Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
387 postów 9475 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Już nawet Ziobro nie popiera teorii wybuchów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po zgłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego chęci wzięcia udziału w wyborach prezydenckich Zbigniew Ziobro forsuje możliwość prawyborów na prawicy. Pokazuje to ciekawą sytuację prawicy.

W ostatnim wywiadzie dla TVN24 na pytanie o różnice między PiS i SP Zbigniew Ziobro stwierdził iż nie wierzy w samolocie TU 154/101 wybuchły jakieś bomby lub rakiety, gdyż jest to niezgodne z faktami. Bo rzeczywiście wobec braku śladów użycia materiałów wybuchowych na ciałach ofiar teoria bomby w kabinie pasażerskiej całkowicie upada. Poparcie teorii wybuchu lansowanej przez Macierewicza jest dla PiS dość istotnym elementem zdejmującym z tych środowisk odpowiedzialność za narażenie bezpieczeństwa ludzi zaproszonych na pokład poprzez forsowanie lotu przy skrajnie niekorzystnych warunkach na lotnisku w Smoleńsku. Słowa Ziobro to wyraźne uderzenie w interesy PiS dążącego do przekonania społeczeństwa, że katastrofa pod Smoleńskiem była zamachem i wzbudzenia niepokojów społecznych, które mogłoby doprowadzić do upadku dzisiejszego rządu i doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Słowa Ziobro pokazały, że SP dołączyło do pozostałych partii, które sceptycznie podchodzą do teorii lansowanych przez Macierewicza.
 
Prawicę czeka ciężki okres
Nie ulega wątpliwości, że katastrofa pod Smoleńskiem była ogromnym ciosem dla tej partii. Zginęło tam wiele osób, które były rozpoznawalną jej wizytówką, na których można było oprzeć kampanię wyborczą. Nie ulega również wątpliwości że Hofman i Błaszczak osobowościami nie są. To bardziej wierni pretorianie Kaczyńskiego. Niechęć Jarosława Kaczyńskiego do tworzenia nowych silnych osobowości a także reformowania partii w tym procesie nie pomaga. Od momentu, gdy po przegranych wyborach prezydenckich Kaczyński odwrócił się od nowo zdobytego elektoratu twierdząc, że obraz polityka umiarkowanego był wynikiem działania leków, większość działalności PiS zbiega do umacniania się na starym elektoracie, a ten jak pokazały kolejne wybory nie wystarczy. Ciągłe kręcenie się wokół sprawy Smoleńska przy rosnącym zniechęceniu społeczeństwa do tego tematu nie jest pomysłem na wygranie wyborów. Czekanie na wybuch niechęci społecznej do rządów PO-PSL też. SP jest silną konkurencją na prawicy. To nie PJN polityków drugiego rzędu a byli główni i rozpoznawalni społecznie politycy PiS. Oni mają wiedzę jak uprawia się politykę i mają ku temu pieniądze. Zarówno prawicę jak i PO w przyszłości czeka okres przebudowy. Na prawicy proces ten się rozpoczął i doprowadzi on do powstania nowej silnej partii. Jednak będzie on najprawdopodobniej kosztował ją kolejne przegrane wybory, a to oznacza upadek Kaczyńskiego a wraz z nim PiS i przedłużenie rządów PO z wszystkimi tego konsekwencjami. Jeśli prawica chce myśleć o przejęciu władzy musi do wyborów parlamentarnych podejść zjednoczona, przebudowana i otwarta na nowy elektorat czego w PiS licząc na wybuch gniewu narodowego nie chcą zauważyć.

fot. Bartosz Staszewski, właściciel praw autorskich do tego pliku zezwala wszystkim na jego dowolne wykorzystanie pod następującym warunkiem: author and website (www.prsteam.net) must be publiced. 

KOMENTARZE

 • Mam się śmiać czy płakać?
  "Bo rzeczywiście wobec braku śladów użycia materiałów wybuchowych na ciałach ofiar teoria bomby w kabinie pasażerskiej całkowicie upada." A kto szukał tych śladów???
 • I smieszno, i straszno
  Widać, że ruska partia w trzeciej PO-skiej ma się dobrze w myśl starej przyśpiewki :

  Stary niedźwiedź mocno śpi.
  My się go boimy, cichutko chodzimy, jak się zbudzi to nas zje.
 • @pocztax 12:11:55
  Badania spektralne przedmiotów z pokładu wykonała prokuratura polska, są na to dokumenty więc nie można zakładać, że tak nie było.
 • Lewica
  Pomijając zagrywki polityczne zagrywki z użyciem katastrofy/zamachu smoleńskiego, pragną zauważyć w tym tekście pewną nieścisłość:
  "Zbigniew Ziobro forsuje możliwość prawyborów na prawicy. Pokazuje to ciekawą sytuację prawicy."

  Zbigniew Ziobro to reprezentant nurtu lewicowego, PiS też!

  http://www.youtube.com/watch?v=BCqItQCv2XQ
 • @serendipity 12:25:10
  Zgadzam się, PiS reprezentuje też bardziej wartości lewicowo-populistyczne, ale przyjęło się zaliczać tę partię do partii prawicowych, tak również określa ją położenie w sejmie.
 • @pocztax 12:11:55
  a jak tam wybuchła bomba aerozolowa wodoro tlenowa mieszanka to jakie ślady na ciałach ofiar pan szanowny zaqwisza tam może znależć...??? tak tylko kwestii logicznego myślenia...skoro badała i nie znalazła to wybuchu nie było...hi...hi...
 • @autor
  No cóż, Ziobro może i nie jest osobą z mojej bajki, brał udział razem za Kaczyńskimi w destrukcji niepodległościowej opozycji i razem z Kaczyńskimi realizował interesy USA i israela, ale jednego mu nie można odmówić - nie jest szalony. By popierać tzw "smoleńskie tezy Macierewicza" trzeba być szaleńcem, to z gry mającej na celu skłócenie nas z Rosją staje się powoli szaleństwem, tak więc plus dla Ziobry za rozsądek.
  PS. Z Ziobry taka "prawica" jak i z Kaczyńskiego i PiSu.
 • @val 12:32:30
  Tam wybuchła bomba termobaryczna, takie dobrze wybuchają w atmosferze helowej i sporo mgły przy tym powstaje.
 • @val 12:32:30
  Nie znam tej bomby ale wydaje mi się, że to mieszanka wodoru z tlenem, jak wiadomo ta mieszanka spala się egzotermicznie, więc muszą być ślady działania wysokiej temperatury. Takich śladów sekcja zwłok w żadnym z 3 wypadków nie wykazała. Mam rację?
 • @Zawisza 12:27:40
  Czy to ta sama prokuratura, która:

  1. Prokuratura Wojskowa w osobach prokuratora Parulskiego, Rzepy i Szeląga odpowiedzialna jest za niedopełnienie obowiązków na skutek niewykonania niezbędnych i wymaganych przepisami kodeksu postępowania karnego czynności (art.2 par.2, art. 7, art.297 par.1 p.1,2,3,4,5,par.2). Dotyczy to przede wszystkim:
  - zabezpieczenia w dniu 10.04.2010 wokół lotniska Siewiernyj w Smoleńsku miejsca katastrofy i znajdującego się tam materiału dowodowego, a zwłaszcza zwłok ofiar, wraku samolotu, lotniska i urządzeń nawigacyjnych oraz okolic, a zwłaszcza terenu podejścia do lądowania z zachowaną wówczas w pierwotnym stanie roślinnością i ukształtowaniem terenu,
  - prokuratorzy nie uczestniczyli nawet w oględzinach miejsca zdarzenia, a także nie wzięli udziału w dokonywanych przez funkcjonariuszy rosyjskich sekcjach zwłok (z wyjątkiem Prezydenta RP) i nie zrobili tego także po powrocie ciał ofiar do Polski mimo wielokrotnych próśb rodzin ofiar,
  - prokuratura nigdy nie dokończyła koniecznych badań filmu "1;24", którego autentyczność zarówno ścieżki dźwiękowej, jak i filmowej, została potwierdzona przez laboratorium ABW oraz CLK Komendy Głównej Policji. Obie te ekspertyzy nie wykluczyły również, że dźwięki, które można tam usłyszeć, to strzały z broni palnej. Z niezrozumiałych powodów prokuratura nie dopełniła obowiązku wyjaśnienia zarówno pochodzenia tego filmu stanowiącego niesłychanie ważny dowód w sprawie, jak i analizy wszystkich dźwięków i obrazów na nim zapisanych,
  - to niedopełnienie obowiązków nie znajdowało żadnego uzasadnienia w zachowaniu strony rosyjskiej, która wówczas jeszcze demonstrowała pełną otwartość na współpracę, kierując się w pierwszych dniach zasadami wynikającymi z porozumienia polsko-rosyjskiego z 1993 r. oraz stanowiskiem prezydenta Dmitrija Miedwiediewa przekazanym premierowi Donaldowi Tuskowi. W godzinach przedpołudniowych 10 kwietnia 2010 r. prezydent Federacji Rosyjskiej proponował telefonicznie Prezesowi Rady Ministrów RP prowadzenie wspólnego śledztwa przez stronę polską i rosyjską. Propozycja ta została przez premiera Tuska i Prokuraturę Wojskową odrzucona, co wówczas argumentowano brakiem stosownych przepisów po stronie polskiej. Dziś, gdy wiadomo już, że argumentacja ta jest nieprawdziwa, twierdzi się, że to po stronie rosyjskiej brak niezbędnych regulacji. Prokuratura zdaje się zapominać, że to prezydent Rosji proponował prowadzenie wspólnego badania, więc brał odpowiedzialność za realizację swej inicjatywy.
  Trzeba też przypomnieć, że skutkiem stanowiska rosyjskiego była wspólna narada prokuratorów polskich i rosyjskich w nocy 10 kwietnia, gdzie ustalono zasady daleko idącej współpracy m.in. prowadzenie wspólnych przesłuchań. Z możliwości tych strona polska przestała korzystać po kilku dniach, gdy wyraziła zgodę na zastąpienie porozumienia z 1993 r. zarządzeniem premiera Putina z 13 kwietnia 2010 r.
  Za bezprawną zmianę porządku prawnego badania przyczyny katastrofy odpowiedzialny jest polski rząd.

