Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
511 postów 11491 komentarzy

Zawisza

Zawisza Niebieski - Hyde-Park, porozmawiaj o sprawach trudnych, bez cenzury stosowanej przez niektórych zwolenników teorii spiskowych. Tu nie banuję, chcę rozmawiać lecz na argumenty, jak Polak z Polakiem. Proszę tylko, by nie obrażać gości mego bloga.

Unia kupuje maseczki, rękawiczki..., Polska nie musi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska nie wzięła udziału w ogólnoeuropejskim przetargu na środki ochrony osobistej przed wirusami, rząd za późno dołączył do mechanizmu przetargu unijnego.

Rząd przez zależne od siebie media forsuje tezę o tym, że „Polska zdała egzamin”, że jesteśmy wręcz w czołówce państw Europy. Niestety, to tylko „pinokiowa propaganda”. Warto wyjaśnić sprawę, byśmy po pandemii mogli ocenić sprawiedliwie ich działania.
 
Pierwsze informacje ze służb o możliwości ogólnoeuropejskiej pandemii docierały do władz w początkach stycznia. W końcu stycznia pojawiły się pierwsze przypadki przeniesionego z Chin koronowirusa w Europie. Rząd zajęty zupełnie innymi sprawami przespał co najmniej 1,5 jeśli nie 2 miesiące, gdy trzeba było sprawdzić procedury, zamówić odpowiednie materiały, wyposażyć lekarzy w odpowiednie środki ochrony. Pierwsze przypadki koronowirusa w Polsce pojawiają się na początku marca. Mechanizm unijnego przetargu na odzież ochronną powstał po epidemii świńskiej grypy w roku 2009. Z tego mechanizmu nie skorzystał rząd Ewy Kopacz, argumentował to niekorzystnymi klauzulami w umowach chroniącymi bardziej producentów niż odbiorców. W tym czasie m.in. nie kupiliśmy szczepionek, które później okazały się zupełnie niepotrzebne. W tym czasie opozycja czyli PiS nie zostawiała na rządze suchej nitki. Związany z PiS rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski głosił, że poda rząd do sądu ze względu na grypę, której się nabawił. Tak Polska przestała uczestniczyć w tym mechanizmie. Gdy w lutym tego roku rozpisywano kolejny przetarg związany z tym mechanizmem na środki ochrony w kontakcie z wirusem to jeszcze 6 marca, minister zdrowia Łukasz Szumowski nie widząc takiej potrzeby podtrzymał decyzję nie uczestniczenia w tym mechanizmie. Dopiero później gdy już epidemia wybuchła na całe również w Polsce, a rząd się obudził podjęto decyzję przystąpienia do tego mechanizmu, ale Polska już w pierwszym przetargu nie mogła uczestniczyć, będzie uczestniczyć w kolejnych.
 
Mówiąc o sprzęcie ochronnym dla lekarzy warto zwrócić na sprawę maseczek zabezpieczających. 11 marca rząd blokuje możliwość sprzedaży maseczek oraz płynów odkażających przez platformy internetowe, motywowano to możliwością pojawienia się spekulacji. Równocześnie do spółki jednego z radnych PiS Wojciecha Anherta trafia zamówienie na maseczki. Czy jest to jakiś znany, silny na rynku producent tych wyrobów? Nie, to firma konsultingowa, która sprowadzi te wyroby zza granicy będąc typowym pośrednikiem zarabiającym na marży.
Kumoterstwo i nepotyzm, to słowa nierozerwalnie związane z działalnością PiS.
 
Dzisiaj PiS kładzie główny nacisk na blokowaniu informacji o aktualnej sytuacji. Osoby, które chcą poza głównym nurtem pokazać rzeczywistą sytuację, problemy, błędne decyzje natychmiast są karane. Bernadetta Krynicka, która opowiedziała o sytuacji w szpitalu w którym dziś pracuje została niezwłocznie zawieszona w prawach członka tej partii. Pielęgniarka z Nowego Targu, która w mediach społecznościowych zwróciła uwagę na krytyczne warunki bezpieczeństwa w szpitalu w Nowym Targu została zwolniona z pracy, w czasie gdy każde ręce w ochronie zdrowia niezbędne. Za zwolnieniem stoi Marek Wierzba, radny PiS, „dyrektor” tej placówki* . PiSiewicze rozstawione po różnych stanowiskach wszelkimi metodami, w tym zastraszaniem blokują informację o rzeczywistym stanie „państwa z tektury”.
 
Informacje, jakimi się dziś ekscytujemy w sprawie liczby zakażonych to przecież  informacje sprzed 4-5 dni, bo tyle upływa od pobrania próbki do wyniku. Sytuacja jest taka, że przy tylko 2,5-3,5 tys. testów dziennie mamy dobrze ponad 100 wyników pozytywnych. Pandemia przyśpiesza, mimo to rząd nadal upiera się przy wyborach prezydenckich za 6 tygodni. Jaką jest to głupotą świadczą wyniki wyborów we Francji, W pięć dni po wyborach 15.03 z ok. 4 tys. zakażonych skoczyło do 14 tys. Wśród osób zajmujących się obsługą wyborów oraz woluntariuszy, Francuzi mają istny pogrom. Nikt, kto ma choć trochę wiedzy i rozumu, nie narazi siebie i swej rodziny na tak wysokie ryzyko zakażenia. Najlepiej świadczy o tym dzisiejszy sondaż, oceniający frekwencję wyborczą na 30% oraz ponad 60% wynik dla Andrzeja Dudy. Czy musimy się śpieszyć? Andrzej Duda przez 5 lat miał możliwość bycia prezydentem Polski i tego nie skorzystał, czy miesiąc, dwa coś zmieni? Przez 5 lat ośmieszał Polskę, (Niemcy 2015 wizyta u Joachima Gaucka „Polska nie jest krajem sprawiedliwym…”, USA podpisywanie dokumentów na stojąco…) czy też PiS ośmieszał jego (wyprawa po „korwety”, gdzie w czasie wizyty w Australii władze tego kraju zmieniły status jego wizyty. Czy ostatni numer z Kurskim. Kurski odejdzie, Duda podpisze 10 miliardów (przez pięć lat) na propagandę telewizji, która zdaniem polityka PiS nie jest dla ludzi inteligentnych. Duda podpisał, Kurski wrócił). Tego człowieka nawet PiS nie traktuje poważnie.
 
Epidemiolodzy z firmy Devatile, którzy opracowali algorytm przewidujący stopień skali epidemii twierdzą iż dziś nie można określić daty końca epidemii, ale zmniejszenie dziennej liczby zachorowań można oczekiwać w połowie kwietnia. Trzy tygodnie przed wyborami?
 
PiS było bardzo oburzone, że zmiany w regulaminie Sejmu opozycja nie chciała przeprowadzić internetowo, a chcąc posłać tysiące Polaków do urn. Panie Kaczyński, czyżbyśmy mieli możliwość głosować przez Internet? Pana zdrowie jest ważniejsze od zdrowia tysięcy matek, ojców i ich dzieci? Przecież jak jedna osoba w rodzinie złapie wirusa zagrożona jest cała rodzina. Obłuda tej partii widoczna jest jak na dłoni. Może zabrzmi to niektórym źle, ale ja osobiście znacznie wyżej cenię zdrowie kilkuosobowej rodziny od zdrowia samotnie żyjącego miłośnika kotów, który od wielu lat oderwany od rzeczywistości chce Polaków posłać do urn.
 
Jeśli rząd zdecyduje się na takie wybory, spokojnie będzie można mówić o parciu PiS do władzy na „trumnach Polaków” a jeśli wariant francuski się powtórzy o „prezydencie trumiennym”. Rządzenie narodem wymaga poświęceń, by znajdować rozwiązania dobre dla narodu a nie własnego siedzenia i własnej wizji politycznej.
 
