka dziennikarka Ferda Atama, przewodnicząca "Neue deutsche Medienmacher*innen" ogłosiła: „Zróżnicowanie imion zjawisk pogodowych jest wyłącznie krokiem symbolicznym. Ważne dla nas jest, aby zróżnicowanie społeczne wszędzie stało się wreszcie czymś normalnym i naturalnym”.

  I tak niemieckie media z „Deutsche Welle” na czele informują z niewypowiedzianą dumą informują, że „kierowana przez Ferdę Ataman organizacja zabiega o zróżnicowanie w świecie medialnym i wraz ze wspomnianymi partnerami ze Szwajcarii i Austrii domaga się, żeby w każdej audycji i przy poruszaniu każdej sprawy przedstawiać i pokazywać nie tylko białych ludzi”. Dlatego jest ta cała akcja, której „ organizatorzy podkreślili na Twitterze, że nasze społeczeństwo jest zróżnicowane, zamieszczając animowaną mapę z nowymi imionami niżów i wyżów”. Może zaskoczę piewców politypoprawności i multi-kurwti, ale „Bożenka” z Polski jest biała. I wcale nie potrzebuje, żeby na jej cześć nazywano nadchodzący znad Morza Niemieckiego front burzowy. O wiele bardziej potrzebuje, żeby przy jej pracy polegającej na przewijaniu, zakładaniu pampersów i podcieraniu tyłka dogorywającym SS-manom (zawsze mnie głęboko zastanawiała żywotność złych ludzi) miała w taką samą pensję, jak pielęgniarka niemiecka. I tak samo jak ona pełny pakiet świadczeń. A nie była wykorzystywana przez niemieckie agencje pracy.

  To jest realny problem, a nie to, czy jakiś wyż, albo niż ma imię na cześć pustynnego proroka, którego wyznawcy dzisiaj nadają ton polityczny w całej Zachodniej Europie. A ichnie gangi rządzą Berlinem i Niemcami.

  Jesteśmy zróżnicowani i to trzeba ukazać

  Co ciekawe „zainicjowaną przez siebie akcję pogodową te trzy organizacje reklamują na stronie internetowej NdM jako małą korektę pogody, ale wielką korektę dla naszego społeczeństwa", które w coraz większym stopniu tworzą dzieci i wnuki imigrantów z innych obszarów kulturowych”. Tak więc parafrazując Bareję - „jest to miś na miarę naszych możliwości”. Jednak nie jest to ostatnie słowo, ponieważ ambicje intelektualnych popaprańców z „Neue Deutsche Medienmacher*innen” idą dalej. Znacznie dalej. I to w kierunku, który może tylko przerażać. Otóż ubzdurali sobie i się tego domagają, żeby do roku 2030 „udział dziennikarek i dziennikarzy z rodzin imigranckich w niemieckojęzycznych mediach wyniósł 30 procent. Ponieważ w tej chwili, jak się ocenia, sięga on od 5 do 10 procent”. Dlaczego? Ponieważ „w niemieckim społeczeństwie udział obywateli z tak zwanym tłem migracyjnym wynosi już około 25 procent. Chodzi tu o osoby, które albo przychodząc na świat nie miały obywatelstwa niemieckiego albo obywatelstwa RFN nie miało przynajmniej jedno z ich rodziców”. I oni mają kształtować politykę informacją w politpoprawnych mediach głównego ścieku.

  Jak widać, wiek XXI to czas nieskończonych kretynizmów i parytetów. Z drugiej strony miło, że państwo niemieckie rozpada się i rozkłada szybciej, niż nasze. A multi-kulti pięknie się do tego przyczynia.

  Autor: Piotr Stępień
  Źródło: prawy.pl
 • @kula Lis 69 16:10:38
  A nasi w GB co?
  Ano uszy po sobie i do arbeitu.
  Zamiast przez choćby jednoczesny jednodniowy strajk zatrząść Brytolami.
  A tak.
  Dali się jak zwykle je...ć na Funty.
  Szterlingi.
  Jak to napisałem na początku?
  Czyścibuce.
  I tyle.
  A do Anglików: zamiast pamiętać do końca zasługi Polaków także te w Bitwie o Anglię, zachowujecie się jak małe wredne obszczymurki.
  I co z tego ze rasy corgi.
  Obszczymurki.
  Dlatego i was czeka los Niemiec, Francji i Holandii.
  Taa.
  Allah Akbar.
  Uczcie się zawczasu.
 • Bez wątpienia najlepsza notka, jaką czytałem twojego autorstwa
  nie podoba mi się jeno tytuł, w którym jest "Polaka". Jakiego Polaka? Zbiega, co chciał być angolem.