  2. Wszystko to wskazuje, że niedopełnienie obowiązków przez prokuratorów przebywających wówczas w Rosji nie miało obiektywnych powodów, lecz wynikało z subiektywnych decyzji. Podobnie należy ocenić obecne zachowania prokuratury, która próbuje, w sprzeczności z regulacjami kodeksu postępowania karnego i nie zwracając uwagi na systematyczne niszczenie wraku przez funkcjonariuszy Federacji Rosyjskiej, przekonać polską opinię publiczną, iż do zakończenia śledztwa nie jest niezbędny materiał dowodowy w postaci wraku samolotu, czarnych skrzynek i innych przetrzymywanych przez Rosjan dowodów, np. telefonu satelitarnego. Podczas gdy prokuratura usprawiedliwia bezprawne działania strony rosyjskiej, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin tak je ocenia: „Nie widzę żadnych uzasadnionych powodów, dla których strona rosyjska z powodu śledztwa musiałaby przetrzymywać tak długo wrak Tupolewa (...) Ta sprawa to element świadomej polityki władz rosyjskich wobec Polski (...) w Rosji decyzje zapadają nie na szczeblu Ministerstwa Sprawiedliwości, ale na szczeblu prezydenckim.”

  3. Charakter manipulacyjny mają stwierdzenia, że prokuratura dopełniła obowiązków polegających na zbadaniu pozostających w Rosji dowodów w tym wraku i czarnych skrzynek. W rzeczywistości nie sposób uznać działań prokuratury za wystarczające. W zakresie badania wraku wynika to m.in. z oświadczeń prokuratorów przytoczonych przez Polską Agencje Prasową w dniu 29 września 2011 r.: „przed podjęciem badania polscy prokuratorzy oświadczyli, że nie będą mieli możliwości pobierania jakichkolwiek próbek celem badań laboratoryjnych a dokumentacja ich pracy zostanie sporządzona po rosyjsku (...) W razie konieczności dokonania takich badań prokuratura zwróci się do Rosji o pomoc prawną”. Ale dotychczas o taką pomoc się nie zwrócili i laboratoryjnych badań wraku nie dokonali. Nie dokonali też pełnej identyfikacji wszystkich części, ich opisu i inwentaryzacji. Prokuratura nie wie nawet, na ile części wrak się rozpadł, nie próbowała dokonać rekonstrukcji wraku poprzez nałożenie pozostałych części na model samolotu, by sprawdzić, jak naprawdę dokonywał się proces rozpadu samolotu i by zidentyfikować te miejsca, gdzie rozpad ten się rozpoczął. Badania takie są niezbędne, by móc rzeczywiście ocenić, co i dlaczego się wydarzyło, i są podstawową czynnością wykonywaną w wypadku katastrof samolotowych. Prokuratura jednak tego zaniechała, ale uważa za stosowne atakować Zespół Parlamentarny, będący jedyną w Polsce instytucją, która takie badania w możliwym zakresie przeprowadziła.

  4. W zakresie badania czarnych skrzynek niedopełnienie obowiązków wynika z analiz ekspertów Zespołu: Konrada Matuszczaka (który w zawiadomieniu o przestępstwie skierowanym do Prokuratury wskazał na możliwość fałszowania zapisów czarnej skrzynki poprzez przesunięcie czasowe momentu wejścia samolotu TU 154 M na ścieżkę schodzenia) i Marcina Gugulskiego (którego analiza porównawcza trzech transkrypcji czarnej skrzynki - MAK, komisji Millera i Instytutu Ekspertyz Sądowych - wykazała kilkunastosekundowe przesunięcia czasowe odczytu dźwięku).
  Przypomnijmy też, że zasadnicze wątpliwości budzi to, czy badana przez IES kopia czarnych skrzynek zawierała wszystkie nagrane na oryginale taśmy dźwięki. W szczególności uzasadnione wątpliwości badaczy budzi fakt braku dźwięku huku silników ustawionych na zakres startowy w ostatnich sekundach lotu. Huk ten słyszeli wszyscy świadkowie, nie ma zaś go na kopii taśmy wiernie jakoby odtwarzającej oryginał. Prokuratura nigdy nie ustosunkowała się do tych sprzeczności.
  Prokuratura nigdy też nie wyjaśniła w sposób wiarygodny okoliczności manipulowania zapisem czarnych skrzynek przez ministra Jerzego Millera i prokuratora Krzysztofa Parulskiego, którzy odpowiedzialni są za dostarczenie KWLLP kopi czarnej skrzynki niezgodnej z oryginałem. Prokuratura odrzuciła też zawiadomienia o przestępstwie skierowane przez Zespół Parlamentarny w tej sprawie.
  W tej sytuacji próba udowadniania, że dopełniono obowiązków przy badaniu wraku oraz czarnej skrzynki, ma charakter świadomego wprowadzania w błąd opinii publicznej i działania na szkodę śledztwa. Można tylko dodać, że do dnia dzisiejszego pokrzywdzeni nie mogą otrzymać zapisu polskiej skrzynki parametrów lotu (QAR) produkcji firmy ATM mimo wniosków powtarzanych już od ponad roku. Przypomnijmy, że zapisy te w żaden sposób nie dotyczą zachowań ludzkich, a jedynie odnotowują działanie mechanizmów samolotu, ich badanie nie może więc naruszyć niczyich praw osobistych.

  5. Zdumienie musi budzić oświadczenie prokuratury stwierdzające, że rok temu wykluczono hipotezę działania osób trzecich (zamach) jako przyczynę tragedii smoleńskiej i że od tego czasu nie zaszły w stanowisku prokuratury żadne zmiany. Powszechnie uznano, że stwierdzenie to oznacza, iż prokuratura nie bada hipotezy zamachu. Tymczasem już rok temu ówczesny naczelny prokurator wojskowy Krzysztof Parulski uzupełnił to stwierdzenie oświadczeniem, iż „natychmiast po otrzymaniu wraku Tu-154 polscy eksperci poddadzą go badaniu, także w kontekście wątku zamachu”, a 10 kwietnia 2012 r. prokurator płk Zbigniew Rzepa ok. godz. 23:35 stwierdził w Programie 1 TVP, że Prokuratura sformułowała cztery hipotezy dotyczące przyczyny katastrofy i żadnej dotychczas nie wykluczyła. Wśród nich prokurator Rzepa wymienił „działanie osób trzecich” (zamach) i dodał, że żadna z rozpatrywanych hipotez nie została zweryfikowana i wszystkie są nadal badane.
  Trzeba więc spytać, cóż takiego się stało, że dwa dni później prokuratura zmienia zdanie o 180 stopni? I trzeba zapytać, czy nie oznacza to, że prokuratura składa w tak fundamentalnej sprawie różne oświadczenia w zależności od okoliczności politycznych? Zachowanie takie dezawuuje ostatecznie wiarygodność prokuratora płk. Rzepy.
  Należy mieć nadzieję, że przed zgromadzeniem całości materiału dowodowego prokuratura raz jeszcze zmieni swoje stanowisko i powróci do badania także wersji udziału osób trzecich.