**************
Prawa autorskie: Jestem autorem tekstu. Informację dotyczącą europejskiego przetargu na środki ochrony oparłem o informację od korespondenta PAP w Brukseli Krzysztofa Stępki, oraz informacje dostępne w Internecie. Zdjęcie: demotywator ze strony Paczaizm.pl
 

*https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Covid-19-w-Polsce-informacje.-Nowy-Targ-pielegniarka-zwolniona-za-pisanie-o-braku-maseczek 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Zawsze byłem przekonany, że Szanownemu NAMORDNIK jest należny jak psu buda.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:44:31
  Panie Krzysztofie, ale czym różnią się dziś rządzący nam bolszewicy z PiS od tych z czasów PRL? Jedni i drudzy tylko cenzurą naród w głupocie utrzymywać potrafili. Widzę iż Pan też nie widzi innej szansy by sprostać twardym argumentom pokazującym obłudę tych ludzi jak tylko "NAMORDNIK".
  Jest Pan gotowy oddać życie, bo jak Pan wie, ludzie starsi są mocnie narażeni, by ten nieudacznik ośmieszający Polskę i sam ośmieszany przez PiS jeszcze 5 lat jeździł na nartach?
 • Ja osobiście nie wierzę w tę "pandemię"
  bo to hucpa pierwszej klasy. Ale Twoja narracja, biorąc pod uwagę, że pisiorski rząd bierze w tym ochoczo udział, jest jak najbardziej prawidłowa.
  Pisiory internują większość społeczeństwa a jednocześnie każą iść na wybory. To się chyba fachowo nazywa schiza paranoidalna.

  Powód jest prosty - muszą szybko przepchnąć maliniaka bo później okaże się, a się okaże, że to wszystko było wielkie oszustwo i Polacy oleją pisiorow i maliniaka. Proste.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:59:01
  Oczywiście, ta pandemia obnaża nieudolność naszego państwa z tektury, więc wcześniej czy później Polacy zapragną pogonić widłami tych wyzutych z jakichkolwiek uczuć karierowiczów. Dlatego muszą jak najszybciej przeprowadzić wybory nie zważając, jak wtedy w Smoleńsku na ewentualne ryzyko i konsekwencje. Nie jestem przekonany, że tej pandemii nie ma. Coś wybiło tylu Włochów, Francuzów itd. Nie znamy sytuacji w Polsce, bo przecież każda informacja jest blokowana, możliwa jest tylko ta, dopuszczona przez KC PiS.
 • @Zawisza Niebieski 22:20:30
  We Włoszech i Hiszpanii ludzie umierają tak jak zawsze umierali tylko wtedy jeszcze nikt nie robił z tego "pandemii". Teraz chodzi o całkiem co innego. I jak widać udaje im się.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:44:31
  Panie Krzysztofie zabawmy się w pewną logiczną zabawę. Niech Duda wygra zbierając 100% głosów. Jest nas ok 36 mln, z tego ok 25 mln jest uprawnionych do głosowania. Załóżmy, że z tego znajdzie się 25% tych, co zaryzykują życie dla Dudy to mamy z grubsza biorąc 6 mln potencjalnych narażonych. Każdego z nich należy traktować jako osobę o podwyższonym ryzyku jak do tej pory traktowano tych, co mieli kontakt z cudzoziemcami. Mamy 4% pozytywnych wyników, zaś z tych z wynikiem pozytywnym ok. 1% umiera. Znajdzie PiS poparcie w następnych wyborach? Ale brutalnie mówiąc, bardziej nam są potrzebni ludzie mądrzy niż idioci. :) Rozumie Pan o czym myślę?
 • Konwencjonale środki ochrony osobistej to dziś anachronizm
  więc po co nam one.Nasi rządzący czerpią wzorce od najlepszych.
  W USA lekarze i pielęgniarki odziewają się ochronnie w worki na śmieci.
  I to nie na zapyziałej prowincji ale w samym centrum świata

  https://i.dailymail.co.uk/1s/2020/03/26/01/26419688-8154039-image-a-28_1585187059639.jpg
  https://www.dailymail.co.uk/news/article-8154039/US-coronavirus-Worker-NYC-hospital-staff-forced-wear-TRASH-BAGS-dies-48.

  Można? można.A nie od razu szastać pieniędzmi na jakiś przetargach.
 • @ikulalibal 22:47:35
  Kurcze... Zaraz worki na śmieci znikną ze sklepów :))
 • @ikulalibal 22:47:35
  No to trzeba położyć nacisk na wynalażczość. Kiedyś był taki klej Butaprem, kleił buty i wyglądał jak guma i można bo było kupić w puszkach 1 l. Co prawda dziś też jest w sklepach ale w małych tubkach i już nie klei nic. Nawet kapciuszków :) Zanurzyć dłonie w takim kleju i po chwili rękawiczki jednorazowe gotowe. :) Za maski spokojnie może robić torebka śniadaniowa. Co prawda nie jest sztywna, ale jeśli ktoś na ciebie chuchnie to zaraz twarz oblepi i wirus się nie przedostanie. :)
 • @Zawisza Niebieski 23:20:30
  Pięknie zaorujesz te wszy łonowo-internetowe na pewnymi goownianym portaliku. Wiją się jak robaki na haczyku :)))

  Ty... Coś mi wpadło w ucho, że jedna z tych wszy łonowych przechwala się, że była tutaj adminem razem ze złodziejem Reinertem (Korczarowskm). Korczarowskiego osobiście stąd wykopałem ale on był sam. To co ta gnida konfabuluje? Może nosił za złodziejem Korczarowskm teczkę i sądził, że jest "adminem"?
  Jaja jak berety :))))
 • @Zawisza Niebieski 21:55:53
  Za umiejętność jazdy na nartach - ma u mnie + i to dodatni.
  Fakt, że powinien jeździć ciętym skrętem, ale to tylko najlepsi narciarze potrafią.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:59:01
  "że to wszystko było wielkie oszustwo i Polacy oleją pisiorow i maliniaka. Proste."

  I kogo wybiorą? Twego ukochanego Tuska? Chociaż słuchy mnie dochodzą, że ostatnio się za Biedroniem oglądasz....
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:26:37
  Już się dziś nie lecz cytryńcowką...
  Podobno w większych dawkach szkodzi, zwłaszcza pisiorom w słusznym wieku.
 • @Zawisza Niebieski 22:41:04
  dzien dobry
  byc moze jednak to jest rozwiazanie , i tak sens jakichkolwiek wyborow jest iluzoryvczny , ale spora czesc elektoratu nadal wierzy w bajki z mchu i paproci . Umozliwienie im samounicestwienia w formie wolnego wyboru jest jednak uklonem w strone pozostalej czesci spoleczenstwa . " co cie nie zabije to cie wzmocni "
 • Objawy jak grypy, leczenie jak grypy. TO GRYPA!
  Zab mnie boli i trzeba wyrwac ale nie mozna bo w Illinois zamkneli gabinety dentystyczne i przychodnie lekarskie. Lekarze boja sie grypy! Trzeba bedzie samemu sie leczyc ziolami, kupic na Ebay obcegi dentystyczne i poprosic zone by zeba wyrwala.
 • @staszek kieliszek 06:42:32
  kup olejek dewa herbacianego ( tylko zewnetrznie !!!!!!!!) lub gozdzike na bolacy zab rozgrysc i przytrzymac . pozdrawiam
 • Uniwersalny tekst, uniwersalny tytuł.
  W zasadzie, gdyby tytuł brzmiał "Unia nie kupuje maseczek, rękawiczek.
  Polska musi..." to z małymi zmianami oraz podmiana nazwy ugrupowań.
  Ale to widać jak na dłoni.
  Odkażonej.
  Aha- gnid które zarabiają na nieszczęściu nigdy nie brakowało. Oprócz tego jest jeszcze coś co się nazywa pokusa.
  Z tym że za słusznie minionej ekipy pana Anherta poklepywano by po plecach i chwalono za zaradność. Tu może być odwrotnie. Hmm. mam nadzieję.
 • @ikulalibal 22:47:35
  Po co na śmieci???
  Od razu można w worki na zwłoki.
  Tu ciekawostka: w mojej ulubionej, choć pochlastanej przez małżeństwo De Laurentisów ekranizacji "Diuny" Franka Herberta, okrutnych cesarskich szturmowców- sardaukarów ubrano w przerobione... worki na zwłoki.
  I na sto procent używane:)
  To jak w PRL- owskich wskazówkach, co robić w wypadku zobaczenia na horyzoncie grzyba atomowego: wycofać się do przygotowanego zawczasu dołu i nakryć białym prześcieradłem.
 • @Zawisza Niebieski 22:20:30
  a ile testów na koronowirusa wykonało PEŁO przez 8 lat ???? zadnego prosze Panstwa , zadnego
 • @rowszan 07:10:02
  Ja bym się tu nie ważył tak bezpośrednio wypominać.
  Jeszcze Gospodarzowi maska opadnie i ugryzie:(
  A mr Anherta i tak za jaja...
 • @brian 07:17:10
  ....." Ruszymy z posad bryłę świata .
  Dzis niczem - jutro wszystkim my !