  Dobra sentencja
  "Urodził się Polakiem, jego rodzina, ojczyzna zapewniła mu utrzymanie w dzieciństwie, opiekę zdrowotną, wykształcenie na poziomie jaki był w konkurencji z rówieśnikami zdobyć, z jakiego był w stanie skorzystać z tego co Polacy oferują każdemu polskiemu dziecku, co w system edukacji wstępuje. On jednak po skorzystaniu z tego co dała mu ojczyzna, zdecydował się swoją młodością, swoją siłą, swoimi umiejętnościami wesprzeć inne społeczeństwo, ono nie dało mu nic w dzieciństwie, gdy się kształcił, ale za jego pracę zapłacili lepiej, niż mogli Polacy."

  Należy dodać, iż płacił podatki na angielskie bomby, które mogą spaść na głowy nasze i jego rodziców, bo z UK nigdy nic nie wiadomo.

  Polska postąpiła podobnie. Najpierw Kuroń przekonał Polaków, że wyjście Polski z ustroju socjalistycznego nie rozwali ZSRR, bo przecież jesteśmy tylko małym kółkiem, potem to wyjście okazało się jak dziura w tamie, a na koniec związaliśmy się sojuszem z wrogim obozem. Zdrada. Czas się zastanowić, czy gdybyśmy nie przyczynili się do budowy jednobiegunowego świata, to czy wtedy pojawiłby się świrus?
 • @ikulalibal 01:43:49
  To może najlepsze jest polskie rozwiązanie. Jak trudno postawić diagnozę, albo się pacjenta "nie lubi", to się w szpitalnej sali otwiera na noc okno i pacjent schodzi na zapalenie płuc. Łatwo wypisać akt zgonu.
 • @Zawisza Niebieski 02:32:31
  Zamiast rozważać problemy z zabijaniem niepełnosprawnych nienarodzonych, może warto powstrzymać się od ich płodzenia.

  No, ale to już jest intelektualnie za trudne.
 • @Alfax 02:54:27
  "gdy pacjent nie jest w stanie się obronić ... to inni ... decydują jego uśmierceniu"

  wracamy do zwyczajów zwierzęcych, precz człowieczeństwo.
 • @Alfax 03:20:16
  Też tak robiłem, do czasu gdy nie obroniłem jej przed zabójcami w szpitalu.
 • @Anna-PK 03:34:23
  W notce nie chodzi o szansę, tu, czy tam, tylko o to, że się na nas wypiął. Na nas, należących do innej cywilizacji.
 • @viridiana 10:15:54
  "zwyrodniałe teorie psychologiczne" kształtują całe nasze życie, a nie tylko wychowanie dzieci. Kształtują prawo. Gdyby dziś rodzice mnie tak wychowywali jak za komuny, to poszliby do więzienia i odebrano by im prawa rodzicielskie.
 • @Alfax 02:54:27
  Gorzej jak fundusze emerytalne bankrutują i w ten sposób chcą się pozbyć ,,wydatków,, wvpostaci emerytur, rent i opieki lekarskiej.
  Dla nich taka eutanazja to świetne wyjście z trudnej sytuacji.....
 • @kula Lis 69 16:10:38
  Jak się gada z anglosasami, to jedna dłoń jest na przewitanie, w w drugiej za plecami trzymasz bejsbola, wiedząc , że gadasz z bandytą.
 • @57KerenOr 13:07:32
  Nie byłbyś sobą, gdybyś nie napisał "KŁAMLIWA IDEOLOGIA AUTORA!". Rozumiem, że jedyną prawdą są twoje "bajki biblijne" oparte na wyrwanych z kontekstu cytatach z Biblii. Ale nie o to w tym tekście chodzi. W Wielkiej Brytanii religią dominującą jest anglikanizm, religia powstała po to, by pewien król mógł poślubić inną kobietę, którą w kilka lat później ściął. Prawdą jest też fakt iż jeżeli popatrzymy na PKB na mieszkańca w krajach w których dominujący jest protestantyzm, PKB jest wyższy niż w krajach katolickich. Da się również wykazać korelację między religijnością obywateli i poziomem zamożności. W krajach biedniejszy wyższa religijność. To są założenia prawdziwe, będące podstawą do rozważań. Teraz postawmy sobie pytanie, dlaczego? Tez może być przynajmniej kilka. Jedną jest wpływ Dżumy, która zabijając większą populację ludności Europy spowodowała, że praca ludzka stała się droga, zmieniono gospodarkę z wymiany towar za towar na towar za pieniądze, co pchnęło gospodarkę. Brak ludzi wymusiło powstawanie maszyn, ludzi wyspecjalizowanych, rzemieślników. Drugą ciekawą teorią jest to co tu opisałem, czyli daj wędkę którą sobie rybę złowi i dziś i jutro a nie rybę, którą zje i jutro znów będzie głodny. Zauważalne jest, że w krajach w których dominuje protestantyzm, promowana jest postawa, nazwijmy ją "od pucybuta po milionera".
 • -------- POPATRZCIE TU !!
  https://www.youtube.com/watch?v=pYkP3DBcrkc
 • @Zawisza Niebieski 18:43:02 Zamożność protestanckiej północy
  i bieda katolickiego południa wynika z innej organizacji pracy.
  (Co do tego, że katolicy są niezwykle dobroczynni, to przypominam sobie obozy pracy dla Polaków we Włoszech, kilanaście lat temu.)