  6. Podobny zarzut trzeba postawić płk. Szelągowi, który wsławił się ostatnio tym, że straszył Senator Rzeczypospolitej panią Beatę Gosiewską, iż „Rosja jest mocarstwem”, uzasadniając w ten sposób odmowę dopuszczenia do udziału w sekcji zwłok Jej Męża Przemysława Gosiewskiego w charakterze eksperta wskazanego przez nią jako pokrzywdzoną światowej sławy patologa Michaela Badena. Prokuratura Wojskowa odmówiła prawa udziału tego eksperta również w sekcji zwłok śp. Janusza Kurtyki, o co wystąpiła pani dr Zuzanna Kurtyka. Działania te nie miały żadnego uzasadnienia ani precedensu w najnowszej historii cywilizowanych państw i nosiły cechy ukrywania dowodów przed pokrzywdzonymi, a także zwykłego okrucieństwa wobec rodzin. Jak się jednak później okazało z oświadczenia Ministra Sprawiedliwości Jarosława Gowina, decyzja ta była konsekwencją dyskusji Rady Ministrów rządu Donalda Tuska, który negatywnie zaopiniował taką możliwość. Wykonywanie przez prokuraturę decyzji rządu w kwestiach postępowania procesowego jest szczególnym złamaniem zasad praworządności i zasługuje na najwyższe potępienie oraz wymaga wszczęcia postępowania wobec sprawców z urzędu. Niestety nic takiego nie ma miejsca. Nie ma jednak wątpliwości, że postępowanie dowodowe przeprowadzone w takich warunkach nie może zostać uznane za obiektywne i zaświadczające o rzeczywistym stanie rzeczy.
  Zachowanie prokuratury w sprawie badania ciał śp. ofiar katastrofy jest tym bardziej skandaliczne, że ekshumacje zwłok dokonane w przypadku ciał tylko trzech ofiar katastrofy w żaden sposób nie zdejmują z organów państwa odium zaniechania przeprowadzenia oględzin i sekcji zwłok ofiar katastrofy po sprowadzeniu ciał do Polski bez dokumentacji sekcyjnej. O ile rodziny ofiar mogły zwieść zapewnienia najwyższych władz kraju o uczestniczeniu w sekcjach polskich patomorfologów i prokuratorów, o tyle dla prokuratury jasne było, że prokuratorzy w sekcjach nie uczestniczyli (wyjątek: sekcja śp. Prezydenta RP z udziałem Naczelnego Prokuratora Wojskowego). Prokuratura powinna zatem wykonać przewidziane prawem czynności, zamiast cierpliwie oczekiwać protokołów czynności wykonanych skandalicznie przez Rosjan. Obraz rzetelności czynności wykonanych w Rosji sekcji zwłok oddaje medialnie znany fakt ujawnienia podczas sekcji dokonanej w Polsce w zwłokach śp. Przemysława Gosiewskiego gumowych rękawiczek i cudzych organów w jego trumnie.

  7. Na koniec pragniemy zwrócić uwagę, że eksperci zespołu, w tym także panowie profesorowie Wiesław Binienda i Kazimierz Nowaczyk, są zawsze do dyspozycji prokuratury, w trybie pomocy prawnej również za pośrednictwem polskich placówek dyplomatycznych w USA, co wielokrotnie publicznie deklarowali. Dlatego też wszelkie pytania szczegółowe dotyczące przedstawianych przez nich badań należy wyjaśniać w trybie przewidzianym Kodeksem Postępowania Karnego, a nie poprzez wątpliwe połajanki publicystyczne.

  8. Podsumowując : komunikat prokuratury ma charakter wypowiedzi politycznej motywowanej bieżącymi potrzebami obozu rządzącego i prokuratorów broniących się przed poniesieniem odpowiedzialności za błędy, niedopełnienie obowiązków i działanie na szkodę śledztwa w sprawie śmierci Prezydenta Rzeczpospolitej i 95 lecących z Nim do Katynia przedstawicieli elity Narodu i Państwa Polskiego. Zespół Parlamentarny oczekuje, że Prokurator Generalny wyciągnie z tych zachowań wszelkie konsekwencje dyscyplinarne oraz karne.
 • @Warlord 12:36:44
  od twojego pieprzenia zwija mi się już jelito grube i uważaj bo wywali całą zawartość akurat na ciebie...ale co tam ...żadna szkoda...
 • @Warlord 12:33:47
  Zgadzam się co do prawicowości tych partii, jednak tu przyjmowana jest taka nomenklatura jak również wskazuje na to miejsce zajmowane w sejmie. Dlatego tak ich określam.
  Macierewicz na samym początku, zanim jeszcze zajął się tą sprawą stwierdził "To była zbrodnia i ja to udowodnię". Dziś sam już wie, że to nieprawda, w wielu wypowiedziach to słychać, choćby jak tłumaczył zejście do 20 m jako nakaz wieży kontrolnej ale musi brnąć, bo to jedyna droga PiS by nie oni byli winni doprowadzeniu do katastrofy.
 • @Zawisza 12:43:55
  zwyczajnie nie masz racji...bo nikt nie ma dowodów na takie działanie tylko oświadczenie prokuratury...a to nie zaden dowód ,oni wielkokrotnie oświadczali różne fałszywe głupstwa i do dzisiaj nie wycowali się z zadnego...
 • @pocztax 12:44:14
  Opieram się tu na dwóch stwierdzeniach prokuratury. Iż wykonane były badania spektralne przedmiotów i skrawków ubrań ofiar katastrofy oraz z faktu iż sekcja zwłok nie wykazała śladów działania wysokich temperatur.
  Z pewnością badań nie widziałem i ciał ofiar nie oglądałem, ale na miłość boską, w coś trzeba wierzyć. A ja wierzę, że patolodzy takiego głupiego błędu jak nie zauważenia śladów poparzeń nie zrobili. Ślady poparzeń można przeciez było wytłumaczyć pożarami, tymi co je szybko ugaszono.
 • @val 12:51:32
  tak samo steki głupstw opowiadał Macierewicz. Gdzieś trzeba znaleźć złoty środek. Ślady działania temperatury są widoczne gołym okiem. Mecenasi, przedstawiciele rodzin z pewnością przynajmniej zdjęcia widzieli i tego nie zauważyli? Dla mnie brak śladów działania temperatury jest udowodnione, bo nie zauważyła ich żadna ze stron. A brak śladów, to brak działania materiałów wybuchowych przynajmniej w obrębie kabiny pasażerskiej.
 • jak za czasów trybunki...
  Panie, kto "forsował lot"? Kiedy lot się zaczynał w Smoleńsku była ładna pogoda. Po co pan pieprzy te androny?
  A może wie pan, kto odpowiada za UPCHANIE tego samolotu? Kto był w tym inicjatorem?