  .......Rząd nas uciska - kłamią prawa
  Podatków brzemie ciazy nam,
  I z się naszych naigrywa
  Ten, co z bezprawia żyje sam !
  Lezc się odmieni krzywda krwawa ,
  Gdy równosc stworzy nowy ład ,
  Bez obowiązków -niema prawa,
  Dla równych - równy szczęścia świat !
  Autor Eugenne Pottier
  Tytuł Miedzynarodowka
  pochodzenie spiewnik robotniczy PPS
  Data wydania 1920
  wybor --moj
 • @rowszan 07:35:29
  Z tą bryłą to problem.
  Do śpiewania, zza węgła, jeszcze się kilku znajdzie.
  Do maszerowania na pałowanie dowolnej policji jeszcze mniej.
  A do ruszania bryły- w końcu przylepionej i mocno śmierdzącej nie ma chętnych.
  A jak się znajdują, okazuje się że to żadne komuchy są tylko jakieś Matki Teresy i inne samobójce. Słowem podejrzany element.
  Jakiś mało czerwony i mało pejsaty.
 • @brian 07:50:41
  masz na mysli Indian i Mormonow ?
 • Po co komu maseczki?
  Cała ta histeria "pandemiczna" to zwykle oszustwo, które bardzo łatwo zdemaskować posługując się powszechnie dostępnymi danymi statystycznymi. Rocznie w Polsce umiera na różne choroby ok 430 tysięcy ludzi, jeśli podzielimy tą liczbę przez ilość dni w roku, to wyjdzie nam, że dzienne umiera 1187 osób. Przez ostatnie dwa tygodnie (statystycznie) zmarło w Polsce ok 16618 osób, z czego jak dezinformują media, 14 osób na koronawirusa. Te 14 osób stanowi...0,084 % ogółu zmarłych. To jest liczba którą należy uznać za błąd statystyczny, tym bardziej, że ani w Polsce ani nigdzie w Europie nie było ani jednej ofiary śmiertelnej z powodu koronawirusa. Ofiary śmiertelne podawane przez media wynikają z fałszowania statystyk!

  Jak te statystyki są fałszowane? Otóż statystyki śmiertelności powinny być podawane według metodologii opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Chodzi o to aby we wszystkich państwach członkowskich WHO, prowadzono statystyki umieralności według tych samych zasad, co czyni takie statystyki porównywalnymi i umożliwia na ich podstawie wyciągnięcie jakiś wniosków. Zalecenia statystyczne WHO są takie, aby w przypadku gdy następuje zgon osoby chorującej na kilka chorób, jako przyczynę zgonu podawać chorobę "wiodącą". Dla przykładu, jeśli osoba zmarła chorowała na nowotwór, zaś w trakcie tej choroby dodatkowo przeziębiła się, to jako przyczynę zgonu należy podać chorobę nowotworową a nie przeziębienie.

  A jak czyni biurokracja rządowa (a za nią media) obecnie? Bez względu na to jakie choroby towarzyszące spowodowały śmierć pacjenta, jeśli tylko wykryją u niego koronawirusa, to jako przyczynę zgonu podają....koronawirusa. I tak osoby które zmarły na chorobę "wiodącą" (zawał serca, nowotwór) są zaliczane do ofiar....koronawirusa.

  Te oczywiste fałszerstwa statystyczne (tysiące ofiar koronawirusa) mają na celu wywołanie paniki, choć nie ma żadnego powodu do niepokoju.

  Mamy do czynienia z corocznie powtarzającą się grypą sezonową, (wywołaną zmutowanym wirusem, który mutuje bezustannie) o bardzo łagodnym przebiegu, bez ofiar śmiertelnych.

  Czym tu się przejmować? Statystyki umieralności które pokazałem, mówią wyraźnie:obecna epidemia grypy sezonowej nie stanowi żadnego problemu medycznego! To jest sztucznie wywołany problem polityczny a właściwie kryminalny, którego konsekwencje dla gospodarki polskiej i światowej będą katastrofalne. Po to aby grupa finansowych grandziarzy zarobiła na panice nie wyobrażalne pieniądze, cała gospodarka światowa zostanie zdewastowana. Kto za tą kryminalną aferą stoi? Ci co zawsze: światowa lichwa, która schowała się za "pandemią" koronawirusa!

  Przeraża ciemnota ludzi, którzy dali się nabrać na tak prymitywną sztuczkę którą można zdemaskować w 2 minuty, przyglądając się danym statystycznym powszechnie dostępnym.
 • @rowszan 07:54:41
  Jak zwał tak zwał. Do czarnej roboty brak jakoś ochoty.
  A jak już się znajdzie to zaraz wychodzi że katol czy inny podejrzany element. Normalny człowiek to takie rzeczy za konkretne piniendze robi albo dla sławy(czytaj, za konkretne piniendze) A tu same świry. Mogą być nawet Siuksowie i Mormoni. Same świrusy. U normalnego Człowieka na pierwszym miejscu jest Pieniądz i Zysk.
  A w NEonie24 na szczęście duży procent nienormalnych.
  Znaczy jest Nadzieja dla Świata.
 • @brian 08:03:39
  no to powstanmy , ktorych dreczy glod i pragnienie oczywiscie . Milego dnia , pozdrawiam
 • "Unia kupuje maseczki, rękawiczki..., Polska nie musi?"
  --------------
  Po pierwsze - to proponuje Autorowi nie dzielić magdalenkowej ferajny na PiS, PO, PSL, SLD, etc. - bo przez zero się nie dzieli. Nie dzieli!
  Po drugie - światowy czarci pomiot doprowadził do tego, że tzw. maseczki ale i inne środki niezbędne w "walce" z jakąkolwiek bronią biologiczna - masowo produkują tylko Chiny - więc lepiej jest jak do Polski rzeczone maseczki dotrą bezpośrednio z Chin - co ma miejsce - a nie via junia jewropejska - bo to będzie drożej kosztować.
  Wniosek?
  Na ukoronowanym świrusie piecze - jak zwykle - wiele pieczeni światowy, czarci pomiot - więc nie ma naprawdę potrzeby aby i Autor piekł jakąś swoją pieczeń - bo wtedy jest się tą żabą - co to łapkę podstawia - jak konia kują.
 • @władek 07:57:53
  Osobiście- miałem na 100% do czynienia z zakażeniem świńską grypą.
  Tak jak inni pracownicy przemysłowej chlewni, tylko pokichałem i pokaszlałem.
  Ale tamto paskudstwo nie miało tak licznych zaostrzeń stanu.
  Tak samo poprzednik SARS- który zduszono prawie na miejscu po dokonaniu lokalizacji pierwszych wypadków, chyba szybciej się wylęgał.
  Ta cholera potrzebuje czasu na wylęganie, wtedy osoba zakażona może zrobić "prezent" wszystkim.
  Tak, to może być też efekt manipulacji danymi ale...
  Oprócz oficjalnych chińskich danych są te o liczbie dezaktywowanych komórek. Nie licząc przeniesień numerów, zwykłych zgonów i przejść na firmowe łącza kablowe z szybkim netem.
  Zaczyna być groźnie. Znaczy- kilkadziesiąt(kilkaset???) milionów Chińczyków sobie przekazało toto zupełnie nieświadomie.
  Tudzież krewnym z Włoch którzy przyjechali na Chiński Nowy Rok.
  A bonzowie Partyjni milczeli i czekali. Na Seryjnego znaczy.
  W tym czasie nawet wyhodowany w laboratorium wirus mógł naturalnie zmutować.
  Do jakiej postaci?
 • @rowszan 08:09:57
  Pragnienie? A ja już po kawie i na służbę:(
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:59:01
  https://m.olx.pl/oferta/praca-w-komisji-wyborczej-od-350-zl-za-dzien-od-18-roku-zycia-bez-cv-CID4-IDDXjGg.html#position=7&page=2
 • Kryzys nie tylko w Polsce ale i w Unii Europejskiej i covid -19
  Kryzys w Unii Europejskiej i covid -19 i w Polsce.
  Kryzys zdrowotny, którego Europa stała się epicentrum, wywiera nie tylko silną presję na sektor opieki zdrowotnej.
  Ukazuje że solidarność europejska również w tak ważnej sprawie pęka.