  Protestanci po reformacji, wprowadzili obowiązek nauczania pisania i czytania Biblii. A skrome szkółki i takież koścółki, były budowane i opłacane przez właścicieli ziemskich dla wszystkich dzieci na jego ziemi. Tym sposobem u protestantów pojawiła się rewolucja techniczna, a u katolikow tylko Rewolucja Francuska.
 • @Zawisza Niebieski
  BREDNIE ZAWISZY.

  Szanowny pan Zawisza napisał;

  //Rozumiem, że jedyną prawdą są twoje "bajki biblijne" oparte na wyrwanych z kontekstu cytatach z Biblii.//

  Oj, Zawiszo, ty przewrotny człowieku, w tematach biblijnych tobie nie idzie w polityce również, najlepiej wychodzi tobie , robienie ludzi w konia.

  Nawet jeśli chodzi o logikę to marnie wypadasz. Nie myśl że Grzechu pisze pod wpływem nerwów , ja piszę tylko prawdę.

  Gdybyś miał trochę rozumu , nie nazwał byś Biblii i jej zapisków ,,bajkami'' , powinieneś raczej używać lżejszego języka.

  Jest takie chińskie powiedzenie: utnij sobie język, zanim on utnie tobie głowę''. Miłego wieczoru.

  http://m.neon24.pl/78779b852fca484567c6a9533056f2e0,0,0.jpg
 • @Anna-PK 19:01:44
  A Bawaria, albo Szeajcaria?
 • @zbig71 19:59:44 Szwajcaria jest dziełem Kalwina.
  A Bawaria to nie wiem, niemiecki "ordung" mniejszy może niż u Prusaków, ale to zawsze jakiś wzorzec do naśladowania.
 • @Zawisza Niebieski
  Sojusznicy ....... kurła . Salute 5*. Tu o sprawie Gibraltarskiej . "Śledztwo rozłoży się wtedy na lata, dopóki się nie dokopiemy do archiwów brytyjskich, bo wiadomo, że jeżeli królowa brytyjska podniosła tajność archiwów do 2050 roku, to nie ma żadnych szans, żeby je otworzyć wcześniej" .
 • Benefity
  Dla uprawnionych są jednakowoz bardziej sowite w tym kraju Nie ma co porównywać a toc zwykła ryba ( ze
 • @interesariusz z PL 16:52:43
  Panie Interesariuszu, jest takie powiedzenie, że gdyby ktoś wiedział, że się przewróci, to by się położył. Gdyby para wiedziała, że spłodzą dziecko niepełnosprawne, to pewnie powstrzymałaby się od seksu. Opowiem Panu sytuację autentyczną, ona była nauczycielką i miała nauczycielską przypadłość poważne problemy z głosem. Dostała silne leki. Po jakimś czasie, gdy już leki skończyła okazało się, że jest w ciąży. Płód miał poważny niedorozwój wielu narządów. Ona chciała usunąć, on mocno wierzący błagał ją, by urodziła. Dziecko nie dożyło 2 godzin, było poważnie zdeformowane, niektóre organy w formie szczątkowej. Ustalono, że przyczyną był jeden z leków, które brała nie będąc świadomą iż jest w ciąży.
 • @Zawisza Niebieski 18:43:02
  Ale wszystkie państwa obecnie zamożne, gdy startowały do swojej zamożności, były autentycznie religijne. Gdy zaczęły odchodzić od swoich religii, zaczęły się zwijać
 • @Anna-PK 20:04:29
  Szwabia? Taka Badenia Wirtembergia? W Bawarii wszedł tzw. pruski dryl (notabene wrzucony Prusakom przez hugenotów), ale nie w Szwabii. Inni Niemcy.
  A Prusy były wyjątkiem w tym niemieckim systemie, gdyż w pewnym momencie dynastia przyjęła kalwinizm a lud mimo nacoisków i szykan, pozostał luterański (choć miało być "czyj kraj, tego religia" a w Prusach to złamano, o dziwo). Aż władcy odpuścili
 • @Anna-PK 20:04:29
  Jeszcze północne Włochy. Też ubogie nie są....
 • @60grzegorz 19:25:05
  Widzisz, Grzegorzu tyle słów napisałeś i jakbyś nic nie napisał. KerenOr niewielkie pojęcie ma o katolicyzmie, gdzieś na poziomie ucznia religii z podstawówki, jak o nowości opowiada, coś co każdemu jest znane, w stylu, 24 grudnia to nie dzień narodzin Jezusa. W żadnym poważnym piśmie katolickim takiego stwierdzenia nie znajdziesz. Wyciągacie z Biblii cytaty i stosujecie je do wyjaśniania spraw dzisiejszych. Dobrze, Biblia zawiera przypowieści mające odniesienia do spraw ogólnych, zawsze istniejących. Ale np. brak rozumienia roli faryzeusza Pawła, brak rozumienia iż Nazarejczycy i Chrześcijanie inaczej pojmowali moment, gdy Jezus stał się Synem Boga, dyskwalifikuje was jako ludzi znających Biblię. Dlatego piszę iż opowiadacie swoją opowieść o Biblii nie mając podstaw wiedzy niezbędnej bibliście.
 • @Repsol 20:46:56
  Każdy Anglik czuje się pępkiem świata, a reszta to barbaria. Oczywiście, służący, czy to Hindus, czy też Polak to rzecz użyteczna, ale jak się popsuje to trzeba na nową wymienić. To nie są Amerykanie, przyzwyczajeni do wielokulturowości. Anglik pracujący w fabryce samochodów, chlubie przemysłu angielskiego u Hindusa będzie nadal w Pubie przy piwie twierdził, że ten Hindus jest jego służącym.
 • @zbig71 21:58:20
  Znam ludzi z północnych Włoch. Są to ludzie o mentalności tych, co jeszcze niedawno biedę klepali, ale dziś zastaw się a postaw się. Dla wielu z nich wartości materialne wyrażają wartość człowieka. Swego czasu usłyszałem taką wypowiedź. Iż samochód jaki posiadasz pokazuje ci kim jestem. Moja odpowiedź była krótka. Miałbym niskie mniemanie o sobie, gdyby samochód miał pokazywać moją wartość. Samochód jest dobry do wyrwania małolaty spod dyskoteki, ale w czym więcej?
 • @ninanonimowa 18:45:48
  Bardzo dobrze, że Pani to pokazała. PiS to dzisiejsza WRON. Kurski to Urban, zaś Kaczyński to Jaruzelski. PiSowska Policja niczym nie różni się od ZOMO. Mamy deja vu.
 • @Zawisza Niebieski 23:26:31
  Wszędzie takich spotkasz. W Holandii, gdzie zdarza mi się często przebywać, też tacy są, zresztą w Polsce także. Na głupotę i próżność nie ma rady.....
 • @Zawisza Niebieski 23:32:54
  To kto w takim razie jest Czekiszczakiem?!?!?!
 • @60grzegorz 19:25:05 Czyli KerenOrwe bajki o Biblii
  A jeszcze tak przy okazji. Ja waszych dowodów na moje pomyłki, niewiedzę się nie boję. Jeśli się pomylę to przyznam się do błędu.