  http://xiezyc.blogspot.com/2010/12/kto-przeadowa-samolot.html
 • @Muni 13:01:06
  Obie prognozy, zakładały bardzo trudne warunki pogodowe, prognoza meteorologa kraju wykluczała lot, załoga otrzymała prognozę wykonaną w pułku. O praktycznej niemożliwości lądowania informowała zarówno wieża w Smoleńsku jak i piloci Jaka.
 • @Muni 13:01:06
  Pismo dotyczy posłów. Przepisy NATO mówią o dowódcach wojsk i określają to tak, że jednym samolotem może lecieć tylko jeden. Mieliśmy doświadczenie katastrofy CASA i nie wyciągnięto wniosków. Było tam też 2 prezydentów, dyrektorzy ważnych instytucji, kto ich zaprosił, Komorowski?
  Oczywistym jest, że to już była głupota ale kolejną było ładowanie się w taką pogodę w mgłę.
 • @Zawisza 12:54:42
  "Jeżeli w samolocie doszło do eksplozji, to fragmenty metalu znajdują się w ciałach osób, które siedziały w centrum wybuchu. W innych ciałach ich nie będzie i dlatego uważam, że należy dokonać ekshumacji wszystkich 96 ofiar katastrofy i przeprowadzić badania, m.in. na obecność metalu - uważa prof. Baden.
  Naukowiec w przeszłości brał udział m.in. w badaniu zwłok prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego, Sida Viciousa czy... cara Mikołaja II."
  Nie uważasz, że tak powinna wyglądać ta część śledztwa? I sekcji nie mogą robić "fahofcy", którzy uznają śmierć Pyjasa za wypadek.
 • @val 12:45:11
  A co mnie obchodzą twoje problemy gastryczne? Akurat spora część Polaków ma takie od ględzenia twoich guru Antka i Karła i co? Oni nie mogą się odciąć bo obydwu tych "panów" w mediach pełno i trudno nie słyszeć ich bredni.
 • Nie sądziłem, że
  telewizja wywrze taki wpływ nawet wśród blogerów Nowego Ekranu. Nazywanie PiSu i Socjalistycznej Polski prawicą i tłumaczenie tego, że tak się przjęło, no, no... PiS to co najwyżej partia centrowa, natomiast SP znajduje się na lewo od centrum i to zdecydowanie...
 • @Zawisza 12:48:55
  Zgadzam się że całe "śledzctwo" Macierewicza było robione "pod tezę" która zresztą pozwoliła tej postaci stać się jednym z najbardziej zaufanych osób w otoczeniu Prezesa, po prostu zagrał na jego antyrosyjskich fobiach i w dodatku wpasował sie w politykę PiS czyli skłócania Polaków z Rosją i między sobą w imię interesów lobby atlantycko-israelskiego.
  To że teza jest coraz bardziej absurdalna jest oczywiste i bezdyskusyjne.
  Co do osób na pokładzie, taka drobna uwaga, np adm. Karwetę ściągnięto na polecenie zwierzchnika Sił Zbrojnych z urlopu, po to by wpakować go do samolotu, bo przecież musiało być "godnie" na tej wizycie, szkoda tylko że ów "zwierzchnik" na takie wizyty silił się tylko w latach wyborów, a np Zbrodnię Wołyńską i jej właściwe upamiętnienie torpedował cały czas bo też nie pasowała do jego tez politycznych.
  Jeszcze parę słów co do bomby wodorowo-tlenowej. Otórz takie coś nie istnieje. Jest to tak realny przedmiot jak działo nukleonowe ze Startreka:). Zapewne Maciarewiczystom może chodzić o ładunek paliwowo-powietrzny ale coś takiego nie mogło by być zdetonowane w lecącym samolocie ze względu na warunki jakie są wymagane do jego detonacji. Żadnej bomby wodoro-tlenowej po prostu nie ma. To jakiś wymysł sekciarzy w rodzaju lance(nie)lotów i innych andyc-srandych, którzy będą to promować na swoich blogach a jak ktoś im pokaże ich głupotę to po prostu zbanują w imię "swobody dyskusji" o ile oczywiście "nasza naszość jest na wierzchu"
 • @pocztax 13:21:11
  Badanie i ekshumacja 96 ciał to niezłe pieniążki, prawda? Również dla profesora. Właśnie to, że prof. naciska na badanie wszystkich 96 ofiar nasuwa mi przypuszczenie, że chodzi o pieniądze a nie o prawdę. Zapytam, czy polscy lekarze nie są wystarczająco dobrzy, nie chodzi tu o rzadko spotykaną chorobę a o ofiarę katastrofy. Znajdowanie śladów poparzeń, śladów kul. Ja jeśli bym decydował to badał bym ciała 3 max 4 osób siedzących w miejscach równomiernie rozłożonych po kabinie i to wystarczy. Już wtedy prawdopodobieństwo błędu jest zaniedbywalnie niskie.
 • @Zawisza 13:20:11
  Co to znaczy "zaprosił"? Co, Komorowski nie wiedział co czyni pisząc tą głupkowatą prośbę? Miał pomroczność? To akurat może i jest prawdą...
  I co by się działo, gdyby prezydent NIE zaprosił tych wszystkich ludzi?
  Rozjechaliby go znów, że nie wziął! Że to panisko! Że się nie dzieli. Typowe metody esbeckie, stawiać ludzi w sytuacji, gdzie nie mają wyjścia, bo robi się z nich idiotów, albo demonów. Nie zna pan tych metod?
  I co to za prognoza pogodowa, skoro 15 km dalej w Katyniu, nie było żadnej mgły, a sama mgła "nagle wylazła" jak stwierdzili ruscy. Skąd pan zna taką prognozę? Widział pan zrzut zdjęcia meteo z 10.04?
  Kręci pan i tyle, po co pan to robi?
 • @Warlord 13:35:26
  Śledztwo "pod tezę" to robi się kiedy szef MSZ po 15 minutach "już wie" kto jest winny. Tak to jest, kolego, nie rób pan wody z mózgu ludziom.
 • @Muni 13:45:01
  W "robieniu wody z mózgu" to przodujecie wy sekciarze smoleńscy, takiego steku bredni jaki produkujecie byle tylko jątrzyć i siać nienawiść już dawno nie słyszałem.
  Jakieś dowody na to że szef MSZ po 15 minutach wiedział kto jest winny i przedstawił taką opinię? Realne i rzeczowe a nie bredniodomniemania sekty.
 • @Warlord 13:51:00
  tak, mam dowody. To telefon od RS do Jarosława Kaczyńskiego. Gazetę se pan kup! Coś poczytaj poza sms-ami z centrali!
  A poza tym, "spieprzaj dziadu!
 • @Muni 13:54:14
  Gazetę "polską" i słowa Jara "sto lat!" na prochach? całkiem całkiem "dowód" i źródło:)
  Ale musi boleć że tu się nie da zbanować prawdy.
  A poza tym "ląduj dziadu" :) I też było wesoło:)
 • @Zawisza to bezczelny kłamca
  Prokuratura mówi prawdę, że nie ma dowodów na eksplozję a to dlatego, że nie było żadnych badań, żadnej spektroskopii, żadnych badań materiałowych, żadnej analizy odłamków ani nawet zwykłego rentgena zwłok (aby zobaczyć odłamki).
  Odsyłam do raportu Millera i załączników gdzie nie ma ANI SŁOWA
  o badaniach spektroskopowych.
  Pan Zawisza bezczelnie kłamie,że takie badania były przeprowadzone.
  Każdy może to co napisałem samodzielnie sprawdzić w jawnym raporcie Milera i samodzielnie przekonać się o kłamstwie Pana Zawiszy.
 • All
  Mam prośbę do wszystkich.
  Wpisując się na tym blogu nie przekręcamy nicków nikogo, nie podnosi to powagi wypowiedzi. Również unikamy ataków personalnych. Chodzi o rozmowę na argumenty, punkty widzenia a nie wojenkę polsko-polską.
  Z góry dziękuję
 • @Zawisza 12:58:27
  ślady temperatury według ciebie są dowodem na wybuch...weż swój palec i potrzymaj kilka sekund nad płonącą zapałką ....napewno sie oparzysz i będą ślady zaczerwienienia...weż teraz palec i szybko przesuń nad płonącą zapałką ....nawet zadnego wzrostu temperatury nie odczujesz...tam wybuch trwał setne częsci sekundy ,nawet jeśli temparatura byłaby wysoka to ślady po działaniu byłyby widoczne raczej po uderzeniu fali wybuchu a nie po płomieniu ktory się w tym czasie wytworzył ...czy to zrozumiałe dla ciebie...??? czasami myślę ze mam do czynienia z niedouczonym dzieckiem który nie ma zielonego pojęcia o tym co stara się robić...
 • @Subaru 14:03:14
  Czytałem wypowiedź prokuratury, która wykonanie takich badań właśnie na potwierdza, póki nie będę miał dowodów, że tego nie zrobili nie mogę im nie wierzyć. Oczywiście jest możliwość zapytania o te badania, ale to leży w gestii adwokatów stron.
 • @Zawisza 12:27:40
  Nie masz Racji .To nie " teoria wybuchu" to FAKT dwóch wybuchów. Ciała ofiar wykazywały obrażenia termiczne i poparzenia.Tu masz link do naocznych świadków wybuchów,:
  http://niezalezna.pl/26832-mapa-katastrofy-tu-154
  Dokumenty MAK i komisji Millera zawierają Wykresy Trajektorii lotu które
  wykazują zasadnicze DWA wstrząsy o sile Przekraczającej 1g i zmianę kierunku lotu-PO Przekroczeniu punktu "Pancernej Brzozy "na wysokości
  ponad 20m.Badania nie wykazały śladów TRADYCYJNYCH środków
  wybuchowych,takich jak trotyl i pochodne...ale wykazały dużą ilość węglowodorów C14 będących śladami "paliwa lotniczego" .Jak wiadomo paliwo lotnicze" jako bardziej mokre od wody(pływa na powierzchni) jest niepalne i niewybuchowe.Natomiast mogło (sądzę że było) być zmieszane
  z TLENEM (nie wodorem) a wtedy Gwałtownie WYBUCHA tworząc bardzo
  prostą a zarazem skuteczną BOMBĘ IZOWOLUMETRYCZNĄ (tak zwaną).
  Jak to zmieszać i w jakiej proporcji (10-11 ton paliwa + 10 -12 l tlenu? )to
  Ci powie kazdy pirotechnik dla takiego to "mały Pikuś)
  P.S:
  Na pokładzie samolotu znajdowało się bodjże 18 butli zdasię po 2 litry Tlenu i butla w kabinie pilotów(25 l) większość butli nie została znaleziona
  ile (?) bo Rosjanie szybko to schowali .Wiadomo że wyciągnięto z kabiny 25l butlę pilotów. i kilka (?) pasażerskich.
  Pzdr.
  Nie wypisuj Niesprawdzonych BZDUR bo wychodzisz na IDIOTĘ.!
 • @Zawisza 14:04:26
  Ty zwyczajnie świadomie kłamiesz więc o jakiej "rozmowie na argumenty" piszesz? Przestań kłamać, napisz prawdę to porozmawiamy na argumenty.
 • @Zawisza 14:08:06
  Proszę o link do dokumentu z wynikami badań spektroskopowych.
  Podpowiem Panu, nie było takich badań.
  Może Pan nie jest kłamca a tylko osobą niezorientowaną.
  Ale w takim wypadku nie wolno pisać, że były badania skoro nie ma najmniejszej ewidencji wyników takich badań.
  Ja też słyszałam w TVN24, "że eksperci badali i wykluczyli" ale to jest jedyne miejsce oświadczenia.
  Proszę więc nie być naiwnym i nie brać stwierdzeń w studio za wynik badania czy dokument.
  EOT
 • Ziobro nie popiera teorii wybuchów, znaczy głupi jest
  Nic nie powiem o rachubach politycznych tow. Zbigniewa Ziobro. Razem czy osobno, prawica czy rękawica. To mnie w tym tekście nie interesuje.
  Zastanówmy się chwilę nad stanem umysłu pana Ziobro. Otóż:

  W normalnym świecie ludzi myślących ani hipotez, ani teorii nie popiera się ale sprawdza. Normalna procedura logicznego wyjaśniania czegokolwiek, jest następująca:
  1. Formułowanie hipotez. W pierwotnej fazie postępowania poszukujemy możliwie wiele różnych logicznie spójnych hipotez. Każda z nich może być mniej lub bardziej prawdopodobna albo nawet zupełnie prawdopodobna. Dobrze jest gdy bierzemy pod uwagę hipotezy wzajemnie się wykluczające.
  Dla przykładu:Był zamach. Nie było zamachu.
  2. Obalanie hipotez. Cytat: "Aby zbadać prawdopodobieństwo różnych hipotez, należy je najpierw sformułować, a później próbować obalać. Ta której nie da się przedstawić racjonalnych zarzutów powinna być następnie poważnie brana pod uwagę i przebadana szczegółowo [wszelkimi] dostępnymi metodami naukowymi".
  [dr inż. Stefan Bramski.]

  To co wypowiada Pan Zbigniew Ziobro jest więc sprzeczne z pragmatyką każdej procedury, której celem jest faktyczne wyjaśnienie czegokolwiek, bez względu na to czy jest to postępowanie karne, cywilne czy zwykłe rozwiązanie dowolnego zadania. Na początek może po prostu chodzić ustalenie stanu faktycznego już nawet nie próbując zastanawiać się na wyborze pomiędzy prawdą a nieprawdą.
  Pan Zbigniew Ziobro niestety, ujawniając swoje stanowisko w tak ważnej sprawie ujawnia niestety bardzo poważne luki w wykształceniu, które między innymi dyskredytują go jako prawnika, a w szczególności prokuratora. Żaden prokurator nigdy nie może i nie powinien popierać żadnej hipotezy. Wszystkie musi po prostu sprawdzić.

  Hipotezy tej kategorii nie mogą być popierane, ani wybierane większością głosów lub powagi autorytetu. Hipotezy tej kategorii nie mogą być rozstrzygane poprzez udzielenie im poparcia. Jesli Pan Zbigniew Ziobro uważa że tak można, to niestety już nigdy nie otrzyma mojego poparciz.

  Wynika to zprostej zasady - lepiej z mądrym stracić niż z głupim wygrać.
  Polecam to pod uwagę PIS-owi oraz Panu Zawiszy.

  Uważam, że pocztax ma słuszność twierdząc, że hipoteza zamachu nie została w najmniejszym nawet stopni zbadana ani obalona przez polską prokuraturę, komisją Millera, ani kogokolwiek innego. Pocztax podaje sporo argumentów uzasadniających tę tezę. Prokuratuta stworzyła jedynie pozór takiego badania, w szczególności wcale nie badając tych śladów, które mogłyby zweryfikować prawdopodobieństwo najbardziej prawdopodobnego wybuchu
 • RUSKI MASKIROWSZCZIK "ZAWISZA" ZMANIPULOWAŁ WYPOWIEDŹ ZIOBRY !!!
  pocztax:
  "Jeżeli w samolocie doszło do eksplozji, to fragmenty metalu znajdują
  się w ciałach osób, które siedziały w centrum wybuchu. W innych ciałach ich nie będzie i dlatego uważam, że należy dokonać ekshumacji
  wszystkich 96 ofiar katastrofy i przeprowadzić badania, m.in. na obecność metalu - uważa prof. Baden."

  Zawisza:"..Zbigniew Ziobro stwierdził iż nie wierzy w samolocie
  TU 154/101 wybuchły jakieś bomby lub rakiety.."

  Ziobro: "...Nie twierdzę, że tam wybuchły jakieś bomby...
  ....Każda wersja powinna być rzetelnie rozwiązana....."
  =======================================

  Ruski maskirowszczik niejaki "Zawisza" zmanipulował wypowiedź Ziobry

  według najlepszych, KGB-wskich arkanów sztuki dezinformacji.

  Ziobro powiedział "Nie twierdzę" natomiast ten polskojęzyczny rosyjski

  agent ogłosił wszem i wobec, że "Ziobro stwierdził iż nie wierzy" !!!

  Natomiast niedopuszczenie światowej sławy amerykańskiego

  patomorfologa prof. Badena przez Donka-Folksdojcza do zbadania

  czy są ślady wybuchu w ciele ofiary zamachu smoleńskiego

  Przemysława Gosiewskiego jednoznacznie wskazuje, że takie ślady

  z bardzo duzym prawdopodobieństwem tam są ! Nie mówiąc o tym, że

  wykluczyć to, że takich sladów nie ma może tylko badanie na wszystkich

  ciałach ofiar zamachu. Ale nawet takie wykluczenie nie byłoby

  żadnym dowodem na to, że nie było wybuchu, który to wybuch

  widziało i słyszło ok. 12 naocznych świadków !
 • @Zbigniew-Grzymski 14:23:15
  Od razu mi wyglądało, że ktoś klina próbuje wbijać. Albo Miler miał racje, albo nie miał. Jeśli nie miał, to Ziober nie mógł się tak zachować..

  Trzeba będzie n ciebie gagatku uważać. Przestaje wierzyć w twoją dobrą wolę..
 • @Torin 14:27:31
  Dostępna mi wypowiedź Ziobro brzmi "Nie twierdzę, że tam wybuchły jakieś bomby (na pokładzie Tu-154, który rozbił się pod Smoleńskiem - red.) czy uderzyła rakieta, bo to niezgodne z faktami, które znamy"
 • @pocztax 12:11:55
  czy WYBUCH jest wynikiem użycia Bomb , granatów i trotylu? To jedyny
  warunek?
  Nie słyszeliście o wybuchu gazu , kotła parowego albo termy z wodą ?
  Tylko idiota robił by badania na wykazanie śladów mat.wybuchowych.
  Mało kto z Państwa pamięta "wybuchy" szklanych syfonów z wodą sodową.
  I nie potrzeba tu "wody sodowej" aby stwierdzić czy spadło i się potłukło,
  czy uderzone "się zbiło" czy się "rozpękło i rozerwało" czyli wybuchło.
  Świadczy o tym WYGLĄD oraz ODŁAMKI. Jak są odłamki tzn. WYBUCHŁO.
  a CO? to już inna sprawa.
 • @michael - No i popatrzcie.Muszę odszczekać.
  Ziobro nie powiedział tego, o czym pisze Zawisza. Co nie zmienia logicznej zawartości mojego komentarza. Dobrze, nie dotyczy on Zbigniewa Ziobro, ale niestety jest zupełnie stosowny, i dotyczy polskiego Sejmu, rządu i rządzącej Platformy, która właśnie popiera coś czego nie chce sprawdzić.
  Dziękują Panu Zbigniew-Grzymski
 • @Zawisza 14:34:47
  Z tej odpowiedzi nie wynika, że p. Ziobro powiedział, że zamachu nie było, lecz jedynie, że fakty, które zna, tego nie potwierdzają.