  Wszystkie brzydkie cechy, które polityka europejska pokazała w ostatnich latach, pojawiły się boleśnie w ostatnich tygodniach: blokowanie wspólnych decyzji, odmawianie pomocy i moralne dno.

  Podobnie jak podczas kryzysu kredytowego i późniejszego kryzysu euro.
  W czwartek europejscy szefowie rządów zorganizowali wideokonferencję w celu omówienia wspólnej odpowiedzi na konsekwencje zdrowotne i gospodarcze.

  Ale ten najtrudniejszy punkt został przesunięty na inny termin zamiast działać natychmiast bo ludzie umierają i końca tragedii nie widać.
  Takie działanie głównie pokazuje podział i nie dojrzałość europejskich i krajowych polityków i ich liderów.

  To oni nie dorośli do pełnienia funkcji które im zostały przez naród powierzone.
  Zachowując się przy tym jak dzieci w piaskownicy, a nie jak poważni dorośli politycy.

  Lekceważenie przez nich naszego zdrowia i życia, obywateli, wyborców odbiera im mandat, uprawnienia by mogli nas reprezentować i działać w naszym imieniu w imieniu wyborców.

  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 22:20:30
  W USA jest obecnie najwięcej zarażonych, ponad 83 tysiące osób.

  Wiecej niż w Chinach czy we Włoszech.

  A ponieważ służba zdrowia jest tam płatna i miliony ludzi nie stać na ubezpieczenie zdrowotne to tragicznie wygląda przyszłość tych milionów pozbawionych szans na diagnozę i leczenie.
 • @Zawisza Niebieski 22:20:30
  Nie znam wielu osób w kwarantannie. Sądzę więc, ze to hucpa. A jakoś kosi to ludy śródziemnomorskie? Może się okaże, że np. nasza dieta (wg współczesnych "wegusów" paskudna), mięsna i trochę tłusta, okaże się jednak zdrowa na takie wirusy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 00:22:08
  To Tuskowi też dałby pan plusa?
 • @Zawisza Niebieski 21:55:53
  Polska nie musi w Unii kupować bo produkuje sama wystarczającą ilość, ma także dostaw z Chin. A taka Dania w ub. roku zniszczyła 39 mln masek i rękawiczek, pytanie dlaczego? Ktoś chciał ponownie zarobić na ich produkcji. Jak obecnie. Koszt jednej dla szpitali u nas był po 50 groszy, obecnie chcą 12,50 zł!!!
 • @Zawisza Niebieski
  Maseczki są siedliskiem bakterii, przynoszonych do domu, to słowa mojej śp już Małżonki dr mikrobiolog i nie tylko Jej. Nie wiedziałeś o tym? Potrzebne prócz szpitali jak umarłemu kadzidło.
 • @Wican 12:14:59
  Popatrz na ponoć dr i lewaczkę tępą Spurek to odechce ci się tej diety.
 • @kula Lis 69 14:25:18
  "Maseczki są siedliskiem bakterii, przynoszonych do domu, to słowa mojej śp już Małżonki dr mikrobiolog"

  Dobrze powiedziała. Zarazki powinny lądować w maseczce a nie w płucach. Na tym polegają filtry - gromadzą zanieczyszczenia.
 • @Alfax 11:52:34
  "A ponieważ służba zdrowia jest tam płatna i miliony ludzi nie stać na ubezpieczenie zdrowotne"

  Gorzej. Zależy to od rodzaju ubezpiecznia. W wielu planach, pacjent może dostać rachunek na tysiące dolarów, na co wielu ubezpieczonych nie stać.

  Dlatego może się bardziej opłacać unikać lekarzy i liczyc na to, że się jakoś przeżyje.
 • @kula Lis 69 14:43:49
  Ale zawsze mówiło się, ze środziemnomorska czy azjatycka takie zdrowe. A to najmniejsza umieralność to Polska, Ukraina, Białoruś, Rosja.
  Może wóda, boczek, bigos i cebula powodują naszą odporność na tego wirusa? W Niemczech też niska śmiertelność, mimo wielu oficjalnie zdiagnozowanych chorych. Ale oni mają golonki, kiełbachę. SPoro Niemców też wódkowych.
  A SPurek to dr od czego?
 • @Pedant 14:49:46
  A to prawda. Jest taki film Patriota ze STevenem Seagelem. Najbardziej mi podoba się jedna myśl z tego filmu,. Mówiąca o tym, że medycyna zachodnia nie chce wyleczyć, a chce leczyć .
 • po co kupować jeżeli można produkować
  Mnie zastanawia inna sprawa. W dobie kryzysu i epidemii dlaczego nie została uruchomiona polska produkcja. Tyle czasu upływa już od faktu wykrycia epidemii a polskiej produkcji rękawiczek i masek jak nie było tak i nie ma. Produkty te naprawdę nie są skomplikowane w produkcji i przy rządowym priorytecie pudła tych Made in Poland towarów powinny być sprzedawane na każdym straganie. Tak jednak się nie dzieje. Czy naprawdę tak już z tym naszym przemysłem upadliśmy?
 • @Stara Baba 16:21:25
  "Mnie zastanawia inna sprawa. W dobie kryzysu i epidemii dlaczego nie została uruchomiona polska produkcja. ... Produkty te naprawdę nie są skomplikowane w produkcji i przy rządowym priorytecie pudła tych Made in Poland towarów powinny być sprzedawane na każdym straganie. "

  Najprostsze wyjaśnienie - nikomu nie przyszło to do głowy?
 • @Stara Baba 16:21:25
  A kto będzie teraz pracował?
 • @Wican 16:39:56
  Służba zdrowia pracuje, "sklepikarstwo" pracuje więc i kilku innych może popracować.
 • @Stara Baba 16:44:01
  NIby dlaczego? SKoro część branż zamknięto? A maszyny, ? Nie tylko pracownicy? Wszak chodzi o masową produkcję, a nie chałupnictwo. I zanim rozpocznie się masową produkcję, to już będzie po "epidemii".
 • KORONAVIRUS IS A HOAX !
  KORONAWIRUS TO OSZUSTWO !
  To nie koronawirus nas zabija... Dr Shiva wRealu24 https://www.youtube.com/watch?v=RjDp2jDLWbo
  Biolog i ekspert w dziedzinie badan nad wirusami dr Shiva - KORONAWIRUS TO MIT
  https://www.youtube.com/watch?v=QteUjsm1I6g

  Prof. M.Dakowski o KoronaSwirusie
  https://www.youtube.com/watch?v=RKjqhUoiTRM

  FIESTA
  https://www.neon24.pl/comments/13798,fiesta

  OSTRZEZENIE !
  NIE DAJ SIE ZASZCZEPIC SZCZEPIONKA NA KORONOWIRUSA, PONIEWAZ SZCZEPIONKA ZAWIERA BAKTERIE KORONOWIRUSA.
  Informacja pochodzi z kol wysokich dowodcow armii amerykanskiej i wywiadu wojskowego Stanow Zjednoczonych.
  Amerykanski pastor | OSTRZEZENIE |: Pod zadnym pozorem nie dajcie sie szczepic! Lektor PL.
  https://www.youtube.com/watch?v=z7SbLC1V9Lk
 • @Wican 16:49:57
  "Wszak chodzi o masową produkcję, a nie chałupnictwo. "

  Chałupnictwo też można dobrze zorganizować. Stworzyć jasną i inteligentną instrukcję, dostarczać materiałów i odbierać maseczki.