  KerenOr boi się, bo za każdym razem, gdy głupotą, opowieściami dziwnej treści w swych tekstach się wykazał zbijałem go, wykazywałem czytelnikowi, jakie bajki biblijne opowiada. Wasz strach pokazuje, iż gdy nie macie argumentów, by swoje bajki obronić za bana uciekacie. To jest najlepszy dowód na wasze matactwa i nieuctwo.

  Głoś tezy, głoś swoje teorie ale później mniej odwagę, by podjąć się obrony przy kulturalnie wyrażonej krytyce, tak działa nauka. Naukowiec formułuje teorię, pokazuje dowody, a potem broni tego przed krytyką. Jak wiesz, ja zawsze argumentami się posługuję, argumenty podpieram zdaniem innych osób. A wy co? Banem swoją argumentację bronicie, a potem zza bana głosicie iż to wy mieliście rację.

  By przełożyć waszą działalność, dam taką przypowieść. Wyszedł "mędrzec" na plac, na drabince stanął, by go lepiej widzieli i głosi. Ludzie, ludzie papieże was okłamują, bo 2x2 jest 4 a nie 5. Ludzie postukali się w głowę bo przecież od dawna to wiedzieli. I zszedł "mędrzec" z drabinki, wstydem się spłonął, bo on miał honor, w odróżnieniu.