  Z czasem pozna i inne.

  Pozdrawiam,
 • @Zawisza 14:04:26
  Przepraszam, faktycznie mnie poniosło, po prostu dość nerwowo reaguję na politykę wybiórczości uprawianą przez sekciarzy, a akurat tę sprawę śledziłem od początku i to w gronie ludzi którzy bez emocji i ze znawstwem na tematy się wypowiadali. A jak nie mieli nic do powiedzenia to nie wymyślali bzdur. I w odróżnieniu od Macierewicza i sekty na lotnictwie znali się i znają jak mało kto.
  A Pan niech pisze dalej, bo na prawdę warto poczytać i wyciągać wnioski, każda myśląca osoba na tym portalu jest na wagę złota.
 • Zawisza, Twój spokój i opanowanie
  jest zastanawiające. Na bank piszesz na zlecenie. Ale i tak Twoi mocodawcy dostaną wyrok w imieniu narodu polskiego.
 • NAJNOWSZA TEZA MASKIROWKI: "TUTKĘ ROSZERWAŁY WYBUCHY KOTŁÓW PAROWYCH" !:)))))))
  koniecROSJI:
  "czy WYBUCH jest wynikiem użycia Bomb , granatów i trotylu?
  To jedynywarunek?
  Nie słyszeliście o wybuchu gazu , kotła parowego albo termy z wodą ?..."
  =========================================

  Bardzo dobry pomysł towarzyszu ! - Tutkę rozerwały wybuchy z

  dwóch kotłów parowych !:))

  Wykształciuchy z wielkich miast kupią to na 100 procent !:))))
 • Do redakcji
  skasujcie ten bolszewicki blog.
 • To moj ostatnI komentarz na NE
  Odwiedzam ten portal codziennie od momentu jego zalozenia. Bronilem go przed zarzutami moich znajomych ze zostal zalozony przez Sb-ecje dla wlasnych SB eckich celow. I nawet dzisiaj w to nie wierze. Ale fakt tolerowania obecnosci osob pokroju autora tego postu uwazam za szkodzacy i podwazajacy dotychczasowy dorobek . Idac ta droga stracicie wiele
 • @zawsze.d.u.c.h 14:57:29
  Słusznie ! "Zawisza" i "Warlord" !! Kto wynajął tych typków w celu prania mózgów tym mniej odpornym na głupotę i łgarstwa ??????????
 • @robinsoncrusoe 15:16:58
  Nie przejmuj się. Jak widzisz, że autor jest albo prowokatorem, stracił rozum, albo jest zagubiony, to policz do 10. Potem zrób co uważasz za słuszne tak, aby inni poznali prawdę. Ale nie rezygnuj. Musimy być razem.
 • sprawdzam :)
  a kim jest ten Ziobro?
  bo z niego taki prokurator, jak ze mnie kobieta :D
  Pozdrawiam,
  DRB

  [ps.
  ma Pan nadzwyczajną cierpliwość do sekciarzy; podziwiam. Nurt z którym się ja identyfikuję uważa, że o wypadku przesądziła usterka techniczna tamtego samolotu plus - być może - rosyjskie działanie w stylu - "niech robią co chcą, najwyżej sie rozpinkolą". I tyle. Ziobro, ten krryptofaszysta i neobolszewik powinien wreszcie zacząć być zbywany milczeniem przez poważnych ludzi. Nie ma co robić promocji temu bandycie - bo bandytą jest każdy, kto napada na innych ludzi bo "mogliby popełnić przestępstwo". Wierzę, że w końcu trafi ten gnojek do pudła, tan debilek jeden :)]
 • @robinsoncrusoe 15:16:58
  Nie pękaj. Wiadomo, że tu pełno WSIoków i agentów, ale skoro to jest wiadome, to i można z tym żyć. :) To jak mieszkać koło burdelu, ale w ładnej okolicy... LOL!
 • @Zawisza 13:42:52
  Ty chyba nie wiesz wielu rzeczy. Baden przyjechał do Polski na zaproszenie rodzin i nie chciał zapłaty za swoje usługi. Ta obiektywna prokuratura nie dopuściła go do sekcji nawet jako obserwatora! Nie słyszałem też by Baden miał chęć być przy innych sekcjach. On po prostu jako doświadczony patolog stwierdził co należy zrobić by dojść do prawdziwych przyczyn śmierci. Po drugie zaś przeczytaj jacy potrafią być nasi "fahofcy" od badania niejasnych śmierci. http://www.bibula.com/?p=48756
 • @koniecPOLSKI 14:42:52
  Casa od Mirosławcem też "wybuchła"?! - bo dołąmków tam było tyle... popatrzta se na oficjalny raport (przedłożony Lechowi K.) ...
  nawet mój kubek do kawy nie wybuchł, choć rozpadł się na drobne kawałki, a wcześniej upadał bez żadnych uszczerbków...
  DRB
 • @koniecPOLSKI 14:42:52
  Problem w tym, że nikt z salonu tego nie chce badać. Jest więc pewne, że nie chcą poznać prawdy lub ją po prostu znają i dlatego ściemniają. Nikt kto obserwuje to "śledztwo" i ma trochę oleju w głowie nie wierzy w bajki MAK powielane przez KBWL.
 • @pocztax 16:16:30
  jo też se moge zaprosić nawet Billa Gatesa. Procedury nie uwzględniają życzeń, bo niby dlaczego?
  Śledztwo to nie cyrk.
  DRB
 • @Trybunał Obywatelski 16:46:58
  Jeżeli śledztwo to nie cyrk to czemu myje się wrak - dowód śledztwa? Czemu przenosi się, przed oglądem procesowym miejsca zdarzenia, elementy samolotu? Czemu zabrania się rodzinom otwarcia trumien po sprowadzeniu z zagranicy? Dlaczego się nie wykonuje sekcji zwłok przed pochówkiem tragicznie zmarłych? Itd. Itp.
 • @Trybunał Obywatelski 16:46:58
  I jeszcze coś. Jeżeli śledztwo to nie cyrk to czym jest wystąpienie "prokuratury" do IPN o lustrację pilotów do trzeciego pokolenia dla obcych???
 • @serendipity 12:28:02
  Napisał Pan/Pani, żę "Zbigniew Ziobro to reprezentant nurtu lewicowego" - jak najbardziej, potwierdzam. A do tego zdrajca.
  Dodam tylko, że: zdrajca to zdrajca. Jak powiedział Orwell: raz k.... zawsze k....,
  Szczęść Boże
 • @Zawisza 12:29:06
  Nie posłuchał Pan wywodu p. Michalkiewicza a szkoda. Położenie w Sejmie niczego nie określa drogi Panie. Jak jest sama lewica to jest oczywiste, że ktoś musi siedzieć po prawej stronie. Co więcej to strona w Sejmie zmienia się w zależności od punktu widzenia. Inaczej jest od strony sali a inaczej widzi to Marszałek,
  Szczęść Boże
 • "Zbigniew Ziobro stwierdził iż nie wierzy w samolocie TU 154/101 wybuchły jakieś bomby lub rakiety, gdyż jest to niezgodne..."
  Facecik Ziobro, który opiera się na wierze a nie na ocenie i technicznej analizie faktów chce być prezydentem 40 milionowego narodu.
  A do tego te jego areszty wydobywcze i tolerowanie badań psychiatrycznych nagminnie stosowanych w sądownictwie do rozstrzygania sporów sądowych zupełnie go dyskwalifikują jako urzędnika państwowego sprawiedliwej Polski - won z nim, won i jeszcze raz won jak ktoś nie chce sprowadzić kolejnego nieszczęścia na nasz kochany Kraj, Polskę
  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • @Trybunał Obywatelski 16:09:02
  Wyciągasz wnioski ,to znaczy że jeszcze myślisz .Pamiętaj! Jak jest wybuch
  i coś się"rozerwie" są odłamki i .....odwrotnie Jak są odłamki to był wybuch.
  Dawno nad tym się zastanawiali i skonstruowali ......GRANAT.
  Jak nie wiesz co są Odłamki - to są kawałki "Rozerwanego '" wybuchem
  przedmiotu ,mogą być różnych wielkości i wbijają się czasami dość głęboko w otaczającą rzeczywistość .Głębokość zależy od masy i energii odłamka
  oraz od materiału gdzie się wbija.Tak można Obliczyć jaką energię miał wybuch ,itd.itp.
  Ja o żadnym samolocie nie pisałem.TO TWÓJ POMYSŁ .Dobrze ! tak
  kombinuj! Może będą z ciebie jeszcze ludzie !
  Pzdr.
 • @Zbigniew-Grzymski 14:52:06
  Nic nie wspominałem o TUtce. To twoja refleksja podświadoma ?
  Piszę o Butli z "wodą sodową" i jak odróżnić czy spadła i roztłukła się,
  czy uderzona pękła i została potłuczona czy też wybuchła i rozpękła się na odłamki.
  Nie rozumiesz pisanego tekstu . Masz Problem.