  Dostarczy się utrzymania chałupnikom, a nawet znajdą się tysiące wolontariuszy.

  Tylko czy znajdzie się polityk/działacz co odważy się to zorganizować?
 • @Pedant 17:27:09
  Zanim się to zorganizuje iumasowi, to będzie po epidemii i firmy zostaną z niepotrzebnym towarem. AKurat gdy jest kryzys, to się kupuje a nie zaczyna cos od zera. Zorganizowanie surowca, zorganizowanie sieci pracowników (albo wprost fabryk), produkcja, marketing, dystrybucja, sprzedaż. I już dawno po wirusie. A chałupnicza produkcja jest droższa niż fabryczna.
 • @fiesta 17:17:50
  "NIE DAJ SIE ZASZCZEPIC SZCZEPIONKA NA KORONOWIRUSA, PONIEWAZ SZCZEPIONKA ZAWIERA BAKTERIE KORONOWIRUSA. "

  Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak bakterie koronawirusa (jak sama nazwa mówi jest to wirus), po drugie szczepionki na tym polegają, że dostarcza się osłabionej lub nieaktywnej wersji zarazka. Może być też odpowiedni fragment.

  Ten pastor to idiota albo paranoik. Zresztą żadnej szczepionki na koronawirusa nie ma. Moim zdaniem prędzej pojawią się lekarstwa.
 • @Wican 17:32:19
  " będzie po epidemii i firmy zostaną z niepotrzebnym towarem ... A chałupnicza produkcja jest droższa niż fabryczna."

  Dlatego powinno zająć się tym państwo. Kapitalizm się do tego nie nadaje.
 • @Pedant 17:35:21
  A państwo za to powinno wywalać pieniądze w błoto? Pisałeś o chałupnictwie, ale produkcja rękawiczek, wymaga jednak pewnych umiejętności. A ile osób ma umiejętności krawieckie (czy zawodów pokrewnych) lub szewskie? Państwo powinno kupować, a nie produkować wszelakie pierdoły, bo od tego jest przedsiębiorstwa. Państwo powinno kontrolować sektor, bankowy, surowcowy, zbrojeniowy, ale niewiele więcej dziedzin
 • @Wican 17:39:50
  "A ile osób ma umiejętności krawieckie (czy zawodów pokrewnych) lub szewskie?"

  Szyć umie co najmniej parę milionów. W mojej rodzinie każda kobieta umie i ma maszynę. Jedną maseczkę mozna zrobić w parę minut, znajdą się setki tysiące ochotników.

  Ale to się nie wydarzy, bo tacy jak Pan będą mieszać z błotem organizatorów.

  "Państwo powinno kontrolować sektor, bankowy, surowcowy, zbrojeniowy, ale niewiele więcej dziedzin"

  Czyli działać jak "nocny stróż" co pilnuje majątku zamożnych?
 • @Pedant 18:05:22
  Setki tysiące ochotników? Ciekawe gdzie. W moim miasteczku powiatowym (około 10 000 mieszkańców) powstała firma, która produkuje łózka (wersalki, fotele, kanapy). Potrzebowali 350 pracowników. I nie znaleźli osób z umiejętnościami szwalniczymi, krawieckimi czy tapicerskimi. Tylko grupę stolarzy. A można z nadgodzinami wyciągnąć 3500zł na rękę. Ale ludzi z umiejętnosciami brak. I część powysyłali na szkolenia, ale w końcu musieli zadowolić sie dwustoma pracownikami.
  Takie są realia. A za maseczki placono by groszę. Do tego jeszcze potrzebny marketing, dystrybucja, sprzedaż? Takie tanie rzeczy muszą być produkowane na masową skalę, aby była opłacalność. A skoro prywaciarze się za to nie biorą, to opłacalność niewielka. I chętnych ludzi do takiej pracy też brakuje..
 • :-)
  Króciutki filmik jak zrobić zwykłą jednorazową maseczkę np. na wyjście do sklepu.

  https://www.youtube.com/watch?v=gObKsVy0Nuw
 • @Wican 18:19:43
  "skoro prywaciarze się za to nie biorą, to opłacalność niewielka"

  Czy walka z wirusem jest opłacalna dla prywaciarzy?

  "Potrzebowali 350 pracowników. I nie znaleźli osób z umiejętnościami szwalniczymi, krawieckimi czy tapicerskimi. Tylko grupę stolarzy. A można z nadgodzinami wyciągnąć 3500zł na rękę. Ale ludzi z umiejętnosciami brak. I część powysyłali na szkolenia, ale w końcu musieli zadowolić sie dwustoma pracownikami."

  Widać warunki nie były atrakcyjne. Ile bez nadgodzin?
 • @Pedant 18:29:11
  Na moją okolicę to warunki atrakcyjne (tam wszyscy z nadgodzinami obecnie). Za pracę w Niemczech i dojazdy po 2 godziny w każdą stronę, ludzie dostają 900euro. Chętni byliby, ale niewielu chciało się doszkalać. Niewielu też przechodziło testy manualne. Brakuje fachowców. A prywaciarzom epidemia się nie opłaca, ale nie odpisuj juz. Widzę, ze ty ekonomii uczyłeś się w Hogwarcie. Wszak jeżeli mniej osób chodzi do sklepu, to zysk prywaciarza mniejszy. Zysk producenta równiez. Prywaciarzom epidemia na rękę nie jest.
  Poza tym, w kryzysie już się kupuje. Gdyby wybuchła wojna to ty chciałbyś zacząć od zera produkcję samolotów? Czy jeszcze próbowałbyś coś kupić?
 • @Stara Baba 18:28:28
  Ale po co? Można wesprzeć polski przemysł spirytusowy i nosic piersiówkę . Walnąć sobie łyczka co jakiś czas
 • @Wican 18:35:58
  "Chętni byliby, ale niewielu chciało się doszkalać."

  Ile bez nadgodzin? Czy byliby opłacani za czas szkolenia?
 • @Wican 18:19:43
  "W moim miasteczku powiatowym (około 10 000 mieszkańców) ... w końcu musieli zadowolić sie dwustoma pracownikami."

  Dwustu pracowników na 10 tysięcy to dwa procent. Jak się weźmię pod uwagę że część nie jest w wieku produkcyjnym, część już pracuje, część nie nadaje się do danej pracy, 200 to dobry wynik.
 • @Wican 18:36:43
  No tu mamy mały problem. Polskiego przemysłu spirytusowego już nie ma. Jest w rękach Rosjanina. Nie przeszkadza mi jednak rąbnąć sobie lampeczkę co właśnie miałem przygotowane i za pół godzinki sobie gardziołko przepłucze. Taki 70% to i ciepło będzie i zarazę przetrzebię a trzeba mi powiedzieć że dziwnie, trochę chory się czuję. Może ta napotkana w sklepie Meksykanka o której w innym wpisie kilka dni temu pisałem mnie tym badziewiem zaraziła? Pożyjemy to zobaczymy.
 • @Stara Baba 19:16:20
  Nie tylko ruskie, ale też francuskie i włoskie. Chopin chyba znowu jest polski. Do tego Amator i Wódka Czysta. To produkuje Polmos Sieldce.
  A, Grzechu Ślak jeszcze produkuje Krakusa i Wratislavię
 • @Pedant 17:33:24
  Pastor nie jest ani idiota ani paranoikiem, poniewaz przekazuje informacje ze sfer dowodczych armii amerykanskiej i wywiadu wojskowego n/t koronowirusa.
  Pastor nie musi znac sie na nazwach, poniewaz jest pastorem, a nie biologiem tak jak dr Shiva z USA, ktory dokladnie wyjasnil o co chodzi i nazwal propagande o koronawirusie wielkim oszustwem i tego typu klamliwa propaganda sa oglupiane miliardy ludzi na swiecie (Europa, Azja i obydwie Ameryki).
  Zreszta dr Shiva wyjasnil, ze 99 procent przypadkow smierci we Wloszech nie ma nic wspolnego z koronawirusem, podczas gdy tamtejsza propaganda robi z tego uzytek i oglupia miliony ludzi.
  Tu glownie chodzi o wywolanie paniki i doprowadznie do zalamania ekonomicznego oraz finansowego panstw na co czekaja zydowscy bankierzy, zeby zlupic oglupionych i naiwnych gojow.