  Znajdź mi kogoś, kto ma choćby podstawową wiedzę o religii, co nie wie, że 24.12 to nie rocznica urodzin Jezusa, co nie wie, że za czasów Jezusa chrzczono dorosłych, nie dzieci, choć już wy nie wiecie, dlaczego to zmieniono. A to też podstawy wiedzy, której już nie macie.
 • @zbig71 00:10:17
  Tak, ludzi którzy nie mają nic w sobie, czym mogą innym zaimponować zwykle starają się imponować rzeczami materialnymi znacząco wykraczającymi poza ich możliwości finansowe. Ku temu służą przedmioty których wartością dodatnią, w stosunku do analogicznych przedmiotów jest naklejka firmy reklamowanej jako kultową. Swego czasu widziałem dziewczynę, co chwaliła się aparatem komórkowym z naklejką firmy Prado, jakby Prado była przodującym producentem aparatów komórkowych. Zwykle takich co chwalą się markami samochodów takich jak Mercedes, BMW itd. pytam, czy te firmy nie prowadzą serwisów naprawiających samochody, bo ich samochody się nie psują? Tego typu przedmioty są przeznaczone dla ludzi próżnych, ludzi którzy płacą za nie nie raz ponad swoje możliwości finansowe, zaciągają kredyty, by później latami je spłacać, by tylko pokazać się innym.
 • @Zawisza Niebieski 00:44:10
  Dokładnie, na szczęście jest sporo marek samochodowych i jest w czym wybrać. A jeśli ktoś kieruje się kryteriami, że kto jeździ czymś tańszym to jest kiepski, to sam wystawia sobie świadectwo. Najlepiej z kimś takim się nie zadawać. I problem znika jak mydlana bania.
 • @Zawisza Niebieski i All
  HE, HE, SAME ZONKI ZAWISZO NIEBIESKI...

  Jesteś śmieszny... I w Twoim wpisie pojawił się kolejny zonk. Napisałeś do Grzegorza:

  "Widzisz, Grzegorzu tyle słów napisałeś i jakbyś nic nie napisał. KERENOR NIEWIELKIE POJĘCIE MA O KATOLICYZMIE, GDZIEŚ NA POZIOMIE UCZNIA RELIGII Z PODSTAWÓWKI, JAK O NOWOŚCI OPOWIADA, COŚ CO KAŻDEMU JEST ZNANE, W STYLU, 24 GRUDNIA TO NIE DZIEŃ NARODZIN JEZUSA".

  ***

  Oooo... Ja nigdzie nie napisałem, że dzień 24 grudnia "to nie dzień narodzin Pana Jezusa". Nigdzie Zawiszo. To jednak Ty nie za bardzo znasz naukę Twojego Kościoła. Otóż Twój Kościół, którego nauk nie znasz a z wieloma się nie zgadzasz, wcale nie obchodzi dnia urodzin Pana Jezusa 24 grudnia. Ja o tym wiem, więc nie mógłbym napisać tej daty... No ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć?

  He, he... Twoja niewiedza jest powalająca...

  No i nie kłam Czytelnika. Wielokrotnie zwiałeś z dyskusji... Dlatego z Tobą raczej nie rozmawiam, ponieważ kłamiesz! No chyba, że będę musiał się odezwać... Tak jak teraz!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @Zawisza Niebieski 23:14:07
  // KerenOr niewielkie pojęcie ma o katolicyzmie, gdzieś na poziomie ucznia religii z podstawówki, jak o nowości opowiada, coś co każdemu jest znane, w stylu, 24 grudnia to nie dzień narodzin Jezusa. //

  Jest jest jeszcze jedna sprawa, a mianowicie uczeń Chrystusowy nie potrzebuje żadnej religii tego świata, wręcz jest odwrotnie. Biblia jest przesycona zaleceniami aby wyjść z religii w której się tkwi.

  Pan Bóg mówi - 2 Ks.Mojżeszowa
  20:2
  Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi Egipskiej, z domu niewoli.
  20:3
  Nie będziesz miął bogów innych przede mną.
  20:4
  Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych, które są na niebie wzgórę, i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią.
  20:5
  Nie będziesz się im kłaniał, ani im będziesz służył; bom Ja Pan Bóg twój, Bóg zawistny w miłości, nawiedzający nieprawości ojców nad syny w trzeciem i w czwartem pokoleniu tych, którzy mię nienawidzą


  Należy oczyścić się z haseł każdej ideologii, w której się tkwi - wyjść z Egiptu !!
 • @kula Lis 69 16:01:53
  Nie miałam wątpliwości, że Polak zostanie uśmiercony.
  Po tym, jak przebiegała nieudana próba wyrwania małego Alfiego Evansa ze znanego z afer szpitala Alder Hey. Przypominam, ze dziecko doznało poważnych NOP- ów po szczepieniach.
  ============================================
  ///Anglicy jak większość Europejczyków boją się tylko islamistów, pozostałych mają w nosie. Żyjemy w czasach kiedy siła stała się argumentem, a nie siła argumentu. Mordercy jak widać rozumieją tylko argument siły. Żałosne. Tylko dlaczego nazywają się ludźmi cywilizowanymi? Wyobrażacie sobie ten dżihad, gdyby dziewczynkę zagłodzono w szpitalu w Anglii? Wygląda na to, iż w przypadku Tafidy, sędziowie uwzględnili przede wszystkim ich własny komfort życia czy nawet bezpieczeństwo. Ciekawi też jakiego pochodzenia są i jaką religię wyznają ci sędziowie?///