  skup się i pomyśł - Wybuch to Odłamki a jak Odłamki to Wybuch .
  to takie proste .
  Ja daję przykład - Kocioł a ty od razu TUTKA!!!! Zaprogramowany jesteś?
 • @robinsoncrusoe 15:16:58
  Masz Rację to to Zauważyłem od dawna ale myślę :Niezależna -zobaczę na ile ! No i zbadałem empirycznie i SIEDZĄ skurwysyny prawie na wszystkich
  portalach ,przepuszczają Idiotów i sami mącą wtrącając prowokacyjne
  pomysły . Jle takie kurwy dostajążeby mącić i pilnować?
  Jak tylko Ktoś zczyna zbyt blisko zbliżać się do sedna ,to kasują albo
  usiłująodwracać kota ogonem i robić balona .
  Pozdrawiam.
 • @val 12:32:30
  "tak tylko kwestii logicznego myślenia...skoro badała i nie znalazła to wybuchu nie było...hi...hi..."
  - więc skoro badała i nie znalazła to znaczy że BYŁ ???
  Wspaniałe logiczne myślenie...
  Gdzie takowego uczą? Aha już wiem na wiecach s-PIS-kowców 10 pod pałacem...

  Załamka.
  Proponuję zmianę lekarza
 • All
  Taka uwaga ogólna, bo niestety nie mogłem odpowiadać na pewne komentarze, obowiązki rodzinne.
  Nikt nie twierdzi, że Ziobro odrzuca możliwość zamachu, on twierdzi tylko, że działanie ładunków wybuchowych czy to zamontowanych na pokładzie czy też w formie wystrzelonej rakiety jest nieuzasadnione znanymi faktami. Ja nawet ograniczam to tylko do kabiny pasażerskiej.

  Widać, że dla niektórych myślenie jest mocno nadwerężające wolą krzyczeć o płatnych piszących, UB-kach i innych.Mają do tego prawo, Bóg każdemu rozum dał sprawiedliwie, nikt nie narzeka, że ma go za mało. Ale również nie nakazał go używać. To tylko dobra wola człowieka.
 • @Warlord 12:36:44
  "Tam wybuchła bomba termobaryczna, takie dobrze wybuchają w atmosferze helowej i sporo mgły przy tym powstaje."

  - więc było więcej bomb niż te dwie na pokładzie bo najpierw była mgła a później dwie bomby które rozerwały tutkę na kawałki :D :D :D

  Więc ile w końcu ich było? 6? 8?
  A może 666? - wtedy i symbolika by pasowała :D

  Temat poważny lecz czasami śmiech sam się na usta ciśnie - dobry komentarz ;).
  Pozdrawiam
 • @Zawisza 12:54:42
  "A ja wierzę, że patolodzy takiego głupiego błędu jak nie zauważenia śladów poparzeń nie zrobili. Ślady poparzeń można przeciez było wytłumaczyć pożarami, tymi co je szybko ugaszono."

  - i nie tylko zwłoki są dowodami bo takimi samymi są też rzeczy osobiste czy ubrania które to nie są zakopane dwa metry pod ziemiami w zalutowanych trumnach tylko praktycznie w każdej chwili wszem i wobec dostępne...
  Ale co tam... Dla takich oszołomów jak napruty XANAXEM Jaro i naćpany ziołami z fajki Polski Holmes to nie są dowody :D :D :D
  ONI mają z góry ustaloną swoją wersję pasującą do ich wizji utrzymania tonącej tratwy u koryta i będą do końca świata i jeden dzień dłużej brnęli we własne głupie teorie...
  Nawet gdyby nagle ktoś pokazał film z całej katastrofy to i tak i tak by mu zaprzeczali - zresztą ich lemingi już zaprzeczają filmowi ze startu Tupolewa z naszego lotniska do Smoleńska...
  Normalnie załamka.
  Pozdrawiam
 • @Muni 13:01:06
  "A może wie pan, kto odpowiada za UPCHANIE tego samolotu? Kto był w tym inicjatorem?"

  - ORGANIZATOR - czyli kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego
 • Oj zawisza.
  Podwójna kompromitacja
 • @zawsze.d.u.c.h 14:57:29
  "skasujcie ten bolszewicki blog."

  - Nooo... Nie ma to jak stara dobra cenzura....
  Stara UBecka szkoła jak widzę...

  Ale wysypało WAS tutaj od razu że hoo hooo TOWARZYSZE...
 • @ALIK 20:35:51
  Ruscy mówią, że są poparzeni. http://www.tvn24.pl/12691,1651909,0,1,zgineli-od-wstrzasu-i-oparzen,wiadomosc.html
 • @ALIK 20:35:51
  te, ruski, "JARO" to może dla przyjaciół on jest. Chyba nie jest twoim kumplem narąbany xanaxem i zajarany ziołem agencino.
 • @NUS 20:39:30
  Za stary ze mnie wyga, bym na takie komentarze zwracał, ale serdecznie pozdrawiam :)
 • @ALIK 20:37:55
  za upchanie samolotu odpowiada ten, który tego chciał i o to występował i ten, w czyjej gestii jest ten samolot, czyli rząd. Pan Komorowski i pan Arabski (taa... arabski to on może nie do końca).
  Nie kłam agencie.
 • @ALIK 20:37:55
  A kto zezwolił na lot generałom? " Minister Klich zezwala na uczestnictwo w locie do Smoleńska najwyższych dowódców polskiej armii; zapewnia jednocześnie na piśmie, że on sam „też się tam wybiera”. Kilka dni później rezygnuje jednak z uczestnictwa w delegacji."
 • @ALIK 20:54:17
  "Ale wysypało WAS tutaj od razu że hoo hooo TOWARZYSZE..."

  pisanie przez "towarzysze" o antykomunistach to dosyć cienka zagryweczka... coś na skalę agenta niższej szarży.
  Jest was tu około 4-5, tylko na tym wątku, setki w skali internetu. Powygłupiajcie się ile możecie, bo jak już przyjdzie IV RP, to się skończą grube kreski.
 • @ALIK 20:35:51
  Niektórzy ludzie właśnie w swych teoriach spiskowych widzą swoją wartość, czują się dowartościowani. Oni do ostatniego tchu będą bronić, choćby grupa twierdząca, że samolot nie wystartował, czy tez rozbił się gdzie indziej a ofiary dowieziono. No cóż, wierzą również w możliwość zatrzymania czasu przez Rosjan. Czas od momentu gdy nastąpiło uderzenie, a widzieli to świadkowie do momentu gdy na miejscu katastrofy pojawili się ludzie nie wystarczy niestety na rozłożenie zwłok. Ziobro wyczuł sprawę, na tworzeniu wielorakich teorii spiskowych już nic w Polsce nie da się ugrać. Społeczeństwo jest zmęczone Smoleńskiem. A, że kilku ludzi do końca życia będzie opowiadało, to był zamach, no cóż nie tylko my mamy ten problem.
 • @Muni 21:14:42
  Mówisz Muni, że IV RP zlikwiduje wolność słowa, wolność myślenia i wolność swobodnego formowania wniosków? Mówisz, że za nieprawomyślne słowa będą wsadzać do więzień? Czyż tego już nie znamy? Nazywało się to okresem stalinizmu, prawda?
 • @Zawisza 21:20:02
  Kłamstwo, rozpowszechnianie fałszywych informacji, podżeganie i działanie na szkodę państwa nie są wolnością słowa.
  Miejsce agentów jest w pudle.
  Skoro jedna "kreska" nie pomogła, to drugiej nie będzie.
 • @pocztax 21:01:33
  "Ruscy mówią, że są poparzeni."