  Tu jeszcze przytocze opinie dr H.Czerniaka, ktory powiedzial, ze epidemia grypy w 1918r, ktorej ofiara padlo okolo 50 mln ludzi zostala wywolana przez szczepionke Rockefellera, ktora miala byc rzekomo przeciwko grypie - patrz strona:
  https://www.youtube.com/watch?v=d3ykgqBbCk4&t=3s

  Poza tym "szczepionki" to biznes dla zydowskich firm farmaceutycznych opartych na systemie mafijnym wlacznie ze skorumpowanymi urzednikami panstwowymi w sluzbach tzw. "zdrowia".
  Nie ma zadnych watpliwosci co do tego, ze w szczepionkach znajduja sie trucizny, takie jak: rtec, aluminium, formaldehyd etc, czyli substancje rakotworcze, ktore sa przyczyna powstawania chorob w spoleczenstwie.
  Kolejna droga trucia ludzi jest zywnosc modyfikowana genetycznie i substancje chemiczne stosowane na polach uprawnych.
  Takie dzialania prowadza do zmiejszenia populacji ludnosci na swiecie zgodnie z planami GLOBALISTOW, czyli zydomasonerii, ktorzy daza do podboju panstw i narodow, i zaprowadzenia JWO (Jew World Order - zydowskiego porzadku swiata) zgodnie z zapisem w Talmudzie - Sanhedryn 90a:
  "Sanhedrin 90a. Those who read the New Testament (“uncanonical books”) will have no portion in the world to come."
  (Ci co czytaja Nowy Testament nie beda miec udzialu w nowym swiecie)
  https://goyimgazette.com/truth-talmud/

  Zydzi to rowniez element wywolujacy rewolucje i wojny swiatowe na co dowodow dostarcza HISTORIA, ktorej nie ucza w szkolach i nie podaja w encyklopediach
  Zydzi byli i sa zaraza w Polsce i sa zaraza tego swiata przez ponad 2 tysiace lat, o czym swiadcza opinie znanych i slawnych ludzi o zydach - informacje sa dostepne na internecie.

  PODSUMOWUJAC

  Mamy do czynienia z zydowskim spiskiem przeciwko nie-zydom i aktywna role odgrywaja w tym rowniez zydzi u wladzy w Polsce, ktorzy dzialaja na szkode Polski i Polakow.
 • @filemon123456 20:22:43
  Obowiazkiem Polakow i Polek jest odsuniecie zydostwa od wladzy i wplywow w Polsce, zydostwa, ktore jest zaraza wewnatrz Polski od ponad 300 lat.

  Ksiadz dr S.Staszic pisal ponad 200 lat temu:
  "Zydzi to letnia i zimowa szarancza, ktora polskie wsie ubozy, a miasta smrodem napycha"..... " Zydzi sa nieprzyjaciolmi wiary chrzescijanskiej i wystawiaja Polske na posmiewisko w Europie"..... "Zydzi sa zaraza wewnatrz Polski, zaraza ciagle cialo slabiaca".

  Ks. dr S.Staszic nie byl odosobniony w swojej opinii - patrz opracowania historyczne polskich historykow:
  prof. W.Konopczynski, prof. T.Jeske-Choinski, prof. W.Sobieski, ks.prof. S.Trzeciak, prof. S.Didier, prof. F.Koneczny, prof. T.Gluzinski, ks.prof. J.Kruszynski, ks.prof. M.Poradowski, dr A.L.Szczesniak, mgr H.Pajak, dr R.Jaworek, dr L.Zebrowski, prof. J.R.Nowak, prof. I.C.Pogonowski, T.Koziej etc.

  ZYDZI W DAWNEJ POLSCE
  https://wolna-polska.pl/biblioteka-narodowa

  ZYDOWSKA NIENAWISC DO POLSKI I POLAKOW
  http://www.bibula.com/?p=35066

  Franciszek Liszt (slawny kompozytor):

  "Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, pośród których mieszkają dziś Żydzi, będą musiały stanąć przed problemem całkowitego ich wypędzenia - problemem życia i śmierci, zdrowia lub chronicznej choroby, pokojowej egzystencji albo nieustających niepokojów społecznych."
 • @fiesta 23:30:02
  "Pastor nie jest ani idiota ani paranoikiem, poniewaz przekazuje informacje ze sfer dowodczych armii amerykanskiej i wywiadu wojskowego n/t koronowirusa."

  Każdy tak może powiedzieć. Zapewne ma znajomego sierżanta na emeryturze.

  "Pastor nie musi znac sie na nazwach, poniewaz jest pastorem"

  Niby tak, ale tu chodzi właśnie o wirusa. Jeśli ten pastor myli wirusy z bakteriami, to znaczy że nie ma żadnego pojęcia o czym gada. Ma tylko tupet aby mieszać w głowach jeszcze głupszym od siebie.

  "Mamy do czynienia z zydowskim spiskiem przeciwko nie-zydom"

  Zupełnie tak samo jak w czasach dżumy XIV wieku, gdy tacy jak wy robili Żydom pogromy.

  https://blackdeathfinal.weebly.com/uploads/2/1/6/6/21669172/535715179.jpg
 • @Wican 15:54:43
  Od niczego!
 • @Wican
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iZDhhYS9wLzIwMjAvMDMvMjcvODI1LzU0Ni85OWEzNGVlZTg0NGQ0ODM0OTc3YzMyZjZlNjUyYTM4Zi5qcGVn.jpeg
  Brawa za wytrwałość! Spurek wciąż na froncie walki o klimat: Zielony Ład jest w tej chwili bardziej potrzebny, niż kiedykolwiek. Brawa za wytrwałość! Pomimo szalejącej pandemii i zagrożenia dla całego świata, Sylwia Spurek nie przestaje opowiadać o polityce klimatycznej.
  Europosłanka przekonuje na Twitterze, że nawet w obliczu Unia nie może rezygnować z polityki klimatycznej. Apeluje o wprowadzenie Zielonego Ładu. W liście do władz UE jeden z posłów PE apeluje, żeby w obliczu epidemii koronawirusa UE odpuściła politykę klimatyczną i stała się bardziej pragmatyczna. Na to w żadnym wypadku nie możemy sobie pozwolić. Zielony Ład jest w tej chwili bardziej potrzebny, niż kiedykolwiek czytamy.

  https://wpolityce.pl/polityka/493238-spurek-zielony-lad-bardziej-potrzebny-niz-kiedykolwiek