  "Ciekawi też jakiego pochodzenia są i jaką religię wyznają ci sędziowie"
  ============================================
  Alfie Evans jest ofiarą starcia z przedstawicielami cywilizacji lucyferycznej (kłamstwa)
  https://www.churchmilitant.com/news/article/judge-sentencing-alfie-to-death-member-of-gay-uk-barristers
  tłum. automat.
  "MANCHESTER (ChurchMilitant.com) - sędzia w centrum sprawy Alfiego Evansa jest zwolennikiem gejów i członkiem Bar Lesbian and Gay Group (BLAGG), sieci prawników gejów w Wielkiej Brytanii. Wielokrotnie orzekał przeciwko rodzicom Evansa, reprezentowanym przez pro-life, pro-małżeńskie Christian Legal Center, które potępiło homoseksualizm jako jedno z „najbardziej znaczących wyzwań dla Bożego wzorca dla rodziny w dzisiejszym społeczeństwie”.

  Sędzia Anthony Hayden został powołany do Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości w lipcu 2013 r. I specjalizuje się w prawie rodzinnym i dziecięcym. W związku z nominacją BLAGG złożył gratulacje: „Mamy wielką przyjemność pogratulować Anthony'emu Haydenowi z okazji zbliżającej się nominacji”.

  Hayden jest także współautorem książki zatytułowanej Children and Same Sex Families, podręcznika prawnego na temat rodzicielstwa homoseksualnego, adopcji, praw dzieci i tak dalej. Książka jest opisywana jako przewodnik dla tych, „którzy udzielają porad i wsparcia rodzinom tej samej płci”.
  Wizerunek

  Sędzia Anthony Hayden jest autorem

  książki promującej prawną ochronę adopcji gejów

  We wstępie Hayden pisze, że książka odnosi się do „stale ewoluującej koncepcji rodziny”.

  „Jesteśmy teraz bardziej ostrożni z naszym językiem”, zauważa, zwłaszcza w świetle „szeregu przepisów dotyczących równości, które zapewniają ramy dla znacznie bardziej sprawiedliwego społeczeństwa w przyszłości i takiego, w którym możliwości dla dzieci są poszerzone, zachowując w centrum procesu prawnego ”.

  Chrześcijańskie Centrum Prawne (CLC), którego prawnicy reprezentują rodziców Alfiego, stoi na drugim końcu moralnego spektrum, odrzucając homoseksualizm jako atak na rodzinę.

  „Pełen miłości związek jednego mężczyzny i jednej kobiety jest normalnym kontekstem nadanym przez Boga narodzinom i wychowaniu dzieci” - czytamy w opisie strony internetowej WŻCH. „Ten wzorzec życia małżeńskiego był atakowany przez całą historię ludzkości. Rozwód, homoseksualizm i transseksualizm to trzy z najbardziej znaczących wyzwań dla Bożego wzoru dla rodziny w dzisiejszym społeczeństwie”.

  Siostra Christian Concern, WŻCh jest organizacją non-profit, która istnieje „po to, aby bronić chrześcijan w sferze publicznej i chronić wolność chrześcijan do życia zgodnie z ich chrześcijańskimi wierzeniami”.

  Witryna internetowa stwierdza: „Jesteśmy przekonani, że Jezus Chrystus i jego wzór życia to nie tylko właściwy sposób życia, ale także najlepszy sposób życia”.

  Podczas przesłuchania w nagłych wypadkach we wtorek po południu, kiedy Hayden ponownie odrzucił prośbę rodziców, by Alfie poleciał do Włoch na leczenie, sędzia skrytykował adwokata CLC Pavela Stroilova, nazywając go „oszukanym i fanatycznym młodym człowiekiem” za jego rzecznictwo w imieniu Evans.

  Pomimo oferty szpitala Bambino Gesu należącej do Watykanu, aby leczyć Alfiego, i przyznania mu obywatelstwa Włoch w zeszłym tygodniu, Hayden orzekł, że Alfie nie może opuścić kraju i musi poddać się planowi wycofania z eksploatacji zaproponowanemu przez szpital Alder Hey, co wiąże się z powolną śmiercią głodową.
  Wizerunek

  Setki ludzi protestowało przed szpitalem Alder Hey

  https://cdn.churchmilitant.com/images/uploads/PAY-ALFIE-EVANS-ALDER-HEY-PROTEST.jpg

  żądając uwolnienia Alfiego

  Szpital Alder Hey usunął rurkę oddechową Alfiego w poniedziałek wieczorem i wbrew wszystkiemu Alfie nadal żył. Po pierwszym pozbawieniu malucha wody i tlenu na dziewięć godzin, szpital ostatecznie ustąpił miejsca wielokrotnym prośbom rodziców o tlen i nawodnienie, chociaż nadal odmawia mu jedzenia.

  „Lekarze powiedzieli, że umrze w ciągu pięciu minut od wyjęcia go z aparatu podtrzymującego życie, ale jest tutaj 22 godziny później i nadal walczy” - powiedział Tom Evans na konferencji prasowej we wtorek.