  - tak jest podane że "zginęli od wstrząsu i oparzeń"
  Ale to nie oznacza od razu że od wstrząsu po bombie a z myślą o uderzeniu o ziemię z wielką prędkością: tzw. obrażenia wewnętrzne wielonarządowe

  Nie powiedzieli że po wybuchu bomby - co oczywiście nie oznacza że gdyby tak sądzili to by to powiedzieli - spokojnie aż taki tępy nie jestem :D
  Ale to żaden dowód bo uderzenie w ziemię było i pożar był więc i jedne i drugie pasuje i do jednej i do drugiej wersji
 • @Muni 21:02:27
  "te, ruski, "JARO" to może dla przyjaciół on jest. Chyba nie jest twoim kumplem narąbany xanaxem i zajarany ziołem agencino."
  -Synku....
  Idź do ubikacji, wyrzuć z siebie negatywy i wtedy jak będziesz miał czysty umysł napisz coś z sensem
  - a Kacapskim agentem jest Twój szef Jaro który razem z braciszkiem sprzedał Polaków najpierw w Magdalence, później przy "okrągłym przekręcie" a na koniec oddał pod obce władanie i prawo cichaczem Traktatem Lizbońskim...
 • @Muni 21:11:33
  "za upchanie samolotu odpowiada ten, który tego chciał "

  - dokładnie TAK.
  Czyli kancelaria Lecha Kaczyńskiego
 • @pocztax 21:13:29
  "A kto zezwolił na lot generałom? "
  - Główny Zwierzchnik Polskich Sił Zbrojnych...
  czyli Prezydent Lech Kaczyński
  :D
 • @Muni 21:32:34
  A widzisz tu gdzieś rozpowszechnianie fałszywych informacji? Ja podżeganie do destabilizacji państwa widziałem na Krakowskim Przedmieściu 10.04 br. I jest to moja prywatna ocena, do której jako wyborca mam prawo. Możesz udowodnić, że ktoś z komentujących na tym blogu jest agentem? Pomówienie jest również karalne. Popatrz nawet pod tym tekstem są osoby które bez zastanowienia nazwały premiera RP folksdojczem, widział podpisana folkslistę? Tym sposobem myślenia można połowę Polski zamknąć w łagrach.
  Zbyt wielu jednak zwolennikom PiS marzą się czasy stalinizmu, gdzie skazywano na śmierć z pomówienia. Czy tak wyobrażasz sobie IV RP? Jeden wielki łagier na wzór Korei Północnej? Gdzie ten co myśli inaczej niż jedyna przewodnia partia ląduje do obozu pracy? Gratuluję
 • @Zawisza 21:20:02
  "Mówisz Muni, że IV RP zlikwiduje wolność słowa, wolność myślenia i wolność swobodnego formowania wniosków? Mówisz, że za nieprawomyślne słowa będą wsadzać do więzień?"

  "Czyż tego już nie znamy? Nazywało się to okresem stalinizmu, prawda?"

  - oraz IV RP według Ziobry i Kalksteinów
  (bezdomny Hubert ...., "spieprzaj dziadu", "nie od tej małpy w czerwonym", "Pani jest na mojej krótkiej liście", areszty wydobywcze, pozorowane układy, inwigilacje ludzi i dziennikarzy, inwigilacje i wkręcanie w lewe interesy własnych ministrów oraz koalicjantów wybranych przez samego siebie, ........ itd. itp. :D :D)
  Może nowe przekręty jak Telegraf, ART-B, FOZZ, Agencja Mienia Kościelnego...
  No niektórzy mają za czym tęsknić - tylko szkoda że za to wszystko zapłacił solidarnie cały naród.
 • @ALIK 21:51:42
  Zaczyna się pojawiać pytanie o wolność słowa. Czym jest. Jeśli popatrzymy na Antykomora, którego Ziobro bronił w Brukseli, gdzie za wolność słowa uznawaliśmy rzucanie fekaliami w wizerunki wysokich polskich urzędników to jest to dość szerokie pojęcie, więc wszystkie informacje przy tamtej "wolności słowa" są niewinnymi igraszkami.
  Wielu wypowiadających się tu cechuje mentalność Kalego. Jak Kalego obrażać, to zbrodnia wymagająca zamknięcia w łagrze, jak Kali obrażać, to wolność słowa. Po dzień dzisiejszy wielu marzą się czasy stalinowskie i "Ja z pozycji UB-ka". Jeśli ja uznam, że to wróg narodu, mogę mu strzelić w łeb." Gdyż "Ja jestem prawdziwym polakiem, a partia w którą wierzę jest jedyną, przywódczą siłą narodu". Ciągoty do zamordyzmu są dziś równie silne jak dawniej.
 • @ALIK 21:51:42
  Ja nie muszę dyskutować z byle kim, argumentować i wysłuchiwać tekstów o Kalksteinach, Jarach i innych pierdołach, żeby poznać agenta. Czy to agent ochotnik, czy za pieniądze rzeźbi, to mnie nie interesuje.
  To nie ja wypisuję kity na serwerze GazZyda, ale tutaj jakaś plaga karakanów się pojawia. Coś was tu przyciąga? CO?
  Kogo chcecie tutaj "przekonać" i do czego? Tutaj nie przechodzi kit.
  Wasze esbeckie zagryweczki nie są niczym nowym, to język NIE, Urbana i innych "prawdziwych Polaków". Znam to od lat, z usenetu. Ani tutaj nikogo nie przekonacie, ani nie przeciągniecie na swoją stronę... Nie szkoda wam czasu? Idźcie na onet klikać "negatywy" komentarzom, nie marnujcie kasy szefów na rozmowy między sobą.
  Tutaj i tak będziecie tylko olewanymi agentami - kłamczuszkami, przynajmniej na teraz.
 • @pocztax 12:11:55
  No proszę! Kto badał pod kątem zamachu? SZOKUJĄCE słowa Edmunda Klicha: „nie sprawdzaliśmy wersji zamachu”, „tendencja była taka, żeby pokazać, że to piloci zawinili"
 • @Muni 03:12:39
  Muni może i z Ciebie dobry człowiek tylko szukasz wrogów nie wszędzie gdzie są a tylko tam gdzie Jaro (TW...) skieruje Twoje oczy.
  Ale nie wstydź się tak do końca bo nie jesteś sam gdyż takich jak Ty jest wielu - a na NE masa.
  Nie wstydź jeśli piszesz pewne bzdety nie znając do końca prawdy o oszustach, zdrajcach i zaprzańcach Kaczyńskich - lecz co innego jeśli na prawdę wiesz kim byli/są i jaki syf Polakom robili/robi i jak ich okradli...
  Wtedy to co innego i jesteś takim samym zaprzańcem i bęcwałem jak "oni" czyli sługusem kacapskich służb...

  Bo widzisz tutejsi oponenci PO to albo totalni ślepi debile, albo zwykłe sługusy służb, albo etatowi propagandyści JARA, albo i na prawdę ludzie niedoinformowani...
  Debile to Ci którzy (tak jak teraz Ty mnie) posądzają ludzi o sympatię dla Ryżego i Gajowego tylko dlatego że mają złe zdanie o Kaczkach - wiedząc co nawywijali i kim byli w przeszłości (teraz zresztą też).
  Jeśli natomiast nie znasz ich syfów i przekrętów to po prostu jesteś niedoinformowanym lemingiem PIS-owskim nie mającym swojego własnego zdania....
  I tyle wystarczy.
  A jeśli chcesz to sprawdzić to znajdź choć jedno moje zdanie gdzie wychwalałbym w niebiosa drużynę Ryżego Doladinio :D
  Pozdrawiam
 • @pocztax 11:28:08
  "„nie sprawdzaliśmy wersji zamachu”"
  - nie wiem co do końca badali i czy w ogóle śledczy lecz tutaj lekko sprostuję:
  Klich poprawił dzisiaj Olejnik i powiedział że nie wie czy ta wersja była badana czy nie bo on był akredytowanym a akredytowany nie uczestniczy w badaniach gdyż jego rola polegała na wyciąganiu dowodów i informacji od strony Rosyjskiej - taki łącznik.
  Słuchałem rano tego wywiadziku dokładnie i dokładnie Olejnikową poprawił.
  Więc nie mieszajmy...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930