  Ps...Dziecko specjalnej troski wyniszczona weganizmem dało głos. Czacha wyniszczona soją i humusem nie może po ludzku pracować. To pasza dla zwierząt domowych. Przydałby się jaki ład w jej głowie, a zielony ład i tak pójdzie do kosza. Tak się kończy każda bzdurna idea. Błazny podobne tej pani też już odchodzą na śmietnik historii. Ta szczurza morda żyje w jakimś urojonym świecie. Bredzi i trzeba ją izolować, bo inaczej może zarazić głupotą innych NORMALNYCH ludzi.
 • @Wican
  Ach ci źli Polacy. Niemiecka telewizja skarży się na brak pielęgniarek znad Wisły. „Polska ma w nosie wymagających opieki Niemców". Nie od dziś wiadomo, że Niemcy mają do Polski stosunek protekcjonalny, jak wychowawca do niesfornego ucznia. Ganią, pouczają, stawiają pod pręgierzem. Widać to aż nader wyraźnie w niemieckich mediach. Jak pisze na niemieckim portalu „achgut.com” Prof. Dr David Engels z Instytutu Zachodniego „Polska wszystko robi nie tak – zawsze”. Nie zamknie granic w obliczu zagrożenia koronawirusem – źle. Zamknie – też niedobrze. Bo w Niemczech nie ma komu zbierać szparagów ani opiekować się niemieckimi emerytami i przewlekle chorymi. Temu problemowi niemiecka telewizja ARD poświęciła nawet całą audycję. Wczorajsze „Tagesthemen” najpierw pokazały garstkę dzielnych pielęgniarek i pielęgniarzy z Polski, którzy mimo epidemii bohatersko przybyli za Odrę, by następnie zganić nasz kraj za brak solidarności. Komentujący sprawę dziennikarz MDR Tim Herden najpierw stwierdza, że Polska zamknęła granice także i dla Polaków pracujących w Niemczech, przez co za chwilę może tam zabraknąć tysięcy lekarzy i pielęgniarek, by następnie lamentować nad solidarnością europejska, a raczej jej brakiem. Witamy w Unii Europejskiej. Według definicji ze słownika jest to wspólnota interesów. Wspólne działanie należy w Unii jednak do przeszłości, a już na pewno nie występuje teraz, w czasach kryzysu związanego z koronawirusem. Niemcy nie są tu wyjątkiem, także i my zamknęliśmy nasze granice. Wjechać do Niemiec może tylko ten, kto ma umowę o pracę, a takiej umowy nie posiada większość pielęgniarek z Europy Wschodniej. Oznacza to, że nawet 300 tys. wymagających opieki Niemców jej nie otrzyma. A to szybko może stać się sprawą życia albo śmierci. […] W sektorze opieki i medycynie ważne są kwalifikacje i niezawodność. W dobie kryzysu koronawirusa cnota niezawodności jednak ginie. Tak więc Polska ma w nosie chorych i wymagających opieki ludzi w Niemczech dowodzi Herden. A ma ich w nosie bo „liczy się tylko nacjonalizm i własne interesy”. Dla Polski oczywiście. Ale dziennikarz MDR ma rozwiązanie w zanadrzu. Należy jego zdaniem otworzyć granicę tak aby polskie pielęgniarki i polscy medycy mogli opiekować się niemieckimi potrzebującymi. Polska może także dorzucić zbieraczy szparagów, „z testem na koronawirusa przy przekroczeniu granicy, w obie strony”. Koronawirus zagraża jego zdaniem już zbyt wielu ludziom. Powinniśmy więc postarać się o to by nie zniszczył europejskiej solidarności. Europejska solidarność polega w tym wypadku na tym, że polscy pielęgniarze i pielęgniarki ryzykują zarażeniem a więc życiem by rozwiązać problem Niemców z opieką nad osobami starszymi i schorowanymi. Inaczej ewentualna śmierć tych osób będzie naszą winą, i zostaniemy postawieni pod pręgierzem za brak solidarności. No bo jak inaczej rozumieć słowa o Polsce, która ma „wymagających opieki Niemców w nosie”? Niemcy długo bagatelizowali zagrożenie płynące z epidemii. Mieli pretensje o to, że Polska zamknęła granice, do początku marca niemiecki minister zdrowia Jens Spahn przekonywał obywateli, że doniesienia dotyczące wirusa z Chin „są przesadzone”, Europie „nic nie grozi”, a kto twierdzi inaczej „sieje panikę”. Potem ton się radykalnie zmienił, Niemcy sami zamknęli granice i zaczęli gromadzić maski, respiratory i ubrania ochronne. Żaden z krajów na świecie, może z wyjątkiem krajów Azji, które wyciągnęły wnioski z epidemii SARS lat 2002-2003, jak Tajwan czy Singapur, nie był przygotowany na tę epidemię. Lekarzy, ubrań ochronnych i sprzętu brakuje wszędzie, najbardziej we Włoszech, najciężej dotkniętym koronawirusem krajem w Europie. Polska nie ponosi odpowiedzialności za sytuację epidemiologiczną w Niemczech, nie musi jej więc także rozwiązywać. A solidarność powinna działać w obie strony.

  Program ARD „Tagesthemen” , m.in. o Polsce (od 8 min.):
  https://youtu.be/yyBah-0g-JA

  https://wpolityce.pl/media/493207-brakuje-pielegniarek-niemiecka-telewizja-oskarza-polske

  Ps...A lekarze i pielęgniarki z Afryki to co? Nie liczą się? W 2015 przyjęli tylu inżynierów, architektów i lekarzy z Afryki i Azji i jeszcze im mało? Niech ich przekwalifikują na pielęgniarzy i przestaną biadolić. A ci imigranci z Afryki nie pomagają? a zasiłki biorą? przecież przyjechali do nich bezrobotni z Afryki i Dalekiego Wschodu niech zbierają szparagi i myją starców.
 • @kula Lis 69 08:11:22
  "Niepamięć"
  Starsza koleżanka Małżonki opiekuje się na zmiany stareńką Niemką.
  Owa ma objawy starczego zaniku pamięci.
  Wybrane wydarzenia pamięta świetnie a innych "nie chce".
  I owa amnezja jakoś dotyczy lat mn.w. od 1941 do 45.
  Tylko raz wypsnęło jej się że była młodziutką gorliwą strażniczką w Buchenwald.
  Rozgadała się i po jakichś 20 minutach skojarzyła że jej opiekunka to Polka.
  Potem temat już nie wrócił.
  No to jak ze szparagami?
  Jak mawiają Hindusi- Karma wraca. Tu w zaskakujący sposób.
  Oprawczyni musi być w ostatnich latach czy miesiącach życia zdana na łaskę osoby z Narodu Ofiar...
 • @brian 08:33:21
  Aha. Jeśli będą mieli zapotrzebowanie na masowe wywózki zwłok a rzeczeni Afro i Bliskowschodo- cóś nie będą chcieć.
  Za odpowiednią kasę na pewno wielu naszych pojedzie za Odrę.
  Może wśród nich i ja. Któż to wie.
  Kar(m)a musi się dopełnić.
  A kara musi być.
  Pan Bóg nierychliwy...
 • @Pedant 06:54:26
  Zaczne od konca.

  Tzw. "pogromy zydow" to wymysl zydowskiej propagandy i kto nie zna prawdziwej historii to moze uwierzyc w zydowskie bzdety propagandowe jakie tutaj zamieszczasz.
  Jak dowodzi historia, zydzi byli przepedzeni ponad 1000 razy na przestrzeni ostatnich 2 tysiecy lat z miast i panstw Europy, Afryki i Srodkowego Wschodu, i glownymi powodami przepedzenia zydow byly:
  - lichwa
  - oszustwa
  - falszerstwa
  - zlodziejstwo
  - zbrodnie
  - przekupstwo
  - handel niewolnikami
  - spiski przeciw chrzescijanstwu i innym narodom
  - demoralizacja spoleczenstwa
  - kolaboracja z wrogami na szkode panstwa i narodu
  - morderstwa rytualne
  - etc.
  Tak wygladaly przestepstwa zydow wobec nie-zydow, miast i panstw, w ktorych przebywali zydzi.
  Zrodlem zydowskiego zla i przestepstw byl Talmud, ktory nauczal, ze zydowi wolno: oszukac, okrasc i zabic nie-zyda i zyd nie odpowiada za te czyny.
  Jednoczesnie sam Talmud jest dowodem na spisek zydow przeciwko nie-zydom i chrzescijanstwu, poniewaz w Talmudzie pisze tez, ze matka Jezusa byla prostytutka (Sanhedrin 106a . Says Jesus’ mother was a whore) oraz ze Jezus jest w piekle i gotuje sie w goracym ekstremencie (Gittin 57a. Says Jesus is in hell, being boiled in “hot excrement.”).
  To wszystko pisze w wielkim skrocie, zeby pokazac jaka zaraza byli zydzi.
  Owszem, troche zydow przyjelo chrzescijanstwo, ale to byla gra pozorow, poniewaz zydzi dalej robili swoje tak jak nakazywal Talmud.