  Kościół katolicki naucza, że ​​choremu pacjentowi nie można zabierać jedzenia i wody, jeśli będzie to bezpośrednią przyczyną śmierci pacjenta. Tylko w przypadku nieuchronnej śmierci - np. Dochodzi do zaniku narządów lub choroby, która zabije pacjenta przed pozbawieniem go pożywienia lub wody - można usunąć nawodnienie lub pożywienie. Alfie, który nadal żyje i oddycha bez respiratora, umarłby bezpośrednio w wyniku braku pożywienia.

  Po tym, jak Evans odwołali się od wyroku Haydena, Sąd Apelacyjny ogłosił we wtorek wieczorem, że przyjmie odwołanie. Rozprawa odbędzie się w środę po południu.

  „Wydaje dźwięki i oddycha. Nie zamierzam z niego rezygnować,” powiedział Tom Evans. - Alfie może jutro wieczorem być we Włoszech.

  Lotnicza karetka w Anglii i samolot wojskowy we Włoszech czekają w gotowości, by przewieźć Alfiego do Włoch, jeśli jego rodzice wygrają apel.

  Prezes szpitala Bambino Gesu, dr Mariella Enoc, powiedziała w środę wieczorem: „Rozmawiałam chwilę temu z Thomasem, ojcem Alfiego. W tej chwili Alfie ma maskę tlenową, ale musimy go przetransportować. Mając nadzieję na posunięcia dyplomatyczne. Czekamy na sygnał."
 • cd Maria.
  Tu w linku sporo zdjęć a nawet filmik pokazujący reakcje dziecka.

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-5344219/Parents-Alfie-Evans-arrive-court-day-two.html

  Dlaczego w Polsce istnieje przymus szczepień noworodków, nawet wcześniaków, małych dzieci ? Odmowa może być penalizowana, rodzice nękani ?
  Potem medycyniczne pytie opowiadać mogą o "wadach genetycznych". A cała rodzina do końca życia dziecka uginała się pod brzemieniem opieki nad niepełnosprawnym...

  Ohyda Inferna cywilizacji kłamstwa - lucyferycznej.
 • @57KerenOr 13:42:54
  Widzisz KerenOr, nie tylko nie masz pojęcia o nauce Jezusa to jeszcze kłamiesz w żywe oczy.
  https://57kerenor.neon24.pl/post/152256,dzisiaj-25-grudnia-a-wy-dlugo-spaliscie
  "Pan Jezus nie urodził się 25 grudnia. " Tak KerenOr, znakomita większość katolików wie, że Jezus nie narodził się 25 grudnia. Kościół tego nie twierdzi. Ale ponieważ nie znamy dnia narodzin Jezusa, czcimy fakt iż Jezus się narodził, a każdy dzień na to jest dobry, więc dlaczego nie?
  Tak KerenOr twoja niewiedza, twoja nieznajomość katolicyzmu, Biblii jest oszałamiająca. Ale cóż, opowiadaj dalej "BAJKI BIBLIJNE W WERSJI KERENOR." zza cenzury, bo przecież krytyki ludzi znających choć trochę naukę Jezusa twoje bajki rozniesie siłą argumentów.

  Mówisz, że ja zwiałem? A ty zdobyłeś się kiedykolwiek na odwagę by podjąć rozmowę? Czy może, co jest udowodnione wiejesz w przestrachu za ban. Nie masz odwagi dyskutować, bo wiesz, że kłamstwa, które opowiadasz, kilkoma argumentami można ośmieszyć.

  Ileż to razy wykazywałem ci, że opowiadasz bajki, których obronić nie potrafisz, bajkopisarzu KerenOr.
 • @Adamus... 15:45:27
  ,,Pan Bóg mówi - 2 Ks.Mojżeszowa
  20:2
  Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi Egipskiej, z domu niewoli.
  20:3
  Nie będziesz miął bogów innych przede mną."

  Poproszę o źródło tego cytatu, tj chodzi o to z której Biblii to jest zaczerpnięte, bo nawet w katolickiej Biblii jak byk jest napisane:

  ,,Nie będziesz miał bogów innych OBOK Mnie" (podkreślenie moje)

  A to robi zasadniczą różnicę i taka fałszywka funkcjonuje dopiero w katolickim kateshizmie.
 • @Oracz 00:41:24
  Cytat z Biblii Gdańskiej, która pisana jest dość archaicznym językiem.
 • @Zawisza Niebieski 00:26:32
  // znakomita większość katolików wie, że Jezus nie narodził się 25 grudnia. Kościół tego nie twierdzi. Ale ponieważ nie znamy dnia narodzin Jezusa, czcimy fakt iż Jezus się narodził, a każdy dzień na to jest dobry, więc dlaczego nie?//

  To już jest jawne dodawanie do Biblii, od siebie !!

  Jeśli nie ma zapisu daty urodzin Pana Jezusa to absolutnie nie wolno sobie jej ustanawiać według własnego ''widzi mi się''. Czczenie faktu, który nie ma potwierdzenia w Biblii - jest jawnym przekręcaniem prawdy.

  A Biblia tak mówi do tych, którzy to robią-

  '' Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają. Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę. '' (Ks.Przypowieści 30,5-6)
 • @Zawisza Niebieski 00:35:10
  Ponieważ dyskusja na temat faktów,rzeczywistości -uśmiercenia człowieka, przekształciła się na dyskurs z pola zainteresowań określanego jako METAFIZYKA.
  -I toczy się na zasadach polemiki, proponuję przesunąć ją w godniejsze miejsce. Do ewentualnej kontynuacji. Zwłaszcza, że sposób prowadzenia jej przekształcił się w zaczepno-obronny i obraźliwy.

  Z szacunkiem dla dyskutantów

  Maria.
 • @Zawisza Niebieski ALL
  ZATEM NIE PISZESZ PRAWDY!

  Powyżej w komentarzu Zawisza napisał o mnie:

  "Jak o nowości opowiada, coś co każdemu jest znane, w stylu, 24 GRUDNIA to nie dzień narodzin Jezusa".

  Poniżej zaś w komentarzu Zawisza Niebieski przytacza inny mój fragment:

  "Pan Jezus nie urodził się 25 grudnia". 

  Zanim sklecisz kilka zdań to najpierw sprawdź czy ja piszę o 24 grudnia czy o 25 grudnia, ponieważ jak powiedziałem wcześniej wprowadzasz Czytelnika w błąd. Zresztą Twój wpis tylko dowodzi, iż nie jesteś zorientowany w katolickiej nauce. Według Waszej, fałszywej zresztą nauki, dzień 24 grudnia to tak zwany dzień poprzedzający coś ważnego, dzień oczekiwania (wigilia) czyli w tym wypadku jest to dzień poprzedzający.

  W Waszym przypadku dzień 24 grudnia to dzień oczekiwania na dzień... następny czyli na dzień Narodzin Zbawiciela 25 grudnia.

  Wasza kłamliwa data Narodzin ustanowiona jest na 25 grudnia i wyraźnie zawsze o tym piszę a Ty po prostu się pomyliłeś.

  Znam Ciebie trochę lepiej niż nadskakujący Ci "ludkowie" Neonowego światka czyli tymczasem na tematy związane z Ewangelią nie będę z Tobą rozmawiał.

  A... może przypomnę, że swego czasu pisałeś, iż Pan Jezus nigdy sam nie stwierdził, iż jest Synem Bożym i znowu gdy Ci pokazałem, że jednak Pan Jezus nazwał się Synem Bożym uciekłeś na jakiś czas by powrócić jak gdyby nigdy nic siejąc tutaj swoją, no, nie bójmy się tego powiedzieć często kłamliwą naukę, szczególnie związaną z Ewangelią.

  Wielokrotnie podejmowałem rozmowę... Zapomniałeś o tym, że zawsze robię kopię artykułu i komentarza? No chyba zapomniałeś!

  Siema!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 12:01:35
  Kolejny raz opowiadasz głupoty i wydaje mi się, że to nie jest twoja niewiedza a upór, by prawdy nie powiedzieć "Wasza kłamliwa data Narodzin ustanowiona jest na 25 grudnia". Nikt w mądrych pismach Kościoła (mądrych, bo mogę przyjąć takie prawdopodobieństwo, że ktoś nie mający żadnej wiedzy tak napisze) nie twierdzi, że Jezus narodził się ani 24 ani 25 grudnia, bo nie znamy ani daty rocznej a tym bardziej dziennej. Podobnie jest np. z datą chrztu Mieszka i wieloma datami historycznymi.

  Więc opowiadasz, że 2+2 to jest 4 i chcesz być uznawany za "odkrywcę Ameryki". Analogicznie jest z chrztem dorosłych. Każdy wie, że dawniej, szczególnie przy wdrażaniu chrześcijaństwa chrzest przyjmowali dorośli. I nikt tego nie kwestionuje. Później z faktu iż chrześcijanie wierzą że bez chrztu nie ma zbawienia, zaś w dawnych czasach śmiertelność niemowląt była ogromna, zdecydowano się, na chrzest niemowląt. O tym znów każdy winien wiedzieć.

  Co do Ewangelii nie mamy dużej płaszczyzny do dyskusji. Ty opowiadasz swoje widzenie Ewangelii opuszczając niewygodne ci fakty, jak choćby rozejście się dwóch nurtów, fakt dwóch widzeniach Jezusa jako Syna Bożego. Ja piszę o historii chrześcijaństwa, o czym ty nie masz zielonego pojęcia. Choćby nie rozumiesz znaczenia słów "Syn Boga", o czym już jakiś czas temu pisałem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031