  Jesli chodzi o pastora to zrobil kawal dobrej roboty, poniewaz ujawnil niejawne informacje dotyczace ukrytych dzialan zydow wobec nie-zydow, ktorzy chca szczepic nie-zydow zatrutymi szczepionkami, a zarazem upewnil ludzi nieswiadomych, ze KORONOWIRUS zostal wymyslony do zastraszenia nie-zydow i realizacji zydowskich celow globalnych.
  Twoja proba zdyskredytowania pastora jest widoczna po braku logiki w twoim pokretnym komentarzu oraz jest widoczna rowniez w zapisie dotyczacym zrodel informacji uzyskanych przez pastora z wyzszych sfer dowodztwa armii amerykanskiej i wywiadu wojskowego, i dodatkowo o tym swiadczy twoj zgryzliwy domysl o "sierzancie".

  Wy parchy zydowskie nie potraficie normalnie dyskutowac, a jak wam cos nie pasuje do waszej wersji opowiadan to zaczynacie stosowac logike talmudyczna.
 • @brian 08:33:21
  Podaj nazwisko tej starszej Niemki, moze cos jest w archiwum niemieckim.
 • @brian 08:33:21
  Koronawirus w Niemczech: Padł kolejny ponury rekord. Gwałtowny wzrost liczby zmarłych! W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 325 osób - poinformował dziś Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 72 w porównaniu z piątkiem i największy dotychczas dobowy wzrost liczby zgonów w tym kraju.
  Według danych RKI w ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 6 294 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zainfekowanych to 48 582.

  - To wciąż cisza przed burzą

  - ocenił niedawno minister zdrowia Jens Spahn i zapowiedział, że decyzja na temat "poluzowania" obecnych zakazów dotyczących m.in. wychodzenia z domów zostanie przez rząd podjęta najwcześniej po Świętach Wielkanocnych.

  Niemcy znajdują się w pierwszej piątce państw na świecie o największej liczbie potwierdzonych zachorowań na Covid-19. W przeciwieństwie do innych centrów pandemii, w RFN utrzymuje się niski poziom umieralności wśród zakażonych.

  Eksperci RKI tłumaczyli na konferencji prasowej w środę, że może to wynikać z m.in. niższego średniego wieku osób, które zarażają się koronawirusem w tym kraju oraz stosunkowo dużą liczbą zakażonych, które mają tylko "łagodne symptomy" choroby.

  https://niezalezna.pl/319346-koronawirus-w-niemczech-padl-kolejny-ponury-rekord-gwaltowny-wzrost-liczby-zmarlych                                          
                                                                                                   
                                                                                                          Ps...Niemcy w tych swoich statystykach tzw. "potwierdzonych zachorowań" i zgonów rejestrują tylko tych pacjentów ze szpitali! A gdy ktoś zachoruje w Domu Starców na COVID-19 i nawet umrze - to w akcie zgonu wypisuje się jako przyczynę np. niewydolność krążenia albo ciężkie zapalenie płuc albo uwiąd starczy..napisała mi córka pielęgniarka mieszkająca w Hannoverze i pracująca tam w szpitalu. W Niemczech nastąpi wymiana pokoleń. Czysty Aryjczyk po 80 tce zostanie wymieniony na beżowego jurnego przymulonego roszczeniowego arabusa z broda i ogolonym kutasikiem. Niemcy mają bardzo dużo seniorów 80 + .Domy opieki rosną jak grzyby po deszczu i są oblegane ! Jedne dla bogatych ok. 4tys euro miesięcznie, inne dla biedniejszych - cała wypracowana emerytura jest zabierana. To jest duży problem ,do tego u bram czekają młodzi uchodźcy ! Trzeba miejsce zrobić! W ten sposób szkopy oszukują swoje społeczeństwo. Nauczyli się od Włochów jak to się robi. A tam agencja zdrowotna w Bergamo zakupiła 154 000 i zużyła 141 000 dawek szczepionki przeciwgrypowej – z których około 129 000 wykorzystano dla osób over 65 (pokrycie szczepienne ponad 56%) – z przeznaczeniem na sezon 2019/2020 zamówiono ich 185 000. Pisze o tym lekarz włoski. Szukajcie. Są na ten temat artykuły po polsku. No i oczywiście wtedy takie polactwo mówi: ... nooo u Niemców to wszyscy mają super wskaźniki, mają świetną opiekę medyczną, wszyscy sobie robią testy ile chcieć, nie to co u nas .... gdzie syf i malaria i Rząd OSZUKUJE jak łże Błońska z Sejmowej trybuny. 
 • @Zawisza Niebieski
  Nowa jakość w wykrywaniu koronawirusa? Lekka skrzynka, a w niej... test w pięć minut! Amerykanie robią wszystko, by uporać się z epidemią koronawirusa, która dopiero rozwija skrzydła w ich kraju. Tamtejsi naukowcy próbują wykrywać COVID-19 przy pomocy nowych testów. Jak twierdzą, jest to możliwe... w pięć minut. A wszystko za sprawą małej skrzynki o wadze około trzech kilogramów. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała zezwolenie na stosowanie w sytuacjach awaryjnych testu na koronawirusa, który jawi się jako najszybszy na rynku. Pozytywne wyniki jest w stanie dostarczyć w około 5 minut, żeby wykluczyć COVID-19 - potrzeba trzynastu minut. Jak informuje The Jerusalem Post, w kwietniu planuje się wyprodukować około 5 milionów takich testów. To może być przełom w wykrywaniu śmiercionośnego wirusa. Niedawno informowano o testach, które zapewniają wyniki w ciągu 45 minut, teraz ten czas może znacząco się skrócić. To znaczący krok naprzód. Możesz wejść do kliniki i uzyskać wyniki na miejscu mówi John Frels, wiceprezes ds. badań i rozwoju w firmie Abbott. Urządzenie do testów to lekka skrzynia, o wadze około trzech kilogramów. Ma jednak znacząco przyspieszać przeprowadzanie testów. Pandemia COVID-19 będzie zwalczana na wielu frontach, a przenośny test molekularny, który oferuje wyniki w ciągu kilku minut, stanowi uzupełnienie szerokiej gamy rozwiązań diagnostycznych potrzebnych do zwalczania tego wirusa powiedział Robert Ford, prezes i dyrektor operacyjny Abbott. Amerykanie są w ostatnim czasie bardzo narażeni na koronawirusa. Od czwartku Stany Zjednoczone są krajem, w którym wykryto najwięcej zakażeń na świecie, z dnia na dzień liczba zakażonych koronawirusem i zmarłych z powodu Covid-19 w USA rośnie. W sumie od początku pandemii zakażonych jest ponad 101,8 tys. osób. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) obawia się, że USA z prawie 330 milionami mieszkańców mogą stać się kolejnym epicentrum pandemii.

  https://niezalezna.pl/319349-nowa-jakosc-w-wykrywaniu-koronawirusa-lekka-skrzynka-a-w-niej-test-w-piec-minut
 • @kula Lis 69 11:46:57
  Każda rzecz, która pomaga jest na miarę złota, ale lepiej się nie zarazić niż później mieć szybki wynik, że jednak ma się tego wirusa. Z tego co czytałem to nawet jeśli się wyzdrowieje pozostawia on uszczerbek na zdrowiu, który później wyjdzie.

  W poniedziałek idę do sklepu, bo raz w tygodniu chodzimy, pójdę w masce, kiedyś kupiłem paczkę ją do ochrony dróg oddechowych przy pracach domowych i w rękawiczkach jednorazowych.